Психолог розповіла, які слова протипоказано говорити дітям

Adoption
Date
  • 1254 Переглядів
Багато з нас неодноразово чули про те, що більшість труднощів у житті дорослої людини (невпевненість в собі, невдачі у відносинах, неможливість знайти себе і т.д.) уходять корінням в дитинство. Психотерапевт Лариса Россол каже, що багато подій з життя та навіть слова, які ми часто чули від близьких людей в дитинстві, можуть залишити свій неприємний відбиток у вигляді психологічної травми. І цей "шрам", якщо його не виявити і не лікувати тривалими сеансами з фахівцем, буде пакостити в багатьох сферах дорослого життя, заважаючи побудувати кар'єру, налагодити сімейні відносини і навіть просто спілкуватися з друзями.

3219_11.jpg (28.05 Kb)


Виявилося, зіпсувати життя своїй же дитині не так вже й складно. "Дитяча психіка дуже хитка і ранима, тому навіть кинуті зопалу слова батьків можуть засісти глибоко в підсвідомості і проявити себе через багато років", – попередила Россол.

Експерт рекомендує назавжди викорінити зі своєї мови деякі слова і фрази, які можуть зіпсувати життя вашій дитині.

"Ти все не так робиш! Залиш, я сама!"
Діти часто бувають неповороткі і незграбні, особливо якщо це стосується якоїсь нової для них діяльності. І батьків іноді це виводить з себе, від чого вони в серцях починають висловлювати роздратування на адресу малюка.

Однак психологи нагадують, що дитині потрібен час, щоб освоїти щось нове і тим більше навчитися цієї робити. А якщо ви берете ініціативу в свої руки, ви позбавляєте його можливості навчатися. У перспективі ж у малюка зміцнюється думка "Я не зможу цього зробити. Мені це не під силу".

У майбутньому таке стійке переконання позначається на їхньому прагненні і здатності вчитися, розвиватися і досягати цілей.

"Ти поганий"
У моменти гніву батьки не рідко дозволяють собі кидати фрази на кшталт "Ти поганий/жахливий" і т.д., переводячи негативні дії дитини в особистості.

В результаті, такі слова можуть погіршити поведінку малюка (я ж і так поганий, так чого вже обмежувати себе), а також спровокувати у нього ряд психологічних проблем, в тому числі депресивні і тривожні стани.

Оптимальний варіант вказати на негативні вчинки - називати саме їх поганими, при цьому промовляти, що дитина насправді хороша і добра. Наприклад, "Ти розбив іграшку, це поганий вчинок – тепер вона поранена і гірко плаче. Ти ж розумничка, давай її вилікуємо". Разом з тим не забувайте якомога частіше підкреслювати хорошу поведінку малюка протягом дня: "Ти прибрав іграшки – який ти молодець", "Ти погодував кошеня – це дуже хороший і добрий вчинок" і т.д.

"Якби ти дійсно любив мене ..."
Подібні фрази відносяться до маніпуляцій з боку батьків, і ставлять під сумнів почуття дитини. При цьому незалежно від мети, з якою вони були сказані, вони формують стійке відчуття провини у малюка перед батьками, а в майбутньому, коли "вкорінюється" – вже у дорослої людини перед оточуючими.

"Якщо не заспокоїшся, тебе забере бабайка"
Скільки разів ви погрожували дитині, що, якщо вона не припинить пустувати, плакати чи не ляже спати, за ним прийде "міліція, бабайка, котомиш і т.д."? Згадали? А тепер викресліть все це з вашого спілкування з нею назавжди, поки не пізно.

По-перше, подібні залякування миттєво може і можуть призвести до бажаної мети (але раз-два, не більше), але при цьому призведуть до появи у малюка тривожних станів зараз і, швидше за все, в майбутньому.

По-друге, це ж може стати причиною зіпсованих довірчих відносин з батьками.

"Та я заради тебе від усього відмовилася"
В серцях батьки можуть висловити щось на кшталт "Ми заради тебе працюємо цілодобово, а ти невдячний" або "Я через тебе від кар'єри відмовилася" і т.д. Мета подібний виразів найчастіше присоромити маленького бешкетника, але в реальності вони можу привести, знову ж таки, до стійкого почуття провини, яке позбавить дитину і власної думки, і впевненості в собі.

"Ти весь в свого татуся"
Особливо ця фраза популярна серед батьків, у яких не склалися відносини один з одним. При цьому, вказуючи на будь-які недоліки дитини, підкреслюючи, що це характерна риса другого з батьків, ви даєте дитині зрозуміти, що з ним щось не так, як і з його татом/мамою.

В майбутньому це формує невпевненість у собі і вносить свої негативні корективи в різні сфери життя, починаючи від навчання і закінчуючи особистими стосунками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: слова, фрази, психологія, стосунки, мама, тато, дитина


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дорослі знають, що всі хвороби від нервів. Діти такими знаннями не володіють, але хворіють в 80% випадків від емоцій, - так кажуть психологи. Що таке

Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини

Дитина | 00:30, 21.10.2021

Дорослі знають, що всі хвороби від нервів. Діти такими знаннями не володіють, але хворіють в 80% випадків від емоцій, - так кажуть психологи. Що таке психосоматика? І чому хворіють часто діти?

Зниження статевого потягу - це одна з найпоширеніших проблем в сімейних взаєминах. Дуже часто з цим неприємним явищем стикаються саме представниці пре

Як підвищити лібідо після пологів?

Мама | 08:30, 19.10.2021

Зниження статевого потягу - це одна з найпоширеніших проблем в сімейних взаєминах. Дуже часто з цим неприємним явищем стикаються саме представниці прекрасної статі.

Після книги «Французькі діти не плюються їжею», автор Памела Друкерман вирішила створити цілу серію про французьке виховання. Наступний її шедевр нази

Ідеальних мам не існує, або чому французькі батьки не здаються

Мама | 23:00, 18.10.2021

Після книги «Французькі діти не плюються їжею», автор Памела Друкерман вирішила створити цілу серію про французьке виховання. Наступний її шедевр називається «Французькі батьки не здаються».

Всі ми чули про те, що любов лікує. Але вчені вирішили перевірити, чи так це насправді. Вони провели багато досліджень і виявилося, що ніжні почуття д

Любов насправді зцілює від хвороб: цікаві дослідження вчених

Психологія | 01:30, 18.10.2021

Всі ми чули про те, що любов лікує. Але вчені вирішили перевірити, чи так це насправді. Вони провели багато досліджень і виявилося, що ніжні почуття до другої половинки здатні буквально зцілити людину? Як? Читайте нижче.

Дитяче виховання - справа тонка, яке вимагає індивідуального підходу до кожної дитини. У кожній країні, до батьків, які виховують дитину, застосовують

Поради з виховання: діти та батьки у Франції

Дитина | 19:00, 17.10.2021

Дитяче виховання - справа тонка, яке вимагає індивідуального підходу до кожної дитини. У кожній країні, до батьків, які виховують дитину, застосовуються різні вимоги: так, наприклад, в нашій країні ляпас по попі і підвищений тон не вважаються криміна

Сьогодні «зі смартфоном в руках» народилося вже ціле покоління молоді. З дитинства вони знають, як поводитися з різними гаджетами.

Покоління «Великого пальця»: хто вони - ті, кого ми виховуємо?

Дитина | 09:00, 17.10.2021

Сьогодні «зі смартфоном в руках» народилося вже ціле покоління молоді. З дитинства вони знають, як поводитися з різними гаджетами.

Водіння автомобіля в сонному стані дуже небезпечно не тільки для водія і пасажирів, а й для всіх інших учасників дорожнього руху. Сотні нещасних випад

6 дієвих способів відігнати сон, якщо хочеться спати за кермом

Мама | 08:30, 17.10.2021

Водіння автомобіля в сонному стані дуже небезпечно не тільки для водія і пасажирів, а й для всіх інших учасників дорожнього руху. Сотні нещасних випадків на дорозі трапляються саме тому, що на водію позначається відсутність відпочинку, і за кермом зл

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: