Маловоддя у вагітних: чому виникає

Adoption
Date
  • 139 Переглядів
Навколоплідні води дуже важливі, бо містять кисень, поживні речовини, солі, вітаміни, гормони, які необхідні для нормального розвитку дитини в утробі.

5020_12.jpg (20.12 Kb)

Крім того вони виконують і захисну функцію, створюючи подобу невагомості і таким чином, оберігають плід від можливого тиску внутрішніх органів матері. При ударі води амортизують його, дозволяють дитині залишатися неушкодженою.

Також вони бережуть від інфекцій та інших агресивних і несприятливих впливів. Саме тому маловоддя при вагітності є небезпечним станом, тому що знижується якість захисних функцій.

Кількість вод змінюється протягом усього періоду вагітності. Найчастіше це відбувається в другому триместрі, але якщо його виявили в третьому, то цей стан у ряді випадків обертається серйозними проблемами. Коли вод всього 1-1,5 л на пізніх термінах, то вже можна говорити про недостатню кількість.

Чим небезпечне маловоддя при вагітності
Цей стан небезпечний тим, що не має виражених симптомів. Жінка добре себе почуває у фізичному плані і її стан не відхиляється від норми. У моменти ворушіння дитини вона відчуває біль, але це переконлива ознака.

Діагностувати маловоддя здатний тільки кваліфікований фахівець.

Він визначить наявність патології у випадку:

- Відставання розмірів або невідповідності висоти розташування дна матки;
- Її сильній невідповідності терміну вагітності;
- Невідповідних розмірів живіт для цього терміну.

Якщо виявляться подібні симптоми, то лікар зробить висновок, що у вагітної маловоддя.

Кожен лікар знає, як це позначається на плоді. З’являється високий ризик народження малюка з патологіями розвитку при вираженому явищі.

Щоб упевнитися в точності діагнозу, проводять УЗД. За результатами підтверджують або спростовують діагноз. Таке дослідження дозволить точно встановити кількість рідини в плаценті, а також ступінь тяжкості явища і стан плода.

Лікування маловоддя
Методи застосовуються досить різноманітні в залежності від вираженості цього стану, причин його появи і триместру. Як приклад, якщо на терміні 27-ий тиждень виявили порушення обміну речовин і ожиріння, то жінці виписують медикаменти, що нормалізують діяльність плаценти.

Маловоддя при вагітності, виявлене на терміні 31 тиждень і більше, лікують комплексно, використовуючи препарати для стимуляції обміну речовин в плаценті, а також вітаміни і засоби для усунення основної причини патології.

Лікування може бути амбулаторним, якщо діагностовано помірний ступінь, або стаціонарним, якщо важкий.

Амбулаторний метод полягає у підтримці щадного режиму, обмеження рухової активності, виключення важких навантажень, прийом призначених лікарем препаратів, регулярному відвідуванні жіночої консультації. Найчастіше призначається жінкам у другому триместрі.

Лікування маловоддяУ стаціонар поміщають при вираженому ступені патології, а також у разі якщо виявлено тонус матки. Таке лікування потрібно і жінкам, у яких маловоддя при вагітності виявлено в 32 тижні або пізніше.

Доктора іноді призначають щотижневі УЗД, доплерографію і КГТ для контролю стану, щоб при погіршенні терміново прийняти необхідні заходи. Якщо патологія сильно виражена і загрожує здоров’ю малюка, то є ймовірність призначення кесарського розтину. Також з 33 тижня викликають передчасні пологи.

Ця патологія негативно впливає на процес виношування дитини. У першому триместрі нерідко через неї відбуваються викидні. Крім того це позначається на родовому процесі – він слабкий, а перейми і потуги стають незначними.

Якщо термін менший, ніж 32-34 тижні, то доводиться проводити кесарів розтин. На терміні від 36 тижнів можуть застосувати стимулюючі перейми препарати, і жінка народить самостійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: маловоддя, вагітність, вагітна


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Під час вагітності більше уваги доводиться приділяти догляду за грудьми, щоб вони залишалися красивими. Медики зібрали поради для майбутніх мам!

Як зберегти гарні та пружні груди під час вагітності?

Вагітність та пологи | 08:30, 01.12.2021

Під час вагітності більше уваги доводиться приділяти догляду за грудьми, щоб вони залишалися красивими. Медики зібрали поради для майбутніх мам!

Багато вагітних жінок відчувають задоволення від прослуховування приємної музики і впевнені в тому, що вона приносить таку ж насолоду і їхньому майбут

Навіщо потрібно слухати музику під час вагітності

Вагітність та пологи | 17:00, 26.11.2021

Багато вагітних жінок відчувають задоволення від прослуховування приємної музики і впевнені в тому, що вона приносить таку ж насолоду і їхньому майбутньому малюкові. У ході проведених досліджень було визначено, що дитина, перебуваючи в лоні матері, п

З самого початку вагітності статеві органи зазнають змін. До них варто бути готовою.

Вагітність та статеві органи: зміни, про які ви могли не знати

Вагітність та пологи | 23:00, 21.11.2021

З самого початку вагітності статеві органи зазнають змін. До них варто бути готовою.

Повністю перетворюватися на лежачого

Дозволені тренування у кожний триместр вагітності

Вагітність та пологи | 19:00, 21.11.2021

Повністю перетворюватися на лежачого "тюленя" під час вагітності не потрібно. Але важливо правильно оцінювати свої сили та можливості для фізичної активності.

З цим неприємним явищем стикаються майже всі вагітні.

Що робити з судомами під час вагітності?

Вагітність та пологи | 09:00, 21.11.2021

З цим неприємним явищем стикаються майже всі вагітні.

Чому вагітні жінки часто хропуть уві сні? Як лікувати хропіння у вагітної жінки? У яких випадках хропіння при вагітності небезпечне для майбутньої мам

Чому вагітні хропуть і коли є загроза здоров'ю дитини?

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2021

Чому вагітні жінки часто хропуть уві сні? Як лікувати хропіння у вагітної жінки? У яких випадках хропіння при вагітності небезпечне для майбутньої мами та дитини?

Ви напевно бачили у зарубіжних фільмах сцени з курсів для вагітних, де їм допомагають дихати та

Яка користь від курсів для вагітних?

Вагітність та пологи | 01:30, 21.11.2021

Ви напевно бачили у зарубіжних фільмах сцени з курсів для вагітних, де їм допомагають дихати та "репетирують" пологи. Але що там ще відбувається і чи дійсно їх потрібно відвідувати?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: