Які реакції на щеплення в дитини є нормою, а які потребують звернення до лікаря?

Adoption
Date
  • 256 Переглядів
Щеплення є одним із найважливіших засобів профілактики захворювань в дитячому віці. Вони допомагають створити стійкий імунітет до інфекційних хвороб і знижують ризик поширення небезпечних вірусів та бактерій серед дітей і дорослих. Як і будь-який медичний захід, щеплення можуть викликати реакції організму, які можуть бути нормальними або вказувати на потенційні проблеми.

9145_privivki.jpg (43.7 Kb)

Нормальні реакції на щеплення

Біль і почервоніння на місці уколу: Легкий дискомфорт, біль на місці уколу - це звичайна реакція організму на введення вакцини. Вони зазвичай зникають протягом кількох годин або декількох днів.

Легка підвищена температура: Підвищена температура тіла до 37.5°C після щеплення є нормальним явищем. Воно може виникнути протягом перших декількох днів після вакцинації і зазвичай швидко знижується без лікування.

Маленька висипка: Деякі діти можуть мати невеличку висипку після щеплення. Вона зазвичай несерйозна і зникає самостійно без лікування.

Легка слабкість і сонливість: Деякі діти можуть почуватися слабкими або сонливими в день щеплення, що є нормальною реакцією на вакцинацію.

Реакції, які потребують звернення до лікаря

Сильні алергічні реакції: Якщо в дитини з'являється висипання по всьому тілу, сильний свербіж, набряк губ чи обличчя, затруднення дихання або погіршення загального самопочуття, це може свідчити про серйозну алергічну реакцію. Негайно зверніться до лікаря або набридайте на екстрене медичне обстеження.

Висока температура: Якщо температура дитини перевищує 38,5°C і не знижується за допомогою звичайних засобів (наприклад, антипіретиків), слід звернутися до лікаря.

Постійний плач і сильна роздратованість: Якщо дитина несприйнятлива до заспокоюючих заходів і плаче неперервно, це може бути ознакою дискомфорту чи незвичайної реакції на щеплення. Краще проконсультуватися з лікарем для визначення причини такої поведінки.

Набряки або болі у дитини: Якщо після щеплення виникає набряк або біль в інших ділянках тіла, окрім місця уколу, необхідно звернутися до лікаря.

Сильна діарея або блювання: Якщо дитина має надмірні викиди або діарею, це може спричинитися реакцією на вакцину, але також може бути зв'язане з іншими факторами. Зверніться до лікаря, якщо ці симптоми тривають більше декількох днів або погіршуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: реакції на щеплення в дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чим старшою стає дитина, тим ретельнішою має бути інтимна гігієна, як би дивно це не звучало. Що важливо, цей ритуал дуже відрізняється у хлопчиків та

Інтимні проблеми у дітей: фімоз та синехії

Дитина | 01:20, 12.06.2024

Чим старшою стає дитина, тим ретельнішою має бути інтимна гігієна, як би дивно це не звучало. Що важливо, цей ритуал дуже відрізняється у хлопчиків та дівчаток, тож батькам потрібно все детально пояснити дитині.

Атопічний дерматит — це насамперед дитяче захворювання. Близько 90% випадків патології діагностується у дітей віком до 5 років. Близько 60% з них проя

Що важливо знати батькам про атопічний дерматит у дитини?

Дитина | 00:30, 12.06.2024

Атопічний дерматит — це насамперед дитяче захворювання. Близько 90% випадків патології діагностується у дітей віком до 5 років. Близько 60% з них проявляються у перший рік життя малюка, переважно у 3-6 місяців. Доволі часто діагностоване в ранньому д

Ми в дитинстві їли манку і просто росли, як пиріжки на дріжджах, а батьки раділи, бо якщо

Чому колись вважали, що пухка дитина - здорова і чому зараз лікарі іншої думки?

Дитина | 12:10, 11.06.2024

Ми в дитинстві їли манку і просто росли, як пиріжки на дріжджах, а батьки раділи, бо якщо "дитина набирає вагу - значить, вона здорова!" Чому зараз медики іншої думки? Чому краще бути худим, ніж пухленьким?

Якщо ми з вами і наші батьки, і батьки їхніх батьків... мали чіткий графік грудного вигодовування (не частіше, ніж 2-3 години між прийомами їжі), то с

Чому не потрібно годувати новонародженого щоразу, коли він плаче?

Немовля | 11:20, 11.06.2024

Якщо ми з вами і наші батьки, і батьки їхніх батьків... мали чіткий графік грудного вигодовування (не частіше, ніж 2-3 години між прийомами їжі), то сучасні немовлята харчуються на вимогу. Тому у багатьох є стереотип: новонароджений плаче - значить,

Діабет в дорослому віці - це важке захворювання, з яким завжди потрібно бути дуже обережним: що хворий їсть, що п'є, чи достатньо відпочиває і вживає

Діабет у дітей: справжні причини розвитку хвороби

Хвороби | 10:30, 11.06.2024

Діабет в дорослому віці - це важке захворювання, з яким завжди потрібно бути дуже обережним: що хворий їсть, що п'є, чи достатньо відпочиває і вживає (при потребі) ліки. З дітьми - ще складніше. Тож дуже важливо знати, якими є причини появи цукрового

Дитина з'їла полуницю - і її висипало навколо ротика і на щічках? Зазвичай, харчова алергія проявляється висипом, свербіжем, можуть також бути розлади

Харчова алергія у дитини: причини і лікування

Алергія | 09:30, 11.06.2024

Дитина з'їла полуницю - і її висипало навколо ротика і на щічках? Зазвичай, харчова алергія проявляється висипом, свербіжем, можуть також бути розлади травлення. У важких станах - набряки, шок і задишка.

Діти обожнюють батути. Але все не так легко і безневинно, як може здатися на перший погляд. Саме тому сьогодні розповідаємо, чому батькам до цієї дитя

Чому дітям небезпечно стрибати на батуті?

Дитина | 07:40, 10.06.2024

Діти обожнюють батути. Але все не так легко і безневинно, як може здатися на перший погляд. Саме тому сьогодні розповідаємо, чому батькам до цієї дитячої забави потрібно ставитись насторожено.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: