Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Adoption
Date
  • 125 Переглядів
Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

7073_8.jpg (32.13 Kb)


Щеплення АКДП робиться в три прийоми новонародженим у віці трьох, чотирьох з половиною та шести місяців. Вакцина АКДП належить до інактивованих вакцин. Тобто вона не містить живих збудників. Щеплення АКДП забезпечує дитині імунітет від кашлюку, дифтерії та правця.

Навіщо потрібне щеплення АДП-М?
Адсорбована дифтерійно-правцева вакцина із зменшеним вмістом анатоксинів (АДП-М) потрібна для захисту від дифтерії та правця. Інших способів убезпечити себе від цих інфекцій немає, а імунітет після перенесеного захворювання дуже нетривалий. Хоча вакцинація від дифтерії через рік-півтора вже не гарантує стовідсоткового захисту від захворювання, у щеплених воно протікатиме у легшій формі на відміну від тих, хто не був вакцинований вчасно. Згідно з національним календарем профілактичних щеплень, першу вакцинацію АДП-М роблять у 16 ​​років, а потім через кожні 10 років у рамках ревакцинації.

Дифтерія та правець характеризуються високим рівнем смертності. За даними статистики ВООЗ, від 50 до 100 осіб з 1000 інфікованих дифтерією, помирають. Це гостре інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Corynebacterium diphtheria, що насамперед вражає горло і верхні дихальні шляхи, а також виробляє токсин, що ушкоджує серцево-судинну та нервову системи. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом (кашель, чхання), а також через предмети, якими користувався хворий. Прояви інфекції на ранній стадії можна сплутати з симптомами ангіни, тому багато хто звертається по медичну допомогу надто пізно. Чим раніше буде встановлено точний діагноз, тим більше шансів на одужання.

Правець — важка інфекційна хвороба, що викликається спорами бактерій Clostridium tetani, що живуть у ґрунті, пилу, гної та кишечнику тварин. Вона потрапляє до організму через глибокі порізи, укуси тварин, травми гострими предметами. Від людини до людини хвороба не передається. Збудник правця виробляє токсини, що викликають важке ураження нервової системи. Інфекція провокує сильні спазми м'язів всього тіла та може стати причиною смерті.

Щеплення від правця та дифтерії — робити чи ні дорослим?
На відміну від імунізації проти вітряної віспи, щеплення від дифтерії та правця є однією з обов'язкових вакцин для дорослих. Кожні десять років необхідно проводити ревакцинацію АДП-М, щоб убезпечити себе від зараження цими небезпечними інфекціями. Згодом вироблений після щеплення імунітет до збудників цих хвороб суттєво знижується. Це тому, що у вакцині містяться не самі бактерії чи їх фрагменти, а ослаблені токсини, що вони виділяють. З роками до них виробляється менше антитіл, тому ревакцинація необхідна, щоб знизити ризик інфікування.

Водночас заразитись цими небезпечними хворобами дуже легко. Дифтерійна паличка на іграшках, білизні, одязі та книгах може жити до кількох тижнів, а збудник правця присутній у ґрунті, з яким іноді контактує навіть міський житель під час прогулянки у парку чи дачних робіт. Якщо дорослий раніше ніколи не щеплювався від дифтерії та правця, йому потрібно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М: спочатку перша, через місяць друга, через шість місяців третя. Дуже важливо дотримуватися рекомендованого часового інтервалу між щепленням.

У якому віці дитині роблять щеплення АКДП?
Щеплення АКДП дітям роблять у 2, 4, 6 та 18 місяців, згідно з національним календарем профілактичних щеплень. Першу ревакцинацію проти дифтерії та правця проводять дітям у віці шести років. Для цього використовується адсорбована дифтерійно-правцева вакцина без вмісту протикоклюшного компонента (АДП). Друга ревакцинація проводиться у 16 ​​років вакциною АДП-М із зниженим вмістом антигенів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення АКДП


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати

Енергетичні напої збільшують ризик психічних розладів у дітей

Дитина | 08:30, 24.05.2024

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати "хімії" (хот-доги, газована вода), то дітям дозволяти це варто вкрай рідко. Особливо коли мова про енергетики.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібно

Вживання цукру в дитинстві може негативно вплинути на розвиток мозку

Дитяче харчування | 00:30, 24.05.2024

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібностей.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Сучасні діти не уявляють себе без гаджетів. Це і добре, і погано одночасно. Та як бути з розвитком дитини? Чи впливають гаджеи на мозок дітей?

Як гаджети впливають на розвиток дитячого мозку?

Розвиток дитини | 12:10, 23.05.2024

Сучасні діти не уявляють себе без гаджетів. Це і добре, і погано одночасно. Та як бути з розвитком дитини? Чи впливають гаджеи на мозок дітей?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: