Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Adoption
Date
  • 273 Переглядів
Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

1527_3.jpg (33.45 Kb)

Дослідження в Нідерландах виявило, що газові плити можуть бути пов’язані з вищим ризиком розвитку бронхіальної астми у дітей через високі рівні діоксиду азоту, що виділяються під час їх використання.

Використання газових плит у домівках спричиняє викиди небезпечного газу, який збільшує ризик розвитку бронхіальної астми серед малечі, стверджують дослідники. Нідерландські науковці встановили, що діоксид азоту, що виходить під час використання газових плит, може стати причиною астми у дітей.

В ході дослідження, що охопило 247 осель, вчені виявили, що концентрація діоксиду азоту (NO2) в помешканнях з газовими плитами у середньому майже подвоюється порівняно з домівками, де їжу готують на електричних плитах, повідомляє The Guardian.

Замовлений Clasp, організацією, що сприяє енергоефективності, звіт включав моніторинг NO2 у різних європейських країнах.

Для забезпечення точності даних, дослідники відібрали оселі, де не курилися тютюнові вироби і які розміщені якомога далі від автошляхів та промислових об’єктів, тим самим мінімізувавши вплив інших джерел забруднення.

У кожному четвертому дослідженому домі з газовими плитами було зафіксовано перевищення норм забруднення повітря, встановлених Всесвітньою організацією охорони здоров’я, в той час, як домівки з електричними плитами не мали порушень.

Згідно зі звітом, горіння газу на кухні призводить до утворення шкідливих речовин, таких як NO2, які негативно впливають на стан легень і можуть спричинити запалення в дихальних шляхах.

Зазначається, що наукове співтовариство вже давно відзначає зв’язок між використанням газових плит та розвитком астми у дітей, проте прямої причинності досі не було встановлено.

Відтак, дослідники наголошують на потребі в регуляторних змінах з боку держав щодо кухонного обладнання, закликають компанії припинити виробництво та монтаж газових плит, а також радять споживачам переходити на електричні агрегати та забезпечувати провітрювання кухонних приміщень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: астма у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є

Якщо дитина розбила ртутний термометр

Здоров'я | 00:30, 19.06.2024

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є найбільш точним і багато дорослих досі його використовують і дають їх своїм чадам. І якщо раптом тра

Якщо дитина надто активна (більше, ніж інші діти), а ще постійно вимагає уваги від старших, можливо, є сенс зврнутися до фахівців, щоб з'ясувати, чи є

Що треба знати про дефіцит уваги і гіперактивність у дітей?

Дитина | 10:30, 18.06.2024

Якщо дитина надто активна (більше, ніж інші діти), а ще постійно вимагає уваги від старших, можливо, є сенс зврнутися до фахівців, щоб з'ясувати, чи є у неї РДУГ.

Є така наука - астрологія - якщо вірити їй, знак зодіаку, під яким народжується дитина, впливає не лише на її характер, а й на розвиток.

Знаки зодіаку, діти яких часто стають справжніми геніями

Дитина | 20:19, 17.06.2024

Є така наука - астрологія - якщо вірити їй, знак зодіаку, під яким народжується дитина, впливає не лише на її характер, а й на розвиток.

Юні дівчатка мріють якомога швидше стати дорослими. Тож мамині косметичні засоби - т, чим вони можуть таємно користуватися. Та варто заздалегідь поясн

Чому дівчаткам-школяркам не можна користуватися маминими кремами?

Косметологія | 12:10, 16.06.2024

Юні дівчатка мріють якомога швидше стати дорослими. Тож мамині косметичні засоби - т, чим вони можуть таємно користуватися. Та варто заздалегідь пояснити донечці, чому так робити не варто.

Психологи впевнені, що колір одягу впливає на самопочуття і самооцінку дитини, більше того, і на її здоров'я. Вчені стверджують, що «колір - це незамі

Як колір одягу впливає на характер дитини?

Дитина | 06:20, 16.06.2024

Психологи впевнені, що колір одягу впливає на самопочуття і самооцінку дитини, більше того, і на її здоров'я. Вчені стверджують, що «колір - це незамінний засіб для управління дітьми».

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти

7 речей, які не можна забороняти дітям

Дитина | 01:20, 16.06.2024

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти дитині з метою захисту її життя і здоров'я. Та є те, що ніколи не варто забороняти сину чи доньці.

Усі люблячі батьки хвилюються за своїх дітей і прагнуть, щоб у них все склалося якнайкраще. Та ми не можемо прожити життя замість них, не можемо вклас

Перші стосунки підлітка: Як поводитись батькам?

Дитина | 00:30, 16.06.2024

Усі люблячі батьки хвилюються за своїх дітей і прагнуть, щоб у них все склалося якнайкраще. Та ми не можемо прожити життя замість них, не можемо вкласти свій досвід у їхні голови, тож дуже важливо зрозуміти, що у кожного з нас повинен бути свій шлях

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: