Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Adoption
Date
  • 358 Переглядів
Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

1860_2.jpg (37.97 Kb)

За останні кілька десятиліть ожиріння стало вкрай поширеним серед неповнолітніх. За прогнозами, 60% дітей страждатимуть на ожиріння до 35 років.

Проблема чоловічого безпліддя
Попри це, вплив надмірно зайвої ваги та пов'язаних з ним метаболічних порушень на розвиток яєчок у хлопчиків та їх розмір досі не був точно відомий. Але наслідки для репродуктивної функції безперечно є. Які саме розповіли медики з Університету Катанії (Італія).

Безпліддя є важливою суспільною проблемою, яка також негативно позначається на психічному здоров'ї потенційних батьків та їхній ролі у соціумі. За підрахунками ВООЗ, у 2010 році від нездатності зачати дитину страждали 48 мільйонів пар. При цьому, згідно з дослідженням, опублікованим у 1980-х, у 20% випадків "винуватцем" виявився саме чоловік, у 38% – жінка, 27% – обидва партнери.

Проблема ще й в тому, що, попри всебічні обстеження, діагноз залишається незрозумілим у чверті пацієнтів із безпліддям – такі випадки називають ідіопатичними. Наприклад, за даними німецьких фахівців, які вивчали етіологію безпліддя більш ніж 20 тисяч чоловіків, приблизно 70% пацієнтів не вдалося поставити діагноз. Тому дуже важливо продовжувати виявляти фактори, відповідальні за розвиток цього стану.

Італійські дослідження показали наявність гіпотрофії яєчок (менше 12 мілілітрів) у 14 – 23% чоловіків віком 18 – 19 років, їхня майбутня фертильність перебуває під загрозою. Це свідчить про схильність тестикулярної функції до пошкоджень, починаючи з перших років життя.

Тому метою нового дослідження було визначити, чи можуть надмірна вага, ожиріння та пов'язані з ними супутні захворювання, такі як гіперінсулінемія, резистентність до інсуліну та цукровий діабет другого типу, впливати на розмір яєчок у препубертатному періоді (до дев'яти років), перипубертатному (9 – 14 років) та постпубертатному (14 – 16 років).

У вибірку включили три групи дітей та підлітків (всього – 268 осіб) віком від двох до 17 років. Контрольною групою стали здорові діти та підлітки з нормальною вагою. Пацієнтів із порушеннями у статевому дозріванні з дослідження виключили.

Як показали результати, у групі хлопчиків до дев'яти років розмір яєчок суттєво не відрізнявся в учасників із нормальною масою тіла, надмірною вагою, ожирінням чи важким ожирінням.

Але у хлопчиків 9 – 14 років із нормальною вагою розмір яєчок був значно вищим, ніж у тих, хто мав надмірну вагу або ожиріння. Крім того, діти/підлітки з нормальним рівнем інсуліну як у препубертатному, так і постпубертатному періоді мали значно вищі показники розміру яєчок, ніж діти з гіперінсулінемією.

Навпаки, у хлопчиків перипубертатного віку з гіперінсулінемією розмір яєчок був значно більшим, ніж у хлопчиків з нормальним рівнем інсуліну. У постпубертатному періоді підлітки з резистентністю до інсуліну мали нижчий розмір яєчок, ніж підлітки без інсулінорезистентності, тоді як в інших вікових групах ми не виявили відмінностей.

Таким чином, діти та підлітки з порушеннями обміну речовин, що характеризуються надмірною масою тіла або ожирінням, мають нижчий розмір яєчок, ніж їхні однолітки з нормальною вагою. Коли дані проаналізували за шкалою Таннера, різниця не досягла статистичної значущості, але показники розміру яєчок все одно були вищими в підгрупі з нормальною вагою, ніж у підгрупі з надмірною масою тіла та ожирінням.

Однак, оскільки низький обсяг яєчок може бути провісником порушень вироблення сперматозоїдів, більш ретельний контроль за масою тіла хлопчика є гарною метою для профілактики безпліддя в пізнішому віці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: зайва вага, зайва вага у дитини, безпліддя, безпліддя у чоловіків


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми мож

Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Безпліддя | 07:00, 15.07.2023

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається к

5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Плануємо дитину | 10:00, 16.05.2023

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валері

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоро

Як не допустити чоловіче безпліддя ще з дитячого віку?

Безпліддя | 05:00, 26.04.2023

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоров’ї чоловіка. Що впливає на чоловіче безпліддя? Які обстеження потрібно пройти, щоб встановити діагн

Вітаміни і добавки, які допоможуть при чоловічому безплідді

Безпліддя | 12:00, 13.04.2023

"Чоловічі пренатальні вітаміни, також відомі як добавки для чоловічої фертильності, можуть допомогти поліпшити кількість сперматозоїдів", - говорить Хуан Альварес, доктор медицини, репродуктивний ендокринолог в Центрах фертильності Іллінойсу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: