Щеплення, які нам життєво необхідні

Adoption
Date
  • 2488 Переглядів
Вакцинація - один із найпопулярніших засобів боротьби з інфекціями на сьогоднішній день. Тільки завдяки їй нинішнє покоління дітей уникнуло інфікування найбільш небезпечними інфекційними захворюваннями. Вакцинація перемогла в свій час натуральну віспу, поліомієліт і кір. Варто знати, що деякі щеплення необхідні не тільки дітям, але і дорослим людям.

5150_98397026.jpg (32.62 Kb)

5 ЩЕПЛЕНЬ ДЛЯ ВСІХ

Від пневмококової інфекції
Кому. Тим, хто легко застуджується, у кого є астма, хронічний бронхіт, хворе серце, цукровий діабет, хвороби нирок та імунної системи. Вакцина захищає від 23 найбільш поширених типів пневмококів. Ці бактерії - винуватці 70% пневмоній і бронхітів, 25% отитів і синуситів, 5-15% бактеріальних менінгітів. Дуже важливо прищепити батьків: люди старші за 65 років особливо схильні до пневмококових інфекцій після грипу.

Як і коли. 1 укол в будь-який час року. Лікарі рекомендують поєднувати його з щепленням від грипу.

Імунітет. З'являється через 3-4 тижні, тримається 5 років. Весь цей час ви в 2 рази менше ризикуєте підхопити нежить, в 12 разів - бронхіт і в 6 разів - пневмонію.

Протипоказання. Перші два триместру вагітності.

Від дифтерії і стовбняка
Кому. Всім. Більшості людей в останній раз роблять це щеплення в школі, і до 25-26 років імунітет вже зникає. Ризик зіткнутися з дифтерією не такий вже малий: в 90-х багато хто не вакцинували своїх дітей, і з'явися випадок хвороби - цілком можливий масовий спалах. Щеплення від стовбняка потрібен з іншої причини: якщо ви не щеплені і отримаєте колоту або рвану рану, знадобиться введення протиправцевої сироватки або імуноглобуліну. Останній у травмпунктах зустрічається рідко, швидше за все, вам введуть сироватку, а після неї високий ризик серйозної алергічної реакції. Щоб не ризикувати, простіше зробити щеплення - його ефективність близька до 100%.

Як і коли. Якщо в дитинстві ви пройшли весь курс вакцинації АДП або АКДС, достатньо одного уколу вакцини АДП-М. Якщо ви ніколи не прищеплювалися від цих інфекцій, потрібно зробити укол, через 30-40 днів ще один і останній - через 6 місяців.

Нюанс. Якщо ви отримали брудну рану, а з моменту останнього щеплення пройшло вже 5 років, доведеться зробити щеплення раніше (в такому випадку укол сироватки або імуноглобуліну все одно буде потрібен). Наступне щеплення - через 10 років.

Імунітет. Тримається 10 років, потім треба повторювати щеплення.

ВІД ГЕПАТИТУ В
Всім, а особливо тим, хто контактує з носієм вірусу гепатиту В, часто змінює статевих партнерів або планує операцію. У Росії близько 3 мільйонів людей заражені вірусом.

Схема. 1 укол, через 1 місяць другий, ще через 5 місяців третій.

Імунітет. До 60% щеплених захищені на 10-15 років, потім рекомендується ревакцинація.

Протипоказання. Алергія на продукти, що містять дріжджі (хліб, випічка, квас).

Від вітрянки
Кому. Всім, хто не хворів вітрянкою. Справа не тільки в тому, що у дорослих ця хвороба протікає важче. Вірус Varicella zoster, що викликає вітрянку, назавжди залишається в нервових закінченнях, при відповідних умовах прокидається і викликає оперізуючий герпес - висип і біль по ходу нервів. Імовірність такого рецидиву - 15% і зростає після 40-50 років. Щеплення знімає цей ризик.

Як і коли. 2 уколу з інтервалом в 4-8 тижнів. Якщо ви поспілкувалися з людиною, хворою на вітрянку, потрібна екстрена вакцинація: 1 укол протягом перших 2-3 діб.

Імунітет. 10 років (ефективність - 98%). Для довічної захисту укол рекомендується повторити.

Нюанс. У однієї людини з десяти після щеплення піднімається температура, у одного з двадцяти з'являються легкі симптоми вітрянки (тоді він заразний для оточуючих). Вагітним, пацієнтам з лейкозами або тим, хто отримують лікування імунодепресантами не варто контактувати з щепленим протягом 3 тижнів.

Протипоказання. Виражена алергічна реакція на желатин і антибіотик неоміцин (компоненти вакцини).
Як дізнатися, перенесли ви ви вітрянку в дитинстві, а може бути, були щеплені? Здайте аналіз крові з вени на антитіла до вірусу Varicella zoster: знайдуть - вакцинація не потрібна.

ВІД ГРИПУ
Кому. Людям з хронічними захворюваннями серця, легенів, нирок, суглобів, діабет. А також всім, кому за 65.

Як і коли. Єдиний укол треба зробити в кінці вересня - початку листопада, як мінімум за 2 тижні до можливої епідемії. Щороку потрібна нове щеплення з актуальною комбінацією штамів.

Імунітет. 80% щеплених не грип 8-10 місяців. Іноді хворий помилково припускає, що у нього грип, і приймає вакцину, а насправді це ГРВІ: симптоми інфекцій схожі, але від ГРВІ вакцина не захищає.

Протипоказання. Алергія на курячий білок і інші компоненти вакцини.

Іноземна і вітчизняна вакцини від грипу вважаються однаково ефективними.

2 ЩЕПЛЕННЯ ДЛЯ ЖІНОК

ВІД КРАСНУХИ
Кому. Всім дівчатам і жінкам старше 18 років, особливо неперехворівшим. Тим, кого щепили в школі, потрібна ревакцинація. Дуже важливо прищепитися до вагітності: краснуха призводить до інфікування плода. Чоловікам теж потрібна вакцина, щоб вони не заразили вагітних, з якими спілкуються.

Як і коли. Всього 1 укол не пізніше ніж за 3 місяці до вагітності. Можна попередньо перевірити, чи є у вас імунітет, здавши аналіз крові на визначення концентрації антитіл IgG до краснухи. Але робити це не обов'язково: шкоди від щеплення не буде, і, навіть якщо у вас вже була стійкість до краснухи, вона тільки посилиться. Краснуху краще прищеплювати в один день з вітрянкою або перечекати більше місяця після останньої.

Імунітет. Тримається 20 років.

Нюанс. Після щеплення у 6% дівчат до 25 років і у 25% жінок старше 25 років можливий біль у суглобах або їх набряк та почервоніння. Симптоми тривають 1-3 тижні і безслідно минають.

Протипоказання. Алергічна реакція на неоміцин (компонент вакцини) і білок курячого яйця.

Від вірусу папіломи людини (ВПЛ)
Кому. Щеплення максимально ефективна для дівчат до початку сексуальної активності, коли вони гарантовано не інфіковані ВПЛ. Але можна зробити її і після початку статевого життя: дослідження підтвердило ефективність вакцини для всіх жінок молодше 45 років. Навіть якщо до цього моменту жінка заразилася одним з штамів ВПЛ, щеплення вбереже її від інших, а значить, і від хвороб, які провокує вірус: від ракових та передракових захворювань шийки матки, вульви і піхви, генітальних бородавок.

Як і коли. 1 укол, через 2 місяці другий і ще через 3 місяці третій.

Імунітет. Поки достовірно зафіксовано лише імунітет на 5 років. Потрібна ревакцинація чи ні, ще невідомо, тривають дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кефірна монодієта зробить вас стрункою, як билинка

2 ДЛЯ МАНДРІВНИКІВ

Від енцефаліту
Кому. Тим, хто живе або планує відпочивати на природі, як дикої, так і порівняно цивілізованій: від Алтаю і Карелії до Костромської і Московської області.

Як і коли. Якщо поїздка зовсім скоро, можна вакцинуватися екстрено: 3 щеплення протягом 21 дня, причому друга - не пізніше ніж за 2 тижні до від'їзду. Але стандартна схема ефективніше і переноситься легше: 2 уколу з інтервалом в місяць, через рік 1 укол, далі ревакцинація кожні 3 роки. Якщо пропустити 7 років, серію щеплень доведеться починати заново.

Імунітет. Після третього уколу - 3 роки. Гарантія не захворіти - 95%.

Нюанс. Після щеплення в 7% випадків піднімається температура - до 37,5 º С.

Протипоказання. Важка алергічна реакція на курячий білок.

ВІД ГЕПАТИТУ А
Кому. Всім, але особливо любителям їздити у теплі краї: Крим, Туреччину, Єгипет, Індію ... Інфекція передається через брудні руки і продукти. Щоб кожного разу не гадати, чи добре вимиті фрукти і овочі, простіше заздалегідь щепитися. До речі, навіть у Москві і Московській області в цьому і наступному році прогнозують збільшення хворих гепатитом А, тому що інфекція циркулює з періодичністю 4-5 років.

Схема. Один укол - і через 2-3 тижні можна вирушати в подорож. Наступний - через 6-12 місяців. Ревакцинація не потрібна.

Імунітет. Після першого уколу захист на 1 рік, після другого - мінімум на 25 років.

Протипоказання. Алергія на консервант - антибіотик неоміцин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення, вакцини, інфекції, хвороби, профілактика, лікування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Дитина | 08:30, 19.03.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та

Новий календар профілактичних щеплень від МОЗ

Щеплення | 11:20, 16.03.2024

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та інших хвороб, які зміни ввели й для чого вони потрібні, детально розповіли у Центрі громадського зд

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

Які щеплення слід оновити у дорослому віці?

Щеплення | 11:30, 12.03.2024

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: