Як мамі прийняти і полюбити себе?

Adoption
Date
  • 71 Переглядів
У сучасному світі з його стандартами та стереотипами дуже складно бути собою та приймати себе, зі всіма недоліками і комплексами. Та надважливо перебороти ці негативні почуття до себе і побачити в собі усе красиве, що точно є у кожному з нас.

7876_4.jpg (17.95 Kb)

Неприйняття себе формується, коли ми починаємо критикувати себе і не визнавати своїх власних почуттів, думок і дій. Це може відбуватися через очікування або стандарти оточуючих, яким ми намагаємося відповідати, або через негативний досвід і критику у минулому. На неприйняття себе дуже впливають негативні установки, які формуються у нас протягом життя через досвід, неконструктивну критику з боку оточуючих, коментарі щодо нашої зовнішності чи дій. Ми починаємо думати, що ми якісь не такі і не відповідаємо якимось вигаданим стандартам. У голові починають виникати думки на кшталт: "Я невдаха" або "Я ніколи не зможу". Рекомендуємо вам прочитати нашу статтю про обмежуючі переконання, з якої ви дізнаєтеся, чим вони можуть бути небезпечні, а також кілька методів боротьби з ними.

Що таке безумовна любов?
Безумовна любов до себе – це коли ви любите себе і приймаєте себе таким, яким ви є, незалежно від того, що ви робите чи відчуваєте. Це коли ви цінуєте і поважаєте себе завжди, навіть якщо у вас бувають помилки чи невдачі. Це як бути своїм найкращим другом і завжди підтримувати себе, незалежно від обставин. Звичайно, це не означає, що не потрібно ставитись до себе критично. Усвідомлення своїх слабких сторін і того, що потрібно розвивати - один із перших кроків на шляху до прийняття себе, проте самокритика та самоїдство через невдачі може призводити до ізоляції від людей, пасивності та страху невдачі.

Як проявляється любов до себе?
Любов до себе проявляється, коли ми дбаємо про себе так само, як про близьку другу чи рідну людину. Ми уважно слухаємо свої почуття та потреби, поважаємо себе та свій час, і намагаємося робити те, що приносить нам радість та задоволення. Любов до себе включає прощення себе за помилки та недоліки, а також заохочення та підтримку у важкі моменти. Це як дбайливий і лагідний друг, який живе всередині вас і дає впевненість і підтримку, коли ви цього потребуєте, а не критикує і каже: “Блін, ну я ж казав, що не треба цим займатися, ти ж знав, що не вийде .” Цей внутрішній друг каже: “Так, ти це зробив і не вдалося. Тобі зараз важко і неприємно, можливо, навіть боляче. Давай переживемо це і вибудуємо план, що робити далі".

Як прийняти та полюбити себе?

Піклуйтесь про себе, виконуйте базову рутину: дбайте про гігієну, здоров'я, правильно і збалансовано харчуйтеся. Також влаштовуйте собі невеликі розслаблюючі ритуали, наприклад, після душу можна намаститися чимось приємно пахнучим. Приємні запахи допомагають зняти напругу та налаштовують на позитив.

Знімайте стрес та випускайте емоції за допомогою медитацій чи фізичного навантаження. У нас підготовлений комплекс тренувань, який ви можете використовувати щодня як просту зарядку. Вона не тільки зміцнить м'язи та підтягне тіло, а й допоможе випустити негатив та розслабитися.

Зверніть увагу на психологічні онлайн-курси, в яких піднімається тема прокачування любові до себе, самоцінності та прийняття себе. Це дозволить вам у комфортному темпі рухатися до своєї мети.

Якщо ви відчуваєте, що самостійно працювати з проблемою прийняття себе важко і це забирає занадто багато сил, зверніться за кваліфікованою допомогою. Психолог або психотерапевт дасть вам інструменти для роботи над собою і підтримуватиме протягом усього шляху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прийняти себе, як полюбити себе


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Потрібно усвідомити, що немає жодного сенсу постійно намагатися щось довести, замість того, щоб проживати своє усвідомлене життя, будувати стосунки, з

Як перестати намагатися завоювати материнське схвалення у дорослому віці?

Мама | 07:40, 19.07.2024

Потрібно усвідомити, що немає жодного сенсу постійно намагатися щось довести, замість того, щоб проживати своє усвідомлене життя, будувати стосунки, займатися своїми проектами, або дітьми.

Нейробіологи вже давно з'ясували, що будова та функціонування мозку чоловіків та жінок відрізняються.

Чи є відмінності у будові та функціонуванні мозку чоловіків та жінок?

Здоров'я | 06:20, 19.07.2024

Нейробіологи вже давно з'ясували, що будова та функціонування мозку чоловіків та жінок відрізняються.

Відсутність сепарації б'є по всіх сферах життя. Це можуть бути хворобливі відносини або взагалі їхня відсутність. Проблема у прийнятті рішень, що приз

З якими проблемами стикається людина, яка не сепарувалася від батьків?

Психологія | 00:30, 19.07.2024

Відсутність сепарації б'є по всіх сферах життя. Це можуть бути хворобливі відносини або взагалі їхня відсутність. Проблема у прийнятті рішень, що призводить до внутрішніх конфліктів, невротичних розладів. Кар'єрні провали, ситуації, коли людина не мо

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль

Хто такі токсичні батьки?

Психологія | 11:20, 18.07.2024

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль, жорстку сімейну ієрархію, ігнорування, перевагу однієї дитини над іншою, постійну критику, маніпул

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Мікрозрада - це поведінка партнера (його вчинки та дії), що змушують вас сумніватися в його вірності, як фізичної, так і емоційної. Про те, що можна в

5 ознак, що ви намагаєтеся зруйнувати власні стосунки

Сімейні справи | 01:20, 18.07.2024

Мікрозрада - це поведінка партнера (його вчинки та дії), що змушують вас сумніватися в його вірності, як фізичної, так і емоційної. Про те, що можна вважати конкретною зрадою, у парі прийнято домовлятися. Для когось це флірт, для іншого – пряма дія.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: