Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Adoption
Date
  • 481 Переглядів
Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини людства рідше проходять відповідні обстеження і менше піклуються про фертильне здоров’я. І, як виявилося, абсолютно марно.

1887_3.jpg (22.56 Kb)

В останні роки для Україні характерний природний спад населення: смертність перевищує народжуваність. Найбільшою ця різниця була в 2000 році (тоді "вибули" майже 500 тис. осіб), потім ситуація почала вирівнюватися. У 2018 році, однак, цей показник знову став збільшуватися: смертність перевищила народжуваність на 148 619 осіб.

Чоловіки не готові дізнатися про діагноз "безпліддя"

Давно помічено, що, якщо вагітність не настає, то жінки першими йдуть на обстеження, щоб з’ясувати причини. Чоловіки ж, здається, не допускають і думки про те, що вони можуть бути здатні до зачаття. Дослідники з університету Каліфорнії (США) спільно з провідним фахівцем в області чоловічого здоров’я доктором Полом Туреком провели спеціальне опитування. В результаті з’ясувалося, що чоловіки з діагнозом "безпліддя" мають серйозні статеві, особисті та соціальні проблеми. Такі, які зазвичай зустрічаються у пацієнтів з онкологією.

Види безпліддя

Чоловіче безпліддя розділяється на первинне і вторинне. Первинне – це випадки, коли конкретний чоловік ніколи не мав дітей. Вторинне – це ті випадки, коли чоловік вже ставав батьком, причому останній випадок зачаття стався не більше 3 років тому.

Фізіологічні причини безпліддя теж можуть бути самими різними: від порушення процесів дозрівання сперматозоїдів (їх мало, вони малорухливі і т. д.) до імунологічної реакції, коли організм сприймає сперматозоїди як чужорідні клітини і знищує їх.

Основні причини безпліддя у чоловіків

До основних причин, що викликають у чоловіків безпліддя, відносяться:

- вроджені особливості розвитку статевої системи
- генетичні захворювання
- ендокринні порушення
- інфекційні захворювання
- варикоцеле (варикозне розширення вен мошонки)
- прийом ряду препаратів (в тому числі антибіотиків і аспірину), а також хіміотерапія
- шкідливі звички
- еректильна дисфункція та інші

Діагностика чоловічого безпліддя

Багато хто вважає, що для обстеження чоловікові досить здати спермограмму. Але цей аналіз може тільки виявити наявність проблеми. Причини чоловічого безпліддя встановлюються після комплексного обстеження, яке включає:

- спермограмму
- аналіз на виявлення захворювань, що передаються статевим шляхом
- УЗД органів малого тазу
- гормональне обстеження

Це та "програма мінімум", яку чоловік повинен пройти для того, щоб лікар визначив причину безпліддя і міг скласти програму лікування.

Лікування чоловічого безпліддя проводиться за результатами проведених обстежень. Найчастіше призначаються гормональні препарати, антибіотики (в разі запальних захворювань, інфекцій), хірургічне лікування (при варикоцеле). Не лікуються тільки досить рідкісні випадки захворювань, при яких у чоловіка відсутні сперматозоїди.

Допоміжні репродуктивні технології при чоловічому безплідді

Найчастіше ми звикли говорити про ЕКЗ та інших допоміжних репродуктивних технологіях стосовно жінок. Однак показанням для їх застосування служить і чоловіче безпліддя. Наприклад, якщо в насіннєвій рідині чоловіки відсутні сперматозоїди (азооспермія), то зачаття можливе за допомогою ЕКЗ або ІКСІ (інсемінації яйцеклітини). В цьому випадку сперматозоїди отримують безпосередньо при біопсії яєчка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіче безпліддя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми мож

Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Безпліддя | 07:00, 15.07.2023

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: