Плануємо вагітність: коли і як робити тест на овуляцію?

Adoption
Date
  • 99 Переглядів
Якщо одним парам вдається завагітніти з першого-другого разу, то іншим доводиться "попітніти". І навіть якщо немає діагнозу "безпліддя", трапляється, що жінка довго не вагітніє. Для досягнення бажаного варто запастися терпінням і... тестами на овуляцію.

2838_3.jpg (30.4 Kb)

Овуляція починається в середині менструального циклу, приблизно на 14-15 день за циклу 28-30 днів. У нормі овуляція відбувається щомісяця, у кожному менструальному циклі.

Нерегулярні овуляції бувають під час лактації, в період пременопаузи та в підлітків з несформованим циклом і гормональною перебудовою організму. Регулярні ановуляторні цикли (без виходу яйцеклітини в маткову трубу) можуть вказувати на патології в репродуктивній системі (полікістоз яєчників, міому матки, ендометріоз) або гормональний збій і потребують консультації гінеколога.

Скільки часу триває овуляція?
Овуляція триває від 12 до 24 годин, її тривалість варіюється залежно від індивідуальних особливостей жінки (наприклад, генетики, віку). Шість діб до овуляції та її день настання називають «вікном фертильності» — часом з високою ймовірністю завагітніти.

Що таке тест на овуляцію?
Тест на овуляцію — це медичний діагностичний виріб, який реагує на високий рівень лютеїнізуючого гормону (ЛГ) в сечі за допомогою спеціальних реагентів. ЛГ виробляється гіпофізом і в жіночому організмі відповідає за дозрівання фолікулів, овуляцію та вироблення прогестерону.

Навіщо робити тест на овуляцію?
Домашній тест на овуляцію використовується жінками, щоб визначити час у менструальному циклі, коли завагітніти найімовірніше. За високої концентрації ЛГ тест покаже позитивний результат, який означає, що яйцеклітина готова до виходу для запліднення. При бажанні завагітніти необхідно здійснити незахищений статевий акт не раніше ніж через дві години, але не пізніше 48 годин після позитивного тесту.

Як працює тест на овуляцію?
Принцип роботи всіх тестів на овуляцію — визначення найвищої концентрації лютеїнізуючого гормону за допомогою набору реагентів. Впродовж усього менструального циклу ЛГ залишається стабільним, його різкий стрибок відбувається за 24-48 годин до овуляції.

Коли робити тест на овуляцію?
Робити тест на овуляцію необхідно за кілька днів до початку її передбачуваної дати (на 11-12 день менструального циклу, починаючи відлік від першого дня місячних). Найкраще діагностику проводити зранку, але тільки під час другого сечовипускання. Використовувати першу ранкову сечу для дослідження не можна, оскільки за ніч в урині накопичується велика кількість лютеїнізуючого гормону, що може спотворити результати. Тест на овуляцію рекомендується робити впродовж кількох діб, двічі на день в один і той самий час доти, доки не буде позитивного результату.

Як підготуватися до тесту на овуляцію?
Проведення тесту на овуляцію не потребує спеціальної підготовки. За три-чотири години слід обмежити вживання рідини, оскільки надлишок води може знизити концентрацію ЛГ у сечі. Також важливо за кілька днів до діагностики відмовитися від вживання медикаментозних препаратів, які впливають на рівень естрогену і прогестерону (наприклад, оральних контрацептивів або кортикостероїдів).

Щоб з точністю визначити дні фертильності та підвищити ймовірність зачаття, необхідно правильно проводити тести на овуляцію. Перш за все, важливо розрахувати передбачувану дату виходу яйцеклітини за індивідуальним календарем менструального циклу. Для достовірності результату необхідно ретельно ознайомитися з покроковою інструкцією до тесту на овуляцію.

Для визначення овуляції за допомогою паперових тест-смужок необхідно зібрати свіжу порцію сечі в ємність і занурити занурювальний тест до контрольної позначки на 30 секунд. Потім витягнути смужку та покласти на суху поверхню. Результати можна оцінювати протягом двох-трьох хвилин.

Струменевий тест зовні схожий на електронний градусник, з одного боку в нього є знімний ковпачок, який необхідно зняти, і потім підставити пристрій під струмінь сечі на 30 секунд. Після сечовипускання потрібно закрити індикатор ковпачком і чекати на результати протягом двох-трьох хвилин.

Точні часові проміжки та розшифровка результатів вказана в інструкції. За негативного результату тесту на овуляцію необхідно продовжувати їх робити, за позитивного — визначити, що овуляція відбудеться найближчим часом і можна намагатися зачати дитину. Помилковий тест (відсутність смужок) вимагає повтору, дотримуючись інструкції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: тест на овуляцію


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дослідники зі США встановили, що лубриканти суттєво знижують ймовірність зачаття. Для доказу свого припущення вчені вивчили найпопулярніші лубриканти,

Лубриканти заважають завагітніти

Плануємо дитину | 10:30, 29.06.2024

Дослідники зі США встановили, що лубриканти суттєво знижують ймовірність зачаття. Для доказу свого припущення вчені вивчили найпопулярніші лубриканти, які можна придбати в магазинах та аптеках, а для порівняння з ними взяли дитячу, кунжутну, гірчичну

Багато сімейних пар після 40 років не наважуються завести дитину, вважаючи, що в цьому віці досить складно і зачати, і виносити дитину. Вчені категори

Чи заважає вік зачаттю дитини?

Плануємо дитину | 09:30, 29.06.2024

Багато сімейних пар після 40 років не наважуються завести дитину, вважаючи, що в цьому віці досить складно і зачати, і виносити дитину. Вчені категорично не погоджуються з цією думкою. Чи заважає вік зачаттю? Відповідь дають результати одразу трьох н

У світі багато жінок, які прагнуть завагітніти, але з різних причин їм не вдається. Не варто одразу опускати руки і ставити собі страшні діагнози. Піс

Дієта, яка підвищує шанси завагітніти

Дієта для вагітних | 07:40, 21.06.2024

У світі багато жінок, які прагнуть завагітніти, але з різних причин їм не вдається. Не варто одразу опускати руки і ставити собі страшні діагнози. Після року намагань без результату варто звернутися до лікаря на консультацію. Він зможе допомогти вам

Якщо одним парам вдається завагітніти з першого-другого разу, то іншим доводиться

Плануємо вагітність: коли і як робити тест на овуляцію?

Плануємо дитину | 12:10, 13.06.2024

Якщо одним парам вдається завагітніти з першого-другого разу, то іншим доводиться "попітніти". І навіть якщо немає діагнозу "безпліддя", трапляється, що жінка довго не вагітніє. Для досягнення бажаного варто запастися терпінням і... тестами на овуляц

Вагітність - це важливий етап в житті жінки і її партнера. Це період, під час якого в організмі жінки зароджується і розвивається абсолютно нова людин

Аналізи і фолієва кислота: як підготуватися до вагітності?

Плануємо дитину | 14:50, 11.06.2024

Вагітність - це важливий етап в житті жінки і її партнера. Це період, під час якого в організмі жінки зароджується і розвивається абсолютно нова людина, здоров'я якої залежить, в більшості, від того, як її батьки підготувалися до вагітності, і як жін

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз

Науковці виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 00:30, 27.05.2024

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз "безпліддя"?! Як тепер стало відомо, за нього відповідає один ген. І його виявили українські вчені.

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: