Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Adoption
Date
  • 168 Переглядів
Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

4218_3.jpg (29.15 Kb)

Поствакцинальні реакції, які можна поділити на місцеві й загальні, можуть виникати через декілька годин після щеплення та тривати один-два дні. Це зумовлено наявністю в вакцинах ад'ювантів — хімічних сполук, які потрібні для стабілізації антигенів у вакцині й оптимальної імунної відповіді.

Завдяки цим сполукам підвищується ефективність щеплення, організм більше реагує на антигени, виробляючи при цьому антитіла. Однак відсутність будь-яких реакцій не є ознакою неефективності вакцини — адже відповідь організму індивідуальна.

Яка реакція на вакцину нормальна

Відповідно до пояснень МОЗ і педіатра Тетяни Тульчак, безпечними є такі розповсюджені поствакцинальні реакції як:

- загальне підвищення температури;
- почервоніння, набряк або ущільнення в місці уколу;
- підвищення температури або біль в місці ін'єкції.

Зазвичай, такі реакції проходять самостійно або суттєво зменшуються на третій день після щеплення і не потребують втручання, наприклад, вживання жарознижувальних чи протиалергічних засобів.

Які реакції після щеплення небезпечні

Згідно з рекомендаціями МОЗ, необхідно звернутися до лікаря, якщо спостерігаються наступні симптоми:

- почервоніння збільшилося за розміром (понад 5 см);
- почервоніння почалося після двох днів після щеплення;
- інтенсивність почервоніння збільшується через три дні після щеплення;
- біль в місці ін'єкції посилилася через три дні після вакцинації;
- підвищена температура триває більше ніж три дні;
- температура підвищилася через два дні після щеплення.

Крім цього, якщо дитина відчуває дискомфорт навіть за нижчої температури від 38, 5 - варто звернутися до лікаря щодо коректного дозування знеболювальних препаратів.

Інші небезпечні реакції на щеплення — набряк Квінке та анафілактичний шок — проявляються досить швидко (від декількох секунд до декількох годин) у випадку, якщо є алергія на певний компонент вакцини.

Набряк Квінке характеризується сильним набряком щік, губ, повік та піднебіння або ж язика та горла. Анафілактичний шок — важка алергічна реакція — супроводжується втратою свідомістю і падінням тиску за декілька секунд чи хвилин після дії алергену.

Проте ризик виникнення анафілактичного шоку чи набряку Квінке надзвичайно малий — приблизно 1,3 на мільйон. До того ж щоб з'ясувати ризик виникнення такого стану, аналізується реакція на попередні щеплення та алергії дитини на медичні чи хімічні препарати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення, вакцинація, вакцини, міфи про щеплення


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Дитина | 08:30, 19.03.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та

Новий календар профілактичних щеплень від МОЗ

Щеплення | 11:20, 16.03.2024

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та інших хвороб, які зміни ввели й для чого вони потрібні, детально розповіли у Центрі громадського зд

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

Які щеплення слід оновити у дорослому віці?

Щеплення | 11:30, 12.03.2024

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: