Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Adoption
Date
  • 150 Переглядів
Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

8312_13.jpeg (22.9 Kb)

Дослідження показало, що підліткова вагітність збільшує ймовірність того, що молода жінка кине школу і буде боротися з бідністю. Підлітки також більш схильні до розвитку серйозних медичних ускладнень під час вагітності. Раніше «ФАКТИ» розповідали моторошну історію звірств і насилля в Бучі, яка отримала своє жахливе продовження — 14-річна місцева дівчина після зґвалтування групою російських окупантів виявилася вагітною і нині планує залишити дитину, хоча її біологічний батько — окупант і ґвалтівник.

Тепер велике дослідження, проведене в Канаді, повідомляє про ще один тривожний висновок: жінки, які завагітніли у підлітковому віці, з більшою ймовірністю помруть до свого 31-го дня народження. Ця тенденція спостерігається як серед жінок, які доносили підліткову вагітність до терміну, так і серед тих, у кого стався викидень, пише The New York Times.

«Чим молодшою була дівчинка, коли завагітніла, тим більшим був ризик передчасної смерті», — сказав доктор Джоел Г. Рей, фахівець з акушерської медицини та епідеміолог з лікарні Святого Михайла в Торонто і перший автор дослідження, яке нещодавно було опубліковане в JAMA Network Open.

«Дехто скаже, що ми не повинні судити про це, але я думаю, що ми завжди інтуїтивно знали, що є вік, який є занадто раннім для вагітності», — додав він.

У дослідженні використовувався провінційний реєстр медичного страхування для аналізу результатів вагітності серед близько 2,2 мільйона підлітків в Онтаріо, Канада, включаючи всіх дівчат, яким виповнилося 12 років у період з квітня 1991 року по березень 2021 року.

Навіть після того, як дослідники врахували попередні проблеми зі здоров'ям, які могли бути у дівчат, а також різницю в доходах та освіті, підлітки, які доносили вагітність до терміну, більш ніж удвічі частіше страждали від передчасної смерті в подальшому житті. Дослідники виявили подібні шанси серед жінок, які в підлітковому віці мали позаматкову вагітність, коли запліднена яйцеклітина росте поза маткою, або вагітність, яка закінчилася мертвонародженням чи викиднем.

Небезпека була значно нижчою серед жінок, які перервали вагітність у підлітковому віці, але вони все одно на 40 відсотків частіше помирали передчасно порівняно з тими, хто не був вагітними.

Доктор Рей та його колеги виявили найбільші шанси на передчасну смерть серед жінок, які завагітніли у віці до 16 років, а також серед тих, хто були вагітними більше одного разу в підлітковому віці. Як показав аналіз, більшість передчасних смертей були спричинені травмами — як самогубствами, так і нападами.

Жінки, які були вагітними у підлітковому віці, більш ніж удвічі частіше помирали молодими від ненавмисних травм, порівняно з тими, які не були вагітними у підлітковому віці, а також удвічі частіше помирали від травм, завданих собі самим.

Фінське дослідження, проведене у 2017 році, показало, що жінки, які пережили підліткову вагітність, більш схильні до передчасної смерті внаслідок самогубства, зловживання алкоголем, хвороб системи кровообігу та автомобільних аварій. У цьому дослідженні надмірний ризик пов'язували з низьким рівнем освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: підліткова вагітність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались,

Коли робити тест на вагітність, щоб результат був точним?

Я вагітна | 09:30, 22.05.2024

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались, що вагітні? Таке може бути, якщо тест провели неправильно.

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний рез

Що робити після позитивного тесту на вагітність?

Я вагітна | 08:30, 22.05.2024

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний результат був бажаним, вас теж може охопити хвилювання. Приємний шок. І вагітна не знатиме, як діяти да

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це

Підліткова вагітність підвищує ризик передчасної смерті

Вагітність та пологи | 20:00, 21.05.2024

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в Канаді.

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Як правильно визначити свій термін вагітності?

Я вагітна | 19:00, 21.05.2024

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто,

Вагітність прискорює старіння жінки, а грудне вигодовування – омолоджує її

Мама | 17:00, 21.05.2024

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто, вони прискорюють старіння. Зате є й позитивна новина: годуючи грудьми, жінка омолоджується.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: