ШІ виявив на 20% більше випадків раку молочної залози, ніж досвідчені лікарі

Adoption
Date
  • 298 Переглядів
Нове дослідження, показує, що штучний інтелект безпечно використовувати для виявлення раку грудей, і він може зробити роботу лікарів ще ефективнішими.

0637_3.jpg (12.5 Kb)


Дослідники переглянули мамографії понад 80 тис. жінок у Швеції, які пройшли дослідження з квітня 2021 року по липень 2022 року.

Половину мамографій перед аналізом лікаря "почитав" ШІ. Іншу половину досліджували два медики без використання ШІ. Усі лікарі, які брали участь у дослідженні, були визнані дуже досвідченими.

У групі, де скани прочитав радіолог разом із ШІ, було виявлено на 20% більше випадків раку, ніж у групі, де мамографії прочитали два радіологи без додаткової технічної допомоги. Загалом скринінги, підтримані штучним інтелектом, призвели до виявлення раку в 6 випадків на 1000 обстежених жінок у порівнянні з 5 на 1000 при стандартному підході. Група, яка використовувала ШІ, мала додаткову перевагу: на 44% зменшилося навантаження на медиків. Дослідники підрахували, що якби радіологи читали близько 50 мамографів на годину, одному радіологу знадобилося б на чотири-шість місяців менше, щоб прочитати близько 40 тис. скринінгових обстежень за допомогою штучного інтелекту, ніж знадобилося б двом радіологам.

"Найбільший потенціал штучного інтелекту на цей час полягає в тому, що він може дозволити радіологам бути менш навантаженими через надмірну кількість читання", – сказала співавторка дослідження доктор Крістіна Лонг, доцентка радіологічної діагностики з Університету Лунда у Швеції.

За даними Радіологічного товариства Північної Америки, в Європі та США не вистачає радіологів. Якщо подальші дослідження покажуть, що технологія ШІ дійсно працює, це може допомогти полегшити деякі з кадрових проблем, а також підвищити ефективність роботи радіологів. Очікується, що попит на рентгенологів зросте, оскільки населення світу старіє та потребує ще більше досліджень. Багато радіологів сприймають ці можливості як радісну новину, а не як загрозу своїй роботі.

"Наша мета – за допомогою мамографії виявити рак молочної залози якомога раніше, щоб дати кожній пацієнтці найкращий прогноз", – сказала докторка Стаматія Дестоуніс, радіологиня, яка спеціалізується на візуалізації молочної залози в Elizabeth Wende Breast Care в Рочестері, Нью-Йорк, і яка не брала участі в цьому дослідженні.

Згідно з даними Американського ракового товариства, захворюваність на рак молочної залози зростає на 0,5% на рік, хоча відповідного збільшення кількості смертей не спостерігається. Попри те, що рак молочної залози все ще є вбивцею № 2 серед жінок, які помирають від раку, поступаючись лише раку легенів, більше жінок вижило, ніж десятиліття тому, в основному завдяки ефективному скринінгу.

Коли рак молочної залози виявляється на ранній стадії, шанси людини на виживання значно зростають. Утім, мамографія не ідеальна. Це дуже суб’єктивне дослідження. За даними Національного інституту раку, скринінгові мамографії пропускають близько 20% випадків раку молочної залози. Виявити складну структуру раку молочної залози надзвичайно складно, навіть після багаторічної спеціалізованої підготовки. По суті, рентгенолог повинен виявити пухлину посеред білого фону.

"Штучний інтелект може одного разу допомогти з цим виявленням, але робота радіолога – це набагато більше, ніж розпізнавання образів", – сказала докторка Лаура Гікок, рентгенологиня молочної залози з онкологічного центру Лангона Перлмуттера Нью-Йоркського університету, яка не брала участі в новому дослідженні.

Рентгенологи вже використовують порівняно грубий тип комп’ютерного аналізу зображень під назвою CAD, розроблений у 1990-х роках, який може розпізнавати візерунки на мамограмах.

За словами Лаури Гікок, модель штучного інтелекту дивиться на зображення інакше, ніж людське око, вона навчена на іншому матеріалі та може давати різні прогнози на основі того, що вона може бачити, а що – ні. Хоча штучний інтелект все ще є технологією, що розвивається, штучний інтелект почав захоплювати уяву вчених. Він використовується для відкриття та розробки ліків і допомагає медикам краще спілкуватися з пацієнтами. Також розробляється кілька програм штучного інтелекту, які допоможуть лікарям виявити рак.

Одна програма в Массачусетському технологічному інституті була створена для виявлення високого ризику майбутнього раку грудей на основі поточних мамографій, чого лікарі зараз не можуть зробити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рак молочної залози


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Висип на шкірі невідомого походження, свербіж (або його відсутність) можуть свідчити про алергічний дерматит. Якщо його не лікувати, він буде збільшув

Алергічний дерматит у дітей: симптоми і лікування

Алергія | 09:30, 25.06.2024

Висип на шкірі невідомого походження, свербіж (або його відсутність) можуть свідчити про алергічний дерматит. Якщо його не лікувати, він буде збільшуватись і дошкулятиме дитині.

Найчастіше діагностується гострий виворіт матки, який відбувається відразу після пологів. Іноді зустрічається і хронічна форма патології, яка виникає

Післяпологовий виворіт матки – що це таке і що робити далі?

Післяпологовий період | 08:30, 25.06.2024

Найчастіше діагностується гострий виворіт матки, який відбувається відразу після пологів. Іноді зустрічається і хронічна форма патології, яка виникає в післяпологовий період, тобто протягом декількох днів після народження дитини.

Займатися профілактикою набагато приємніше, ніж лікуванням. Тим паче біль нирок може сильно дошкуляти. А ниркова коліка - це для багатьох нестерпний б

Перша допомога при нирковій коліці: коли біль нетерпний

Хвороби | 06:20, 25.06.2024

Займатися профілактикою набагато приємніше, ніж лікуванням. Тим паче біль нирок може сильно дошкуляти. А ниркова коліка - це для багатьох нестерпний біль, коли не знаєш, куди сбе діти і як собі допомогти.

Глисти у дітей - доволі поширена проблема, особливо в дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку. І виявити їх в калі дитини буває не так вже й прост

Глисти у дітей: як самому виявити їх?

Дитина | 00:30, 25.06.2024

Глисти у дітей - доволі поширена проблема, особливо в дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку. І виявити їх в калі дитини буває не так вже й просто: вони можуть бути у "сплячому режимі" в організмі і тоді їх не помічають лаборанти. Тож найкращим

Медики застерігають, що діткам у ранньому віці дуже важливо пройти усі рекомендовані УЗД-процедури, щоб вчасно попередити або виявити різні патології

Дисплазія кульшових суглобів у новонароджених: симптоми і лікування

Немовля | 12:10, 24.06.2024

Медики застерігають, що діткам у ранньому віці дуже важливо пройти усі рекомендовані УЗД-процедури, щоб вчасно попередити або виявити різні патології розвитку. І дисплазія кульшових суглобів - дуже поширена патологія серед новонароджених. Дана патоло

Осілий або хриплий голос не рідко дошкуляє дітям, рідше голос зникає зовсім і це може сильно налякати дитину. Тож важливо знати, як їй допомогти у цій

Що робити, якщо пропав голос у дитини?

Хвороби | 11:20, 24.06.2024

Осілий або хриплий голос не рідко дошкуляє дітям, рідше голос зникає зовсім і це може сильно налякати дитину. Тож важливо знати, як їй допомогти у цій ситуації.

Ерозія шийки матки часто буває у жінок, які ведуть активний інтимний спосіб життя. Помилковим є твердження, що вона не може бути у тих, хто ще не наро

Причини появи ерозії шийки матки у жінок, які ще не народжували

Хвороби | 10:30, 24.06.2024

Ерозія шийки матки часто буває у жінок, які ведуть активний інтимний спосіб життя. Помилковим є твердження, що вона не може бути у тих, хто ще не народжував. Давайте дізнаватися більш детально далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: