Як веганська дієта впливає на дитячий організм?

Adoption
Date
  • 54 Переглядів
Рослинне харчування суттєво змінює обмін речовин та призводить до зниження рівня вітамінів А та D.

9308_7.jpg (36.47 Kb)


Віганство стало дуже популярним і в сім'ях, де батьки дотримуються такого типу харчування, продуктів тваринного походження зазвичай не їдять і діти.

Щоб розібратися, як веганська дієта впливає на організм дитини, вчені з університету Хельсінкі залучили до участі в дослідженні 40 фінських дітей, середній вік яких становив три з половиною роки. Серед них були вегани, вегетаріанці та м'ясоїди. Дослідники проаналізували їх харчування, а також рівні біомаркерів обміну речовин (метаболізму) та концентрацію різних мікроелементів у крові.

Виявилося, що у дітей-веганів рівень вітаміну D значно нижчий, ніж у їхніх однолітків, які не сидять на спеціальній дієті. І це при тому, що всі діти-вегани регулярно отримували добавки з вітаміном D, а аналізи крові були взяті наприкінці літа.

Крім того, на подив вчених, у веганів виявився знижений рівень вітаміну А, а також спостерігався суттєвий дефіцит докозагексаєнової кислоти - однієї з омега-3 жирних кислот, якими багата морська риба. Ця кислота, як і вітамін А, відіграє ключову роль у розвитку зору, тому таке поєднання змушує турбуватися про здоров'я візуальної функції дітей-веганів, відзначають дослідники.

Загалом з'ясувалося, що відсутність продуктів тваринного походження у харчуванні докорінно змінює обмін речовин у дітей, показники метаболізму у них різко відрізняються від тих, що спостерігаються у ровесників, які не сидять на рослинній дієті.

Наприклад, у веганів інші, ніж у м'ясоїдів показники біосинтезу жовчної кислоти та фосфоліпідного балансу. Крім того, у них в крові знижено рівні обох типів холестерину, а також найважливіших амінокислот, але дуже високий рівень фолатів (похідних фолієвої кислоти, на яку багаті, наприклад, зелені листові овочі).

Дослідники зазначають, що дітям-веганам, крім добавок з вітамінами D і B12, а також з йодом, необхідно додатково приймати вітамін А, або їсти більше продуктів, що його містять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: веганська дієта, здоров'я, дитина, дитячий організм


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Вчені вважають, що школярі, які відмовляються від їжі вранці, люблять перекушувати фаст-фудом дорогою до школи та на перервах.

Сніданок захищає підлітків від ожиріння

Дитяче харчування | 14:50, 10.07.2024

Вчені вважають, що школярі, які відмовляються від їжі вранці, люблять перекушувати фаст-фудом дорогою до школи та на перервах.

Вчені з Університету Колорадо встановили, що маленькі діти з більшою ймовірністю сформують правильні харчові звички і швидш будуть рости, якщо дозволя

Вчені з'ясували, чому маленьким дітям потрібно «їсти руками»

Дитяче харчування | 07:40, 10.07.2024

Вчені з Університету Колорадо встановили, що маленькі діти з більшою ймовірністю сформують правильні харчові звички і швидш будуть рости, якщо дозволяти їм «їсти руками» самостійно, а не годувати з ложки.

Американські медики представили доповідь, в якій чітко сформулювали, що можна і не можна давати дітям до п'яти років, щоб не завдати шкоди їхньому здо

Експерти пояснили, до якого віку дітям протипоказаний сік

Дитяче харчування | 06:20, 10.07.2024

Американські медики представили доповідь, в якій чітко сформулювали, що можна і не можна давати дітям до п'яти років, щоб не завдати шкоди їхньому здоров'ю.

Рослинне харчування суттєво змінює обмін речовин та призводить до зниження рівня вітамінів А та D.

Як веганська дієта впливає на дитячий організм?

Дитяче харчування | 06:20, 10.07.2024

Рослинне харчування суттєво змінює обмін речовин та призводить до зниження рівня вітамінів А та D.

Фрукти та овочі – це вітаміни, мінерали, клітковина та ще ряд інших поживних речовин. Вони особливо корисні дітям, адже зміцнюють імунітет та допомага

Овочі і фрукти в раціоні дитини

Дитяче харчування | 06:20, 08.07.2024

Фрукти та овочі – це вітаміни, мінерали, клітковина та ще ряд інших поживних речовин. Вони особливо корисні дітям, адже зміцнюють імунітет та допомагають правильно розвиватися. А ще плоди фруктів прищеплюють добрі звички: багато дітей, які з дитинств

Одні батьки сильно переживають, що у дітей з'явиться харчова алергія, інші думають, що з цією патологією життя дитини може бути зіпсоване. Давайте роз

Все, що потрібно знати батькам про харчову алергію у дітей

Дитяче харчування | 07:40, 07.07.2024

Одні батьки сильно переживають, що у дітей з'явиться харчова алергія, інші думають, що з цією патологією життя дитини може бути зіпсоване. Давайте розбиратися, чи така страшна недуга, чому вона з'являється, як діагностувати і лікувати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: