Психологи розповіли, на що зважати при вихованні хлопчиків і дівчаток

Adoption
Date
  • 273 Переглядів
У багатьох батьків виникає питання, чи є ж різниця між вихованням дівчат та хлопчиків. Фахівці кажуть, що з психологічної точки зору стать жодним чином не впливає на те, яким навичкам потрібно навчати дитину.

5877_7.png (434.55 Kb)

Про те, чи варто враховувати біологічну різницю між чоловіками та жінками у питанні виховання дітей, ексклюзивно сайту 24 каналу пояснила освітня психологиня, членкиня Американської психологічної асоціації, фахівчиня з психічного здоров'я Ані Леоніла Іоселіані.

Звичайно, є біологічна різниця між чоловіками та жінками. Але це не означає, що дівчатка емоційніші, а хлопчики неемоційні взагалі. До тринадцяти років ми насправді однакові, тому що у нас немає жодних сексуальних характеристик. Навпаки, якщо у родині є хлопчик і дівчинка, потрібно до них ставитися однаково. Не чесно, що дівчинці плакати можна, а хлопчику – ні.

За її словами, більше уваги на фізіологічні особливості виховання варто звернути вже у підлітковому віці.

Тоді дітям потрібно допомогти зрозуміти, що таке менструація чи полюції, обом потрібно пояснювати, що таке безпечний секс, які зміни відбуваються у їхньому тілі та як із ними впоратись. Але з точки зору психологічного виховання все має бути розділено порівну.

"Кожна людина має право висловлювати свої емоції, не зважаючи на те, які у неї геніталії. Є якісь соціальні норми, що хлопчик не може плакати, а дівчинка не повинна грати у футбол", – наголосила Іоселіані.

Фахівчиня зазначила, що такі архаїчні принципи соціум вішатиме на дітей протягом всього життя. Вдома дитина має відчувати безпеку та комфорт і знати, що її приймають такою, якою вона є.

Може зацікавити Що відбувається у мозку підлітків: психологиня розкрила важливі моменти, які мають знати батьки

За її словами, якщо у родині є діти різної статі, важливо подбати про те, щоб у хлопців та дівчат були рівні права.

"Якщо дівчинці можна плакати, то й хлопчику можна плакати. Якщо сину можна грати у футбол, то і доньці – теж. Якщо дівчинка має барбі, то у хлопчика лялька також може бути. Це все – окей. Найголовніше – розвинути у дітей почуття повноцінності. Якщо дитині в кайф щось робити, це їй не заважає, це не небезпечно – окей, хай пізнає світ", – уточнила Ані Леоніла Іоселіані.

Іоселіані також попередила, що негативні емоції у дітей на цьому шляху не уникненні. Тому потрібно допомогти дитині впоратися із ними, дати логічні пояснення кожної окремої ситуації. Підліткам вже можна ілюструвати все власними прикладами. Крім того, потрібно пам'ятати, що дітям завжди потрібно давати надію на майбутнє.

"Нагадуйте дитині: "Добре, цей хлопчик тебе зараз засуджує за те, як ти виглядаєш. Це окей, нічого поганого не станеться". Дайте дитині альтернативу: "У тебе є друг, сусід Петя, який тебе підтримує та вважає класним. Отже, сфокусуємо увагу на Петі, а цього чувака забудемо. Його думка абсолютно неважлива", – навела приклад психологиня.

Водночас вона наголосила, що з найменшого віку дитина має знати, як захистити себе фізично і психологічно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, дитина, хлопчик, дівчинка


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Пережите у дитинстві залишає свій слід у структурах мозку, пов'язаних із тривожністю та депресією. Таке відкриття зробили канадські дослідники.

Суворе виховання зменшує мозок підлітків

Виховання | 06:20, 17.07.2024

Пережите у дитинстві залишає свій слід у структурах мозку, пов'язаних із тривожністю та депресією. Таке відкриття зробили канадські дослідники.

Діти можуть перестати поважати своїх батьків через накопичені з роками образи, які вони не хотіли або боялися висловити. Психологи наголосили, що усі

Психолог пояснила, чому діти можуть перестати поважати батьків

Сімейні справи | 14:50, 16.07.2024

Діти можуть перестати поважати своїх батьків через накопичені з роками образи, які вони не хотіли або боялися висловити. Психологи наголосили, що усі конфліктні ситуації необхідно проговорювати.

Дослідники з університету Грінвіча (Великобританія) у складі наукового колективу виявили, що у людей, які відчували самотність у дитинстві, підвищено

Названо небезпечний вплив самотності у дитинстві

Дитина | 09:30, 15.07.2024

Дослідники з університету Грінвіча (Великобританія) у складі наукового колективу виявили, що у людей, які відчували самотність у дитинстві, підвищено рівні маркерів запалення в організмі у дорослому віці.

Існують різні теорії про те, як черговість народження дітей впливає на їхні здібності, таланти та кар'єрні успіхи. Американські вчені підтвердили одну

Первістки виявилися освіченішими порівняно з наступними дітьми

Дитина | 08:30, 15.07.2024

Існують різні теорії про те, як черговість народження дітей впливає на їхні здібності, таланти та кар'єрні успіхи. Американські вчені підтвердили одну з них: первістки найменше мають найвищий рівень освіти, і на це є дуже прозові причини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: