Коли дитині потрібні заняття з логопедом?

Adoption
Date
  • 130 Переглядів
Усі діти різні і розвиваються в індивідуальному тмпі. Та все ж є певні стандарти, на які орієнтуються як медики, так і вчителі. Наприклад, коли дитина вже йде до школи, вона має вміти вимовляти усі звуки, включаючи "л" та "р". Тож якщо ваш малюк має труднощі з цим, варто звернутися до логопда. Самі ж логопеди наголошують, що чим швидше до них звернутися - тим більше шансів, що дитина зможе виправити мовлення і у неї це вийде швидко.

5316_4.jpg (33.39 Kb)


Консультація логопеда-психолога може знадобитись у будь-якому віці, тим паче батьки самостійно не можуть виявити проблеми з мовою в дитини. Якщо раніше вважалось, що звертатись до фахівця слід у п’ятирічному віці, то сучасна медицина має на увазі отримання консультацій у фахівця вже в 2-3 роки життя дитини. Річ у тому, що до п’ятирічного віку в малюка вже повністю формується мова, і виправити дефекти буде важко, хоча й можливо.

Батьки повинні звернутись до логопеда за консультацією вже у дворічному віці дитини, адже тільки фахівець зможе виявити проблеми та скласти індивідуальну програму занять. Вважається, що потрібен логопед для дитини у разі невідповідності її розвитку нормам:

У віці одного року дитина, яка нормально розвивається, вимовляє і часто вживає 3-4 «лепетних» слова, цілком розуміє окремі слова і може співвіднести їх з конкретними предметами. У цьому віці дитина розуміє інструкції, які супроводжуються жестами (наприклад, «дай ручку», «не можна»).

До двох років малюк може застосовувати речення з двох-трьох слів, чудово розуміє двоступеневу інструкцію (наприклад, «піди на кухню та принеси ложку»), його словниковий запас складає як мінімум 50 слів. Дитячий логопед-дефектолог у цьому віці може з’ясувати, наскільки правильно дитина вимовляє звуки «п», «б», «ф», «д», «к», «н», «м» та «в».

Трирічний вік – це вміння складати слова в речення, застосовувати сполучники та прийменники. У цьому віці малюк має засвоїти і правильно вимовляти звуки «с», «з», «ц», «ш», «ж», «ч», «щ».

Звуки «р/л» починають чітко вимовлятись до 5-6 років. При цьому дитина повністю засвоює повсякденний словник, вільно користується загальноприйнятими поняттями (одяг, овочі тощо). Хоча можлива перестановка звуків у словах, які важко вимовляються (наприклад, «екскаватор») – це вважається нормою.

Якщо вихователь-логопед у дитячому садку помітить у дитини відхилення в мовленні, то він може рекомендувати батькам перевести малюка до спеціальної групи для навчання або проводити індивідуальні заняття. Існує декілька різновидів спеціалістів цього напряму:

Індивідуальний логопед. Він буде займатись з дитиною в індивідуальному порядку, приділяти їй максимум часу. Цей підхід означає, що заняття будуть проходити більш ефективно, а результати стануть помітними за короткий проміжок часу.

Корекційний логопед. Цей фахівець не навчає дитину від самого початку вимовляти звуки, він коригує мовлення, яка вже є. Допомога такого фахівця може знадобитись дитині у віці 3-5 років, коли розмовна мова, розуміння слів чудові, а вимова окремих звуків неправильна.

Домашній логопед. Це теж фахівець високого рівня, який проводить заняття в індивідуальному порядку вдома в дитини. Чудовий варіант для дітей, які ніяково почуваються у колективі чи мають інвалідність і їхнє пересування обмежене.

Як би не проводились заняття зі спеціалістом, батьки повинні розуміти, що необхідно буде виконувати всі завдання логопеда, постійно закріплювати пройдені уроки – це допоможе дитині швидше засвоїти програму, скоротити період становлення мовлення. Нічого складного в заняттях немає, найчастіше постановка та корекція мовлення здійснюються у ігровій формі.

Варто окремо обумовити ситуацію, коли дитина з відхиленнями у загальному розвитку потребує допомоги логопеда. Нерідко батьки до моменту вступу до загальноосвітнього закладу спрямовують всі сили на корекцію здоров’я, лікування основного захворювання. У такому випадку допоможе вчитель-логопед у школі. До речі, такі фахівці працюють не лише в спеціалізованих освітніх закладах корекційного типу, але й у звичайних школах. Їхнє завдання полягає у виявленні в учнів дефектів мови та проведенні відповідних занять, що допоможе дітям у майбутньому бути соціально адаптованими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: заняття з логопедом


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: