Чи можна вилікувати енурез у дитини?

Adoption
Date
  • 118 Переглядів
На сьогодні в медицині енурез або нетримання сечі вважається не порушенням, а етапом дозрівання нервової системи, що включає контроль за фізіологічними відправленнями. Зважаючи на різноманітність причин і чинників, що провокують нетримання сечі, терапією енурезу займаються дитячі лікарі різного профілю: уролог, невролог, нефролог, психіатр та інші.

0831_4.jpg (29.94 Kb)


Приблизно до 2-2,5 років дитина справляє нужду неусвідомлено, оскільки сечовипускання має рефлекторний характер. За певного рівня заповнення сечового міхура від нього до мозку надсилаються нервові імпульси про необхідність спорожнення.

Однак уже у віці 4 років діти починають контролювати позиви сечового міхура, адекватно оцінюючи сигнали про ступінь його наповненості. Ця навичка дає змогу батькам привчити дитину справляти нужду в горщик (пізніше в унітаз) у міру необхідності або попередньо, наприклад, перед прогулянкою.

Ознаками, що свідчать про обов'язкове звернення до педіатра, є:

- складність контролю в дитини за сечовипусканням, як вдень, так і вночі;
- рецидив енурезу після тривалого «сухого періоду»;
- часті позиви до сечовипускання;
- часта спрага, особливо на тлі набряків ніг;
- нетримання сечі після досягнення 5-річного віку тощо.

Сучасна медицина пропонує широкий спектр методів лікування енурезу, але найкращого результату можна досягти за комплексного підходу. Зазвичай терапія нетримання сечі тривала, але має сприятливий прогноз. Згідно з клінічними спостереженнями, тільки в 1% випадків енурез рецидивує в дорослому віці.

Як лікувати нетримання сечі у дітей?
Тактика і склад терапії нетримання сечі у дітей залежать від етіології порушення. Лікувальні та профілактичні заходи усунення енурезу в дітей різноманітні та в основному проводяться амбулаторно (за винятком терапії патологій органів виділення сечі).

Найбільш затребуваними в медицині методами лікування нетримання сечі у дітей є:

- медикаментозний курс із застосуванням гормональних препаратів, психостимуляторів або седативних засобів;
- немедикаментозний курс (психо- і фізіотерапія, лікувальна гімнастика);
- режимні заходи.

Комплексне застосування методів лікування дає змогу виключити вплив чинників-провокаторів порушення й істотно підвищити результативність лікувальних процедур.

Для того, щоб поліпшити і закріпити результат терапії, батькам необхідно дотримуватися таких правил поведінки:

- надавати всебічну психологічну підтримку під час лікування;
- не карати і не лаяти дитину за епізоди нетримання сечі;
- не обговорювати проблему зі сторонніми в присутності дитини;
- не надягати підгузки на ніч (але використовувати їх у дорозі, в гостях і на прогулянці);
- дотримуватися режиму дня і вкладати дитину спати не пізніше 9-ї години вечора;
- посадити дитину на горщик (унітаз) перед сном;
- уникати перезбудження і перевтоми перед сном (активні ігри, перегляд мультфільмів тощо);
- не залишати її саму в темній кімнаті;
- уникати переохолодження;
- не будити і не піднімати дитину до туалету під час глибокого сну, оскільки це заважає відпочинку нервової системи і може погіршити ситуацію;
- обмежити вживання рідини та рідких страв перед сном (приблизно за 3-4 години до сну).

Також ефективним заходом в усуненні енурезу є організація дитячого сну на жорсткій поверхні з піднесенням у ділянці під колінами (валик відповідного розміру). Під час процесу лікування бажано оптимізувати раціон харчування і не давати дитині продукти, що мають сечогінний ефект (шоколад, кавун, какао тощо).

Чи можна вилікувати енурез у дітей?
Правильно підібрана комбінація методів терапії забезпечує швидкий терапевтичний ефект вже у 30% пацієнтів, але незакінчений курс лікування може спровокувати рецидив порушення. Нерідко лікування енурезу тривале, що вимагає скоординованих зусиль батьків і лікарів, проте в більшості випадків спостерігається повне одужання по досягненню 6-7 річного віку.

Тактовність і психологічна підтримка батьків багаторазово збільшують швидкість одужання дитини та мінімізують ймовірність повторної появи розладу.

Не рекомендується займатися самолікуванням і застосовувати народні методи терапії без схвалення лікаря. Трав'яні збори містять біологічно активні речовини, які можуть негативно вплинути на роботу дитячої сечовидільної системи і посилити проблему. Своєчасне звернення до лікаря і застосування терапевтичних процедур з доведеною ефективністю зумовлюють успіх лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: енурез у дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Дитина проковтнула сторонній предмет: що робити?

Дитина | 09:30, 28.05.2024

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Діти бувають різні. Хтось емоційний, а хтось - стриманий і

Які проблеми з поведінкою дитини не можна ігнорувати?

Дитина | 07:40, 28.05.2024

Діти бувають різні. Хтось емоційний, а хтось - стриманий і "закритий". І це НОРМАЛЬНО! Не можуть усі стрибати весь день, або ж чемно сидіти і малювати пейзажі. Батькам потрібно це знати. Однак є проблеми з поведінкою, на які не можна закривати очі.

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводит

5 неочевидних ознак, що ваша дитина виросте токсичною людиною

Дитина | 14:50, 27.05.2024

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводиться абсолютно токсично?

Батьки намагаються захистити свою дитину від усіх небезпек, у тому числі від хвороб. Саме для цього й існують щеплення. Проте не всі діти легко перено

Почервоніння або температура: якщо у дитини є реакція на щеплення

Щеплення | 09:30, 27.05.2024

Батьки намагаються захистити свою дитину від усіх небезпек, у тому числі від хвороб. Саме для цього й існують щеплення. Проте не всі діти легко переносять вакцинацію, можливі такі реакції, як біль в місці уколу, температура і слабкість. Що з цим роби

Багато батьків помилково вважають, що навесні та, особливо влітку, дітям не потрібно давати вітамін Д, оскільки сонця достатньо на вулиці. Та це не зо

Чи потрібно додатково давати дітям вітамін D?

Вітаміни | 08:30, 27.05.2024

Багато батьків помилково вважають, що навесні та, особливо влітку, дітям не потрібно давати вітамін Д, оскільки сонця достатньо на вулиці. Та це не зовсім так.

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Вірус передається від людини до людини через руки, він може за

Чим поліомієліт загрожує дітям і як запобігти зараження?

Хвороби | 06:20, 27.05.2024

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Вірус передається від людини до людини через руки, він може залишатись на іграшках та побутових речах.

Лікарі часом диву даються, що можуть проковтнути діти. Подробицями ділимося у нашій статті.

Флакон з парфумів, морква і вейп: Сторонні предмети, які ковтали діти

Дитина | 08:30, 26.05.2024

Лікарі часом диву даються, що можуть проковтнути діти. Подробицями ділимося у нашій статті.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: