Як вибрати вітаміни для годуючої мами?

Adoption
Date
  • 360 Переглядів
Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого при годуванні дитини ресурсу. З часом наукові дослідження показали, що далеко не завжди мамам корисно зловживати вітамінами, адже в надмірній кількості дані речовини здатні викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. В інтернеті є чимала кількість міфів про вживання вітамінів та мінералів.

2881_9.jpeg (38.06 Kb)

Необхідно вживати якомога більше вітамінів

Досить поширений міф серед необізнаних людей. Річ у тому, що більшу частину мінералів, вітамінів та інших корисних речовини молода мама отримує разом з їжею, а вітамінні добавки виступають як доповнення. Якщо жінка буде зловживати вітамінами, то зайві речовини просто не будуть засвоюватися організмом.

Корисні речовини, що передаються дитині, мати отримує з їжі

Згідно з результатами досліджень, створення грудного молока для вигодовування новонародженого відбувається не з їжі, а з крові. Тому, якщо в організмі жінки, що годує, в певний момент не вистачає якогось вітаміну, то її організм просто візьме його з власних запасів і передасть дитині разом з молоком. Однак при тривалій недостачі поживних речовин мати ризикує отримати серйозні проблеми зі здоров'ям.

Синтетичні вітаміни не можуть нашкодити організму

Надлишок вітамінів в організмі викликає більш серйозні проблеми зі здоров'ям, ніж їх недостача. Через перенасичення корисними мікроелементами у матері може розвинутися гіпервітаміноз, що тягне за собою порушення функцій печінки та нирок.

Безконтрольний самостійний прийом вітамінів допомагає при гіповітамінозі

Самі по собі вітаміни – це лікарські препарати, які прописуються фахівцями при наявності певних проблем з організмом. Тому не рекомендується безконтрольно приймати ліки без призначення лікаря.

Правильний вибір раціону для забезпечення організму вітамінами

Існує певний перелік харчових продуктів, обов'язкових до вживання матір'ю, яка годує. Даний список включає:

М'ясо. Продукт є основним джерелом білка, який активно витрачається при формуванні грудного молока. Крім цього, м'ясо багате залізом, при нестачі якого знижується рівень гемоглобіну.

Яйця. Комплекс вітамінів В2, В3, В5 та В12, що міститься в яйцях, робить цей продукт одним з найкорисніших для молодих матерів.

Рибу. Кислоти, фосфор, магній та йод – це далеко не повний список вітамінів та мікроелементів, які є в рибі.

Молочні продукти. При нестачі кальцію, одержуваного з молока, молода мама ризикує отримати проблеми з зубами, волоссям та нігтями.

Овочі. Багаті на вітамін С та фосфор зелені овочі дуже важливі для організму матері-годувальниці.

Соняшникова та оливкова олія. Продукт містить вітамін Е, сприятливо діє на кількість формованого в організмі молока.

Горіхи. Вітамін В6, фосфор та інші корисні речовини містяться в волоських, лісових й мигдальних горіхах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вітаміни для годуючої мами, вітаміни під час лактації


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Розлучення негативно впливає на фізичне і психічне здоров'я чоловіків

Сімейні справи | 11:20, 24.05.2024

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Ризик серцево-судинних захворювань значно зростає через аборти

Аборт | 01:30, 24.05.2024

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Як тільки ми, жінки, бачимо на голоі перші волосинки, хочеться одразу їх висмикнути.Та чи можна це робити? І якщо так, чи врятує це від появи нової си

Чи можна висмикувати сиве волосся?

Здоров'я | 09:30, 23.05.2024

Як тільки ми, жінки, бачимо на голоі перші волосинки, хочеться одразу їх висмикнути.Та чи можна це робити? І якщо так, чи врятує це від появи нової сивої волосини на тому ж місці?

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної

Як покращити стосунки зі «складними» батьками?

Сімейні справи | 06:20, 23.05.2024

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної поведінки. Але налагодити з ними стосунки можна, якщо дотримуватися кількох кроків.

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом ж

Шлюбний контракт: зрада чи раціональне рішення?

Сімейні справи | 01:20, 23.05.2024

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом життя, а також врегулювати певні питання.

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Молодим мамам радять відмежовуватись від всього негативного. І не дарма: адже стре може призвести до скорочення кількості грудного молока, а то й взаг

Чи справді стрес впливає на грудне вигодовування?

Мама | 06:20, 22.05.2024

Молодим мамам радять відмежовуватись від всього негативного. І не дарма: адже стре може призвести до скорочення кількості грудного молока, а то й взагалі до його зникнення на певний термін, або назавжди. Так вважалось раніше. Та чи насправді стрес і

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: