Сніданок захищає підлітків від ожиріння

Adoption
Date
  • 290 Переглядів
Вчені вважають, що школярі, які відмовляються від їжі вранці, люблять перекушувати фаст-фудом дорогою до школи та на перервах.

7065_4.jpg (60.31 Kb)


Дослідники з Бразилії, Австрії, Бельгії, Німеччини, Греції, Італії та Іспанії проаналізували дані більше, ніж про чотири з половиною тисячі хлопчиків і дівчаток зі своїх країн віком від 12 до 18 років. Інформація стосувалася зросту, ваги, індексу маси тіла, об'єму талії, рівня фізичної активності підлітків (щонайменше години фізичних навантажень щодня вчені вважають нормальним рівнем).

Дослідники також взяли до уваги такі фактори, як показники сидячого способу життя (тобто скільки часу підліток проводить перед комп'ютером, граючи у відеоігри, або сидячи перед телевізором). Крім того, школярів питали, скільки вони сплять у будні та вихідні дні, а також як харчуються. Особлива увага була приділена сніданку – підліткам потрібно було оцінити за шкалою від 1 до 7 свою згоду із твердженням «Я часто пропускаю сніданок».

Аналіз усієї зібраної інформації показав, що саме систематична відмова від сніданку найбільшою мірою пов'язана з ожирінням у підлітків.

Так, у хлопчиків з європейських країн, які не снідають, середній об'єм талії виявився на 2,61 сантиметра більше, ніж у тих, хто снідав.

У Бразилії ця різниця становить 2,13 сантиметри. Аналогічна картина спостерігається серед дівчаток. При цьому немає значення, чи достатньо діти сплять – навіть нормально висипаючись, але при цьому не снідаючи, вони все одно схильні до набору зайвої ваги, особливо в талії, що загрожує діабетом 2 типу та серцево-судинними захворюваннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сніданок, підлітки, ожиріння


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Вчені вважають, що школярі, які відмовляються від їжі вранці, люблять перекушувати фаст-фудом дорогою до школи та на перервах.

Сніданок захищає підлітків від ожиріння

Дитяче харчування | 14:50, 10.07.2024

Вчені вважають, що школярі, які відмовляються від їжі вранці, люблять перекушувати фаст-фудом дорогою до школи та на перервах.

Вчені з Університету Колорадо встановили, що маленькі діти з більшою ймовірністю сформують правильні харчові звички і швидш будуть рости, якщо дозволя

Вчені з'ясували, чому маленьким дітям потрібно «їсти руками»

Дитяче харчування | 07:40, 10.07.2024

Вчені з Університету Колорадо встановили, що маленькі діти з більшою ймовірністю сформують правильні харчові звички і швидш будуть рости, якщо дозволяти їм «їсти руками» самостійно, а не годувати з ложки.

Американські медики представили доповідь, в якій чітко сформулювали, що можна і не можна давати дітям до п'яти років, щоб не завдати шкоди їхньому здо

Експерти пояснили, до якого віку дітям протипоказаний сік

Дитяче харчування | 06:20, 10.07.2024

Американські медики представили доповідь, в якій чітко сформулювали, що можна і не можна давати дітям до п'яти років, щоб не завдати шкоди їхньому здоров'ю.

Рослинне харчування суттєво змінює обмін речовин та призводить до зниження рівня вітамінів А та D.

Як веганська дієта впливає на дитячий організм?

Дитяче харчування | 06:20, 10.07.2024

Рослинне харчування суттєво змінює обмін речовин та призводить до зниження рівня вітамінів А та D.

Фрукти та овочі – це вітаміни, мінерали, клітковина та ще ряд інших поживних речовин. Вони особливо корисні дітям, адже зміцнюють імунітет та допомага

Овочі і фрукти в раціоні дитини

Дитяче харчування | 06:20, 08.07.2024

Фрукти та овочі – це вітаміни, мінерали, клітковина та ще ряд інших поживних речовин. Вони особливо корисні дітям, адже зміцнюють імунітет та допомагають правильно розвиватися. А ще плоди фруктів прищеплюють добрі звички: багато дітей, які з дитинств

Одні батьки сильно переживають, що у дітей з'явиться харчова алергія, інші думають, що з цією патологією життя дитини може бути зіпсоване. Давайте роз

Все, що потрібно знати батькам про харчову алергію у дітей

Дитяче харчування | 07:40, 07.07.2024

Одні батьки сильно переживають, що у дітей з'явиться харчова алергія, інші думають, що з цією патологією життя дитини може бути зіпсоване. Давайте розбиратися, чи така страшна недуга, чому вона з'являється, як діагностувати і лікувати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: