Як підготуватися до вагітності: поради лікаря

Adoption
Date
  • 193 Переглядів
Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 років. Рішення стати батьками залежить, зокремаі, і від соціальних чинників, проте зростання рівня обізнаності щодо контрацепції та сексуальне виховання сприяють більш ґрунтовному підходу до планування вагітності.

32_14.jpeg (38.41 Kb)

Аспірантка кафедри акушерства, гінекології і репродуктології, лікарка-акушерка-гінекологиня - Ольга Притуляк, поділилася порадами про сучасні методи і підходи планування такого процесу, як батьківство.

Часто пацієнтки на прийманні запитують: "З чого розпочати підготовку до материнства?" Безумовно, виношування дитини – це завдання жінки, проте вагітність загалом є відповідальністю обох батьків, тому готуватись потрібно також разом. Дотримання певних рекомендацій і корекція способу життя допоможе не лише зачати дитину, але й попередити розвиток певних ускладнень під час періоду вагітності та пологів.

Відмова від шкідливих звичок
Першим кроком до успішного планування вагітності є відмова від паління, зокрема електронні цигарки, та обмеження споживання алкоголю обома партнерами. Негативний вплив цих звичок на репродуктивне здоров'я вже доведений науковцями, тож відмова від них стає необхідною перед зачаттям.

Активний спосіб життя та раціональне харчування
Введення спорту в щоденний ритуал та перегляд раціону харчування сім'ї – це ключові елементи для досягнення оптимального стану здоров'я перед вагітністю. Недостатня маса тіла чи, навпаки, ожиріння можуть впливати на можливість зачаття та нормальний перебіг вагітності.

Нормалізація сну
Дослідження показують, що засинання до 23:00 сприяє оптимальному відновленню організму та забезпечує необхідний відпочинок перед початком нового дня.

Регулярний секс
Спроби зачаття дитини можуть бути приємним процесом, якщо вони відбуваються регулярно, до 3 разів на тиждень. Сексуальна активність сприяє оптимізації репродуктивного здоров'я.

Уникання перегрівань та екологічна безпека
Особливу увагу слід приділяти уникненню перегрівання для чоловіка та недопущення контакту з отруйними хімічними речовинами. Останні можуть впливати на репродуктивну систему та здоров'я майбутнього плода.

Приймання фолієвої кислоти та медичні обстеження
Обидва партнери мають розпочати приймання фолієвої кислоти в дозуванні 400 мкг на добу як частину підготовки до вагітності. Рекомендується визначити резус-фактор, провести діагностику на можливу наявність антитіл до ВІЛ, гепатиту В та С, провести тест на виявлення сифілісу, а також необхідним є обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом.

Вакцинація та огляди
Оцінка титру антитіл до TORCH-інфекцій та вакцинація в разі необхідності стають важливими частинами підготовки. Регулярні візити до гінеколога, УЗД органів малого тазу та молочних залоз, а також щорічний PAP-тест гарантують максимальний контроль стану здоров'я жінки.

Гігієна ротової порожнини
Не менш важливою частиною підготовки до вагітності є відвідування майбутньою мамою стоматолога та санація ротової порожнини.

Усі зазначені вище заходи є складовими сучасного підходу до планування вагітності, який враховує як фізичне, так і психологічне здоров'я обох батьків. Дотримання цих порад забезпечить не лише успішне зачаття та вагітність, але й дозволить зберегти здоров'я загалом і якнайкраще відчути щасливий період материнства і батьківства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як підготуватися до вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно

Чи можливо завагітніти у 45 років?

Плануємо дитину | 01:20, 03.05.2024

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно і шанси завагітніти падають. Та це не означає, що жінка у 45 не може сама завагітніти і виносити зд

Психологи давно говорять про те, що соцмережі забирають у нас дорогоцінний час і можливість насолоджуватися життям. Часто замість того, щоб провести ч

Бажання мати дітей залежить від часу в інтернеті

Плануємо дитину | 14:50, 24.04.2024

Психологи давно говорять про те, що соцмережі забирають у нас дорогоцінний час і можливість насолоджуватися життям. Часто замість того, щоб провести час з коханою людиною: зробити романтичну вечерю, переглянути фільм чи просто поговорити про все на с

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з

Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Дитина | 12:10, 22.04.2024

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з Чехії і Америки.

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог

Чоловікам розповіли про ідеальний вік для зачаття дитини

Плануємо дитину | 14:50, 26.03.2024

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог Батор Гончиков.

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклик

Важливість підтримки коханої людини під час вагітності

Вагітність та пологи | 11:20, 20.03.2024

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклики. Партнер повинен бути готовий підтримувати жінку та приймати всі зміни, які відбуваються у її житт

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: