Етикет: правила для малюків

Adoption
Date
  • 234 Переглядів
Всі ми хочемо, щоб діти виглядали вихованими і акуратними. Домогтися цього не так вже й складно. Ось приблизний список правил етикету, які непогано б знати до п'ятого дня народження.

97_0a651045b9dc563aa1a3acd8b708d630l.jpg (38.77 Kb)


Транспорт і громадські місця

Найважливіше правило етикету - поступаємося місцем людям віку бабусі і старше; окремо можна пояснити про інвалідів та вагітних. Дитина в п'ять років - вельми міцна істота, цілком здатна постояти в автобусі двадцять хвилин; літній людині це дається складніше.

Не їмо і не п'ємо у міському та приміському громадському транспорті. Коли все хитається і мають місце гальмування і прискорення, великий ризик поділитися своїм морозивом з піджаком сусіда.

Заходячи в автобус, поїзд чи магазин, спочатку пропускаємо всіх, хто звідти виходить. Усередині місця мало, і якщо всі будуть спочатку заходити, то можуть взагалі не поміститися.

Не кричимо в магазинах, автобусах і метро, не розспівуємо пісеньки. Уявімо собі, що вийде, якщо всі почнуть себе так вести - у цих місцях стане неможливо перебувати. Співати будемо на концертах або будинку.

Не смітимо на вулицях. Зовсім. Ніколи. І жуйки з вікна машини теж не викидаємо. В ідеалі, до речі, і відходи собачок в пакет збираємо. Щоб проілюструвати це правило етикету дитині, відвезіть її на "хороший", показовий, колоритний смітник - і скажіть, що вулиці все-таки повинні від нього відрізнятися.

Розмова
Завжди вітаємося, коли в перший раз за день бачимо знайому людину. Навіть якщо це двірник чи зла сусідка навпроти. Вітання і посмішка покращують наше нелегке життя і стосунки з людьми.

Освоюємо класичні формули ввічливості. "Приємно познайомитися" для п'ятирічної дитини, мабуть, перебір, а от "Спасибі", "Будь ласка" і "Смачного" - в самий раз. Саме по цим дрібницям люди визначають, наскільки ти вихований і чи слід з тобою спілкуватися.

Звертаємося до дорослих за межами сім'ї виключно на "ви". Так ми показуємо свою повагу і робимо їм приємно.

Найскладніше для нетерплячих дітей - ніколи не перебивати один одного. Обгрунтування таке ж, як при розспівуванні пісеньок в магазині: якби всі один одного перебивали, розмовляти було б абсолютно неможливо.

Поведінка за столом
Сідаємо за стіл і приступаємо до їжі не раніше і не пізніше, ніж всі інші. Якщо у нас прийнято їсти разом, так давайте вже робити це не на словах, а на ділі. Крім того, господині так зручніше міняти страви - одночасно роздавати їх і наливати чай всім разом.

Ніколи не говоримо з набитим ротом; НЕ чавкаємо, не плюємося. Все це виглядає дуже непривабливо і може бути неприємно оточуючим.

Не їмо руками нічого, крім хліба, фруктів і деяких кондитерських виробів (наприклад, печива).

Не кладемо лікті на стіл - мабуть, найзастаріліше правило, майже пішло з нашого побуту. Вчити дитину цьому чи ні - питання на розсуд батьків. Витоки даного правила - в сакральному відношенні до столу наших предків; зараз практичний сенс в даній забороні залишився тільки при їжі в тісноті, коли людям елементарно не вистачає місця сісти з комфортом. Проте в правила хорошого тону "вищого світу" цей пункт буде входити ще років сто, не менше.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: етика, етикет, поведінка дітей, транспорт, суспільство, правила харчування, етикет для дітей


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Воші – часте явище в дитячих установах. Варто одній дитині принести педикульоз, як тут же паразити перемістяться на волосся інших малюків.

Треба знати батькам школярів: як лікувати воші?

Дитина | 10:00, 14.03.2019

Воші – часте явище в дитячих установах. Варто одній дитині принести педикульоз, як тут же паразити перемістяться на волосся інших малюків.

Фахівці стверджують, що плавання є дуже важливим в фізичному розвитку дітей. Такі заняття не тільки зміцнять імунітет Вашого малюка, а й серцеву та су

Як і коли навчити дитину плавати

Дитина | 10:00, 07.03.2019

Фахівці стверджують, що плавання є дуже важливим в фізичному розвитку дітей. Такі заняття не тільки зміцнять імунітет Вашого малюка, а й серцеву та судинну системи. Крім того виправлять недоліки в поставі та розвинуть правильне дихання.

Хочете допомогти своєму маляті добре вчитися? Тоді ще у дошкільний період не шкодуйте часу на розвиток його пам’яті. І, звичайно, найкраще це робити ч

Як тренувати дитячу пам'ять?

Навчання | 10:00, 28.02.2019

Хочете допомогти своєму маляті добре вчитися? Тоді ще у дошкільний період не шкодуйте часу на розвиток його пам’яті. І, звичайно, найкраще це робити через гру.

Якщо ви впевнені, що ваша дитина готова до навчання, то їй, насамперед, потрібно знати знати години і розрізняти час.

Основні принципи навчити дитину визначати час за годинником

Дитина | 15:30, 21.02.2019

Якщо ви впевнені, що ваша дитина готова до навчання, то їй, насамперед, потрібно знати знати години і розрізняти час.

Зі скількох років варто давати малюка в дитячий садок - читайте далі.

Оптимальний вік, коли малюка можна давати в дитсадок

Дошкільнята | 12:30, 25.12.2018

Зі скількох років варто давати малюка в дитячий садок - читайте далі.

Розвинути елементарні математичні навички легко, використовуючи одночасно рекомендації з книги шведського автора Крістін Дав і елементи з Монтенссорі-

Як навчити дитину рахувати

Дитина | 10:00, 13.12.2018

Розвинути елементарні математичні навички легко, використовуючи одночасно рекомендації з книги шведського автора Крістін Дав і елементи з Монтенссорі-педагогіки. Досвідчені фахівці підготували перелік вправ, розподіливши їх по днях тижня, для зручнос

Стоматологи кажуть, що стан зубів відображає здоров’я всього організму людини. Як доглядати за зубами дитини, щоб вони залишалися здоровими протягом у

Як дбати про молочні зуби дитини?

Дитина | 10:00, 06.12.2018

Стоматологи кажуть, що стан зубів відображає здоров’я всього організму людини. Як доглядати за зубами дитини, щоб вони залишалися здоровими протягом усього життя? Розглянемо найбільш проблемні теми дитячої стоматології.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: