Як лібідо впливає на жіноче життя і чому воно зникає?

Adoption
Date
  • 663 Переглядів
Цікаве слово «лібідо», яке прийшло до нас із латині, — це сексуальний інстинкт, еротичне бажання та задоволення. Інакше його називають «статевий потяг». Про те, що має знати про нього кожна дівчина, розповідає лікар-гінеколог Юлія Мудра.

7119_4.jpg (39.03 Kb)

Що означає «нормальне» лібідо?
Запам’ятайте, що немає такого поняття. Іноді лібідо виникає спонтанно, іноді приходить у процесі стимуляції, але у будь-якому разі лібідо відрізняється у кожної жінки, воно індивідуальне. На нього може впливати ціла низка різних факторів у будь-якому віці. І зовсім не рідкість, коли виникає зниження бажання займатися сексом чи сексуальні переживання, які вже не приносять достатнього задоволення. Це може відбуватися протягом моменту або бути короткотривалим періодом, наприклад після народження дитини, під час менопаузи, під час напруженого життєвого періоду або непростих стосунків з партнером.

Що впливає на ваше лібідо?
Недостатність енергії призводить до відсутності інтересу до флірту/сексу, що називають зниженим лібідо. Такий стан не варто вважати нормою, однак він не свідчить і про наявність захворювання. З одного боку, жіноча холодність пов’язана з тонкою душевною організацією жінок і властивими нам неврологічними особливостями. З іншого боку, це коливання гормонального фону. Жіноча сексуальність пов’язана з менструальним циклом і відрізняється на різних його стадіях. Судячи з досліджень, найбільше еротичний настрій проявляється у жінок майже відразу після закінчення менструації (ловіть момент!) і помітно знижується в перші сім днів другої половини циклу. До того ж частина жінок відчуває передменструальний синдром, який проявляється дратівливістю, емоційною і вегетативною нестійкістю, що також негативно позначається на бажанні близькості.

Чому відбувається зниження жіночої сексуальності?
Найбільш правильно це питання розглядати з точки зору психології, сексології та фізіології. Психологічний компонент жіночої сексуальності визначає, на який об’єкт буде направлено сексуальний потяг, як саме реалізовано і якими емоціями він буде забарвлений. Це важливий момент у визначенні конкретних ерогенних зон, характеру чуттєвості та в кінцевому підсумку в досягненні оргазму. Якщо жінка почувається невпевнено, якщо в її житті відбуваються якісь неприємні події, то немає нічого дивного в тому, що про секс вона думає в останню чергу.

На становленні та функціонуванні жіночого лібідо негативно позначаються різні психосоціальні чинники:
- особливості виховання або виховання в конфліктних сім’ях;
- непідготовлений психосексуальний дебют;
- дисгармонійні стосунки з партнером;
- наявність несприятливих соціально-побутових умов;
- стрес, депресія, тривожність;
- відчуття втоми;
- боязнь небажаної вагітності;
- очікування негативних наслідків від близькості.

Іноді ці фактори виявляються настільки важливими, що можуть повністю пригнічувати лібідо. Не менший вплив мають і гормональні фактори. Базисом жіночого лібідо є нейроендокринна система, яка забезпечує збудливість відповідних нервових структур, що відповідають за мотивацію і здійснення сексуальних реакцій, а також створюють енергетичне забезпечення цих процесів. Лікарі не виділяють якогось особливого гормону, що впливає на жіноче лібідо, але відзначають, що найбільший вплив у цій сфері мають гормони яєчників, тобто статеві гормони, збереження балансу яких є особливо важливим.

Жіночність, чуттєвість і в цілому перебіг жіночих сексуальних реакцій забезпечує рівень естрогенів, а саме естрадіолу, тому його недостатність позбавляє жінок потягу, а також погіршує стан репродуктивних систем організму.

Безпосередній вплив на жіноче лібідо і його мотивацію (сексуальні фантазії, сексуальний інтерес і власне отримання оргазму) справляють андрогени, а саме такий гормон, як тестостерон. Недостатнє вироблення тестостерону призводить до зменшення бажання близькості, несприятливо впливає на загальний настрій та активність.

Важливе місце у формуванні жіночої сексуальності належить прогестерону, здатному справляти двоякий вплив. Помітне фізіологічне підвищення рівня прогестерону в другій половині менструального циклу сприяє максимальній сексуальності жінки. Однак дія прогестерону при його повільному підвищенні (яке відбувається під час вагітності) є протилежною і знижує статевий потяг.

Також збільшення рівня пролактину стимулює вироблення молока після пологів. Це може призвести до зниження лібідо під час годування грудьми.

Оскільки рівні естрадіолу, прогестерону і тестостерону коливаються залежно від фаз менструального циклу, вченими визнано, що найважливіше значення мають не пікові показники, а саме стан гормонального фону. Мова в першу чергу йде про збереження його балансу. І звичайно ж, про відсутність ендокринних захворювань, при яких сексуальність жінки істотно знижується. Що стосується падіння рівня естрадіолу в період менопаузи, то в цьому разі одним з варіантів є призначення замісної гормональної терапії, що дозволяє зберегти сексуальність зрілої жінки.

Буває таке, що лібідо знижується через фізіологічні причини:
1. Погане самопочуття внаслідок гінекологічних або будь-яких інших захворювань, у тому числі запальних. Особливо серйозної шкоди жіночій сексуальності завдають хвороби з тривалим перебігом — хронічні або ті, для яких характерні рецидиви.

2. Прийом медикаментозних препаратів. Деякі види антидепресантів, антигістамінних засобів, знеболювальних або протисудомних препаратів також здатні порушити інтимне життя. До цього списку входять також і бета-блокатори, що призначаються при серцево-судинних захворюваннях.

3. Прийом деяких видів оральних контрацептивів. Препарати, що мають антиандрогенний ефект, здатні гальмувати лібідо. Особливо це проявляється у молодих жінок. До того ж прийом комбінованих оральних контрацептивів може сприяти виникненню дефіциту вітамінів у організмі, що також викликає проблеми, в тому числі з лібідо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: лібідо


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Гормональні збої у сучасних жінок трапляються значно частіше, ніж 50 років тому. Та й самі місячні

Чому у сучасних жінок місячні частіші, ніж у попередніх поколінь?

Мама | 10:30, 25.05.2024

Гормональні збої у сучасних жінок трапляються значно частіше, ніж 50 років тому. Та й самі місячні "приходять" раніше, ніж раз в 28 днів. Чому так відбувається?

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, щ

Чи сприяє використання смартфонів розвитку чоловічого безпліддя?

Безпліддя | 09:30, 25.05.2024

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, що гаджет може нести небезпеку не лише на самопочуття, а й для продовження роду.

Помічали за собою, що як тільки вип'єте келих червоного вина, одразу починає боліти голова? А з білим такого не відбувається. Чому?

Чому болить голова після червоного вина?

Здоров'я | 08:30, 25.05.2024

Помічали за собою, що як тільки вип'єте келих червоного вина, одразу починає боліти голова? А з білим такого не відбувається. Чому?

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, на

Контрацептиви можуть призводити до появи депресії і раку грудей

Секс | 14:50, 24.05.2024

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, навіть аборт може призвести до появи раку грудей.

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Розлучення негативно впливає на фізичне і психічне здоров'я чоловіків

Сімейні справи | 11:20, 24.05.2024

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: