Вчені з’ясували, як куріння марихуани під ча вагітності впливає на розвиток плоду

Adoption
Date
 • 404 Переглядів
Згідно з новим дослідженням, куріння марихуани під час вагітності є настільки ж небезпечним, як і вживання алкоголю, та може привести до передчасних пологів, а також зниження ваги дитини.

8698_5.jpg (25.07 Kb)


Вчені тільки досліджують вплив цієї речовини на організм людини, і згідно з вже наявними даними, ризики від вживання марихуани можуть бути набагато вище, ніж прийнято вважати.

Наприклад, днями представники Тератологічної спільноти у Вашингтоні опублікували два дослідження про вплив вживання марихуани на розвиток плода під час вагітності. Як пише Popular Science, вчені з’ясували, що куріння марихуани під час вагітності прирівнюється до вживання алкоголю і може призвести до фетального алкогольного синдрому у дітей.

Дослідники провели експерименти над щурами і рибами даніо-реріо. За їх словами, канабіноїди впливали на гени і клітинну зв’язок у ембріонів тварин таким же чином, як і алкоголь. Крім цього, вживання алкоголю і марихуани разом значно збільшують ризики негативних змін у формуванні плоду та підвищують ймовірність розвитку фетального алкогольного синдрому.

Наслідками цього синдрому можуть бути патологічні зміни у зовнішності дітей, проблеми зі слухом, зором, пам’яттю, увагою, навчанням, а також порушення в контролі емоцій і поведінці.

Згідно з проведеним опитуванням, попри відсутність знань про шкоду марихуани, левова частка батьків вважає, що вживання ТГК (психоактивний каннабіноїд у складі марихуани), є безпечнішим, ніж вживання алкоголю під час вагітності.

Дехто з опитаних навіть вживали марихуану для лікування симптомів вагітності на кшталт нудоти і блювоти.

Автори дослідження пишуть, що близько 10% вагітних жінок, які вживають алкоголь, знають про ризики, до яких можуть призвести навіть невеликі дози пива, лікерів або вина. Хоча, за словами психолога з державного університету Сан-Дієго Дженніфер Томас, поки існує занадто мало інформації про те, як марихуана впливає на розвиток плода.

Попри те, що немає прямих доказів розвитку фетального алкогольного синдрому у дітей, чиї батьки курили марихуану під час вагітності, нейробіолог з Центрального університету Північної Кароліни Грег Коул говорить, що вживання марихуани стає все більш прийнятним і все більше жінок під час вагітності можуть почати використовувати цю речовину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Теги: алкоголь, марихуана, вагітність, розвиток плоду


  Система Orphus

  Цікаво також:


  Новини по темі

  У новому американському дослідженні оцінили сукупний вплив вживання алкоголю та куріння на виживання плоду.

  Як впливають на плід алкоголь та цигарки під час вагітності?

  Я вагітна | 12:00, 19.07.2023

  У новому американському дослідженні оцінили сукупний вплив вживання алкоголю та куріння на виживання плоду.

  До 2035 року більша частина населення світу матиме надлишкову вагу або страждатиме від ожиріння, якщо уряди не впровадять рішучі заходи для стримуванн

  Лікарі б'ють на сполох: до 2035 року більшість людей у світі матиме зайву вагу

  Здоров'я | 08:00, 18.07.2023

  До 2035 року більша частина населення світу матиме надлишкову вагу або страждатиме від ожиріння, якщо уряди не впровадять рішучі заходи для стримування зростаючої епідемії надмірної ваги.

  Вчені вкотре підтвердили, що безпечного рівня пасивного куріння не існує. Науковці встановили, що цигарковий дим порушує епігенетику дитини, яка переб

  Чому не можна курити поруч з вагітними?

  Я вагітна | 10:00, 10.07.2023

  Вчені вкотре підтвердили, що безпечного рівня пасивного куріння не існує. Науковці встановили, що цигарковий дим порушує епігенетику дитини, яка перебуває в утробі матері.

  Психолог Анастасія Ізотова пояснила, що генетично батьки можуть передати дітям схильність до чогось. Проте, чи вона розвинеться залежить від умов, в я

  Як пояснювати дітям шкідливі звички батьків?

  Шкідливі звички | 12:00, 29.06.2023

  Психолог Анастасія Ізотова пояснила, що генетично батьки можуть передати дітям схильність до чогось. Проте, чи вона розвинеться залежить від умов, в яких малюк зростає. Один зі способів передати звичку — демонструвати її на власному прикладі.

  Вчені вперше оцінили вплив куріння та інших негативних чинників навколишнього середовища на дітей. Вони прийшли до висновку, що пасивне вдихання шкідл

  З'ясували новий негативний вплив пасивного куріння на дітей

  Здоров'я | 05:00, 29.06.2023

  Вчені вперше оцінили вплив куріння та інших негативних чинників навколишнього середовища на дітей. Вони прийшли до висновку, що пасивне вдихання шкідливих речовин прискорює біологічне старіння.

  Вплив алкоголю під час вагітності може порушувати фізичний та розумовий розвиток дитини, зокрема затримку мови, поведінкові та інші порушення.

  МРТ показало, як споживання алкоголю під час вагітності порушує мозок плоду

  Я вагітна | 07:00, 26.06.2023

  Вплив алкоголю під час вагітності може порушувати фізичний та розумовий розвиток дитини, зокрема затримку мови, поведінкові та інші порушення.

  Внучки та правнучки чоловіків, які почали курити до статевого дозрівання, мають більше проблем із зайвою вагою. Дослідження проводилось науковцями з Б

  Негативний вплив від куріння передається навіть внукам

  Тато | 08:00, 22.06.2023

  Внучки та правнучки чоловіків, які почали курити до статевого дозрівання, мають більше проблем із зайвою вагою. Дослідження проводилось науковцями з Бристольського університету.

  Коментарі до новини


  Додати коментар до публікації
  Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


  Код:
  captcha

  Введіть код: