Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Adoption
Date
  • 275 Переглядів
Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутації, які сприяють накопиченню жиру. Гени передаються від батьків до нащадків, у яких починається спадкове ожиріння.

1709_4.jpg (20.14 Kb)


Однак діти можуть товстіти не лише через батьківські гени, але і просто через те, що батьки неправильно харчувалися. Дослідники з Корнельського університету годували самок мишей особливо жирною їжею протягом декількох тижнів перед спаровуванням. Іншу групу самок годували такою ж жирною їжею під час вагітності; ще одних самок годували жирним, поки вони самі годували молоком своїх дитинчат. Для порівняння була четверта група самок, які їли звичайний, нежирний корм.

Після того, як самки переставали годувати дитинчат, мишенятам починали давати звичайний корм. При цьому у молодих мишей була нормальна вага, нормальний рівень глюкози в крові і т.д., тобто в них не було ніяких ознак порушеного обміну речовин. Але через деякий час після того, як миші досягали статевого дозрівання, їм давали спробувати шкідливу їжу з великим вмістом цукру і жиру. І виявилося, що у мишей, чиї матері їли жирне, прокидався інтерес до жирного і солодкого — маючи в розпорядженні звичайний корм і висококалорійний корм з жирами і сахарозою з сукралозою, молоді миші воліли другий. Причому в них в прямому сенсі змінювався смак: в смакових сосочках у молодих мишей сильніше активувалися гени, що кодують білки рецепторів солодкого смаку.

Тобто надлишкові калорії, які поглинали миші-матері, впливали на смакові переваги потомства. (Швидше за все, джерело калорій тут не дуже важливе: матері їли жирну їжу, а дитинчата полюбили і жирне, і солодке.) Миші-діти починали їсти більше калорійного корму тому, що їх смакові відчуття були іншими, ніж у тих мишенят, чиї матері їли звичайну їжу. Зміни в сприйнятті смаку можуть бути однією з причин тяги до занадто калорійної їжі — принаймні, у мишей.

Активність генів залежить від того, в яких умовах їм доводиться працювати. Постійно налягаючи на якусь їжу, можна закріпити настройки активності на певному рівні. Те, що такі настройки виявляться постійно працюючими, призводить до різних проблем. (Причому сама послідовність генетичного тексту в ДНК не змінюється, там не з'являється ніяких мутацій — це епігенетичні зміни, що відбуваються як би поверх генетичного коду під дією умов середовища.)

І, що найголовніше, зміни в налаштуваннях можуть передаватися з покоління в покоління — тобто відбувається епігенетичне успадкування. Можливо, що зміна в смакових відчуттях у молодих мишей відбувається якраз через таке ось успадкування генетичних налаштувань, збитих у матерів неправильним харчуванням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дієта під час вагітності, харчування вагітних


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Чи небезпечно вагітним їсти фаст-фуд?

Харчування | 07:40, 24.05.2024

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Дбаючи про фігуру, жінки вечеряють не пізніше 18-19 години вечора. А якщо вони лягають спати опівночі, логічно, що в животі вже марші грають. І ось сь

Що буде, якщо лягти спати голодним?

Здоров'я | 06:20, 10.05.2024

Дбаючи про фігуру, жінки вечеряють не пізніше 18-19 години вечора. А якщо вони лягають спати опівночі, логічно, що в животі вже марші грають. І ось сьогодні ми дізнаємося, що буде з організмом, якщо часто лягати спати голодними.

Зараз усім нам складно. Кожному по-своєму. І зі стресовм ми правляємося, як вміємо. Хтось ходить до психолога, хтось - у спортзал, а хтось - заїдає пр

6 продуктів, якими можна заїдати стрес без шкоди для організму

Харчування | 14:50, 27.04.2024

Зараз усім нам складно. Кожному по-своєму. І зі стресовм ми правляємося, як вміємо. Хтось ходить до психолога, хтось - у спортзал, а хтось - заїдає проблеми і переживання.

Після двох рокій війни залишатися спокійним дуже складно. Усі ми живемо в стресі, хвилюючись за рідних і власне життя. Багато людей позбавлені можливо

Дієтологи розповіли, чому ми переїдаємо під час стресу

Харчування | 12:10, 24.04.2024

Після двох рокій війни залишатися спокійним дуже складно. Усі ми живемо в стресі, хвилюючись за рідних і власне життя. Багато людей позбавлені можливостей, які додають сил та наснаги жити і працювати. Звідси виникає постійний стрес. І що ми робимо, к

Якщо вагітність проходить добре, існує невеличкий список продуктів, які краще уникати. Серед них, наприклад, сира риба Проте, якщо з самопочуттям щось

Які продукти краще не їсти під час вагітності?

Дієта для вагітних | 14:50, 18.04.2024

Якщо вагітність проходить добре, існує невеличкий список продуктів, які краще уникати. Серед них, наприклад, сира риба Проте, якщо з самопочуттям щось не так, варто стежити за тим, що їсть майбутня мама.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 18:01, 20.03.2024

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері, так і дитини, що розвивається. Хоча більшість фруктів безпечні, деякі з них вагітним жінкам слід в

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: