Коли дітям роблять пластику вуздечки язика і губи?

Adoption
Date
  • 121 Переглядів
Еластична зв'язка, вкрита слизовою оболонкою, яка виконує функцію з'єднання язика або губи з ротовою порожниною - це і є вуздечка. Всього в роті людини їх три: вуздечки верхньої та нижньої губ з'єднують їх з щелепою, а вуздечка язика кріпиться до нижньої частини порожнини рота. Операція по корекції, подовженню короткого з'єднання, називається френулопластика.

4541_3.jpg (28.7 Kb)


Перші ознаки можуть проявлятися ще в самому ранньому віці дитини, коли виникають проблеми з грудним вигодовуванням. Коротка зв'язка язика просто не дає малюкові правильно розташувати груди в роті та сформувати язиком жолобок для збору та нормального проковтування молока. З цієї причини, підрізання вуздечки язика новонародженому - часта практика.

У більш старшому віці, якщо дитині не була проведена пластика вуздечки язика або губи - це призводить до наслідків.

Навіщо підрізати вуздечку верхньої губи?

Пластика вуздечки верхньої губи проводиться для профілактики неправильного положення зубів, появи рецесій, закриття діастеми, нормалізації носового дихання.

Оцінку стану вуздечки проводить першочергово лікар-ортодонт. Якщо ортодонт бачить явні показання до проведення процедури, роботу продовжує хірург-стоматолог. Можливо, лікарями будуть призначені додаткові консультації ЛОРа та логопеда, спеціальні вправи, з подальшим відстеженням динаміки.

Ще одним важливим моментом є дотримання рекомендацій фахівців після пластики. Лікар може призначати комплекс занять для лицьових і жувальних м'язів - міогімнастику, невиконання якої, може привести до рецидиву. Тобто, вуздечка просто неправильно заживе після операції і не буде функціонувати належним чином.

В якому віці проводять френулопластику

Є істотні відмінності між віковими рекомендаціями з пластики вуздечки язика і губи.

При наявності показань, підрізати вуздечку язика можна в будь-якому віці. Але все ж, бажано зробити це до 6 років. Чим раніше буде проведена процедура, тим краще, так як це позитивно позначиться на формування нижньої щелепи дитини.

У випадку верхньої губи, частіше за все рішення про пластику у дітей приймається в більш пізньому віці, після прорізування центральних постійних різців.

Якщо у дитини присутні діастеми, рішення приймають після проведення функціональних проб, а також рентгенографії. Навіщо нам потрібен рентген-знімок в даному випадку? На ньому буде видно, як сформована кістка верхньої щелепи (чи є ущелина), і який вплив на процес має коротке з'єднання. При вплетенні волокон вуздечки в верхню щелепу, висічення може проводиться у віці 6-7 років. У всіх інших випадках, вирішення про пластику приймають відповідно до рекомендації Американської асоціації стоматологів (ADA) - після прорізування іклів, що відбувається у віці 10-13 років.

Чи боляче підрізати вуздечку верхньої губи та язика

Дана маніпуляція проводиться тільки із застосуванням анестезії, тому абсолютно безболісна для пацієнта. Більш того, є можливість вибрати тип анестезії - місцева або загальна (наркоз).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пластика вуздечки язика


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: