Звички, які руйнують здоров'я мами і тата

Adoption
Date
 • 283 Переглядів
Кожен день у нас насичений та завантажений якимись справами. Є періоди часу, коли ми почуваємося добре і зовсім не відчуваємо втоми, хоча було вкрай багато роботи. А деколи валимося з ніг навіть після тривалого відпочинку. Якщо ви відчуваєте втому, відсутність енергії та апатію, то значить, є такі звички, що позбавляють вас життєвих сил.

88_3.jpg (45.04 Kb)


Чужі правила та поради
У народі побутує таке прислів’я: що одному добре, для іншого – смерть. Це самий влучний вислів про чужі поради. Якщо оточуючі постійно говорять, як і що потрібно робити, то варто задуматися: чи це саме те життя, яке вам потрібне. Так, іноді погляд збоку дуже корисний, коли ми не можемо тверезо оцінити ситуацію, бо емоційно перебуваємо всередині її. Але кожну пораду потрібно сприймати критично, дослухатися до свого внутрішнього відчуття: чи дійсно вона буде корисною саме для вас.

Життя в режимі багатозадачності
Такий спосіб життя дуже виснажує, оскільки ваш мозок починає працювати у посиленому режимі. Наприклад, ви працювали над квартальним звітом, а тут терміновий проєкт чи мама захворіла – і все, голова йде обертом.

В процесі постійних перевантажень ви виснажуєте себе та свій мозок. І в результаті не можете зосередитися, виникають проблеми з пам’яттю, вам потрібно все більше енергії, щоб виконати елементарну задачу.

Як це змінити? Обмежуйте себе у часі - відводьте певний часовий проміжок на виконання лише однієї задачі. Це допоможе зосередитися та зробити роботу удвічі швидше. Таким чином, зросте ваша продуктивність, тоді ви зможете зробити більше справ. І ще залишиться час на відпочинок, щоб відновити сили та перейти до наступної задачі.

Тривалі перерви між прийомами їжі
Щоб ми були продуктивними, енергійними та витривалими, нам потрібно належно харчуватися. Наш організм бере запаси енергії з їжі, яку ми споживаємо, це паливо для нього. Якщо ми пропускаємо обід чи вечерю, то стаємо кволими та виснаженими.

Особливо небезпечні великі перерви між їжею тим, хто хоче швидко схуднути. Якщо не дотримуватися правильного режиму харчування, то можна ще й набрати зайвих кілограмів, бо уповільнюється процес обміну речовин, і всі калорії осідають на талії.

Тому впродовж дня потрібно збільшити кількість перекусів фруктами чи бутербродами, наприклад, із листовим салатом та м’ясом курки. Але порції повинні бути невеликими, тоді ви будете сповнені сил та енергії, а їжа не впливатиме на збільшення вашої ваги.

Залежність від телефона
Навіть 30 хвилин без смартфона викликають дискомфорт та роздуми на тему, що там нового сталося без мене. Вчені вже давно довели, що тривожні стани та депресії виникають саме через захоплення соцмережами та різними мобільними додатками. Така залежність від мережі може спотворювати реальну картину світу, через що у людей виникають складнощі з комунікацією. Оскільки ми – соціальні істоти, але коли життя зводиться лише до перевірки оновлень у новинних стрічках, тоді починаються проблеми у спілкуванні з реальними людьми. А це призводить до розладів психоемоційного стану та внутрішніх виснажливих конфліктів.

Що можна зробити у такому випадку, адже в телефоні у нас практично друге життя? Не потрібно завжди носити його із собою. Якщо йдете на обід – залишайте в офісі. Коли займаєтеся домашніми справами, не тримайте в руках, відкладіть на кілька годин. Перед сном старайтеся взагалі не брати його до рук.

Неякісний відпочинок
Недостатній сон призводить до проблем зі здоров’ям, оскільки без якісного сну наш організм виснажується. Можна захворіти на серцево-судинні захворювання, різноманітні запалення, ожиріння та отримати депресію. Через брак якісного відпочинку уповільнюється активність нашого мозку. У такому випадку знижується продуктивність, пригальмовуються інстинкти, що може викликати навіть загрозу для життя.

Експерти радять спати не менше 7-8 годин, лягати не пізніше 22:30. Якщо не можете заснути, потрібно прийняти розслаблюючу ванну, випити ромашкового чаю, прибрати телефон подалі від ліжка. Щоб швидше засинати, потрібно лягати і прокидатися в один і той самий час, навіть на вихідних.

Малорухливий спосіб життя
Якщо взяти до прикладу жителів міст, то переважна більшість людей своє життя проводить сидячи. Люди їздять на роботу сидячи в транспорті, працюють в офісах, сидячи за робочим столом, їдять та відпочивають також сидячи. Що дуже негативно впливає на фізичне та емоційне здоров’я, збільшуючи ризик захворювання на рак та діабет. Малорухливий спосіб життя також знижує продуктивність і впливає на зосередженість.

Тому, щоб змінити якість свого життя, зробити його щасливішим, потрібно більше рухатися. Не варто одразу бігти марафон, можна більше гуляти на свіжому повітрі. Наприклад, іти на роботу пішки, якщо не дуже далеко, або після роботи відвідувати басейн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Теги: здоров'я, шкідливі звички


  Система Orphus

  Цікаво також:


  Новини по темі

  За оцінкою ВООЗ, у всьому світі палять 1,25 мільярда дорослих. Утім, споживання тютюну поступово скорочується, навіть попри спроби тютюнової промислов

  Люди у всьому світі кидають палити – звіт ВООЗ

  Шкідливі звички | 00:15, 26.01.2024

  За оцінкою ВООЗ, у всьому світі палять 1,25 мільярда дорослих. Утім, споживання тютюну поступово скорочується, навіть попри спроби тютюнової промисловості завадити цьому прогресу. Зокрема, Бразилія та Нідерланди досягли успіху після того, як запровад

  Не секрет, що це дуже шкодить дитині.

  Як батькам відмовитися від тютюну

  Шкідливі звички | 17:15, 24.01.2024

  Не секрет, що це дуже шкодить дитині.

  Батьки просто мусять знати цю інформацію.

  Вторинне паління. Яким чином воно шкодить дітям

  Дитина | 20:00, 19.01.2024

  Батьки просто мусять знати цю інформацію.

  Це може суттєво шкодити не лише батькам, але й дітям в якості пасивних курців.

  Чому батькам треба відмовитися від паління

  Шкідливі звички | 20:00, 31.12.2023

  Це може суттєво шкодити не лише батькам, але й дітям в якості пасивних курців.

  За статистичними даними, все більше жінок сьогодні палить постійно і пристрасть до тютюну з’являється у зовсім юних дівчаток – нині цигарками бавлятьс

  Чи є загроза для плоду і вагітної, яка курить?

  Я вагітна | 06:20, 03.12.2023

  За статистичними даними, все більше жінок сьогодні палить постійно і пристрасть до тютюну з’являється у зовсім юних дівчаток – нині цигарками бавляться у віці 11 років. Палити чи ні – вибір кожного, але з настанням вагітності жінка несе відповідальні

  Група дослідників на чолі з доктором Лі Волкер виявила специфічну роботу нейропептиду CART у мозку жінок. Він позитивно реагує на підсолоджений алкого

  Вчені з'ясували важливу деталь про алкогольну залежність у жінок

  Шкідливі звички | 22:15, 23.09.2023

  Група дослідників на чолі з доктором Лі Волкер виявила специфічну роботу нейропептиду CART у мозку жінок. Він позитивно реагує на підсолоджений алкоголь, змушуючи пити більше.

  Кожен день у нас насичений та завантажений якимись справами. Є періоди часу, коли ми почуваємося добре і зовсім не відчуваємо втоми, хоча було вкрай б

  Звички, які руйнують здоров'я мами і тата

  Шкідливі звички | 10:00, 09.09.2023

  Кожен день у нас насичений та завантажений якимись справами. Є періоди часу, коли ми почуваємося добре і зовсім не відчуваємо втоми, хоча було вкрай багато роботи. А деколи валимося з ніг навіть після тривалого відпочинку. Якщо ви відчуваєте втому, в

  Коментарі до новини


  Додати коментар до публікації
  Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


  Код:
  captcha

  Введіть код: