Чому слухняна дитина - це погано?

Adoption
Date
  • 2003 Переглядів
Майже ніколи до фахівців не звертаються батьки слухняних дітей. А дарма - адже у них є привід для занепокоєння.

45_201319121732102309.jpg (42.14 Kb)

Беззаперечне виконання всіх завдань дорослих зовсім не є нормою (як би батькам того не хотілося). Повна слухняність може бути ознакою серйозних проблем у вихованні та призводить до негативних наслідків у майбутньому.

Занадто слухняна дитина звикає, що нею керують. З віком це виливається в нездатність бути лідером або - ще гірше - в повну відсутність ініціативи. Модель поведінки, коли за дитину все вирішують дорослі, швидко закріплюється, і надалі вашому чаду буде складно приймати самостійні рішення.
Що робити? Залишайте дитині свободу вибору. Нехай вона вирішує якісь питання: що буде їсти, у що хоче грати, що дивитися або читати. Підтримуйте пропозиції малюка, нехай він відчуває, що ініціатива не карна.

Приблизно в три роки в житті дитини починається період, коли вона усвідомлює свої бажання і вчиться їх відстоювати. У цей період малюк готовий на всі пропозиції відповідати словом "ні". І якщо це "ні" зустрічає жорстке і безкомпромісне несприйняття, то надалі дитині буде складно відстоювати свою незалежність не тільки від батьків, але і від іншого оточення.

Будьте чуйними до бажань маленької людини, заохочуйте їх прояв. З повагою ставтеся до вибору дитини. Дозвольте трохи непослуху, звичайно, в рамках безпечної поведінки. Не кожне "ні" потрібно зустрічати в багнети.

Покірність дуже часто поєднується з низькою самооцінкою, відсутністю віри в себе. Дитина може вважати, що вона "погана", і зразковою поведінкою намагатися заслужити любов батьків.

Занадто слухняні діти бувають схильні до різних хронічних і інфекційних захворювань. Відсутність зовнішніх проявів невдоволення не означає, що дитина не відчуває негативних емоцій. Необхідність "тримати все в собі" завдає шкоди навіть дорослому, що вже говорити про організм дитини.

Дозвольте дитині проявляти невдоволення: малюк зовсім не зобов'язаний бути в захваті від всіх ваших доручень (вказівок).

Часто трапляється ситуація, коли позбавлені самостійності і права вибору діти, виростаючи, прагнуть компенсувати обмеження своєї свободи. Зразкові хлопчики і дівчатка "відбиваються від рук" і перетворюються на "важких підлітків". Ризик збільшується через нездатність таких дітей протистояти дурному впливу. У дитини має бути "простір свободи" - ті сфери, де чадо приймає рішення. І з віком цей простір повинен поступово розширюватися.
Послух - не мета виховання, а тільки засіб. Мета - це щаслива і здорова дитина (в майбутньому - дорослий). Самостійність, здатність наполягти на своєму, віра в свої сили - все це неможливе без протесту, без конфліктів, без заперечення. Тобто без непослуху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, непослух, поведінка, капризи, самостійність, батьки, виховання, психологія, невпевненість в собі


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому діти стають егоїстами?

Дитина | 23:00, 28.11.2020

Найголовніша причина дитячого егоїзму - байдужість батьків, які можуть не показувати свою любов і не проявляти турботу і увагу.

Істини, яка треба розповісти донечці

Психологія | 18:00, 26.11.2020

Усі батьки мріють вберегти дитину від всього поганого. Розкажіть донечці про чотири прості істини.

Харчові звички дитини, які шкодять її здоров'ю

Харчування | 20:30, 25.11.2020

"Дитина не їсть яйця", або "Мій син не любить молоко", "А мої діти взагалі мало їдять", - скаржаться молоді мами. Як би це дивно не звучало, але харчові звички дітей не рідко можуть шкодити їх самопочуттю.

Чому діти брешуть батькам?

Мама | 19:45, 25.11.2020

Дитина може іноді прибрехати.

Звички матусь, які дратують людей

Мама | 18:00, 25.11.2020

Ми всі живемо в суспільстві, варто враховувати думку і незнайомої людини теж.

Як боротись з тим, що дитина смокче палець?

Дитина | 18:00, 24.11.2020

Психологи кажуть, що в дорослому віці діти вже не повинні смоктати палець.

Виховання хлопчика: які помилки роблять батьки?

Дитина | 20:30, 23.11.2020

Навіть якщо ви дотримуєтеся "модних" поглядів про те, що у виховання не повинно бути статі, завжди варто пам'ятати про специфіку хлопчаків.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: