Що робити батькам, якщо дитина ігнорує їхні прохання

Adoption
Date
  • 88 Переглядів
Дітям потрібен простір для творчості та ігор. Проте, є те, що робити не можна - а саме не слухати своїх батьків, особливо їхніх прохань. Та чому діти це роблять?

8506_14.jpeg (39.98 Kb)


Більшість батьків зовсім не звертають уваги на таку поведінку дитини, списуючи все на характер. Однак це велика помилка, адже у дорослому житті такі діти зіткнуться з великими проблемами та складнощами. Відповідальність за це лежить саме на батьках, тому необхідно вчасно зрозуміти та вирішити проблему.

Що зробити для того, щоб дитина почула?
Сучасні діти звикли, що батьків можна слухати далеко не завжди. І все залежить від батьків, адже саме вони можуть говорити дитині якісь речі між своїми справами, навіть не звертаючи уваги на те, чи слухають їхні діти.

Якщо дитині між іншим сказати "Заберись у своїй кімнаті", швидше за все вона просто відповість "Зараз", але не зробить абсолютно нічого, продовжуючи займатися своїми справами. А все тому, що він просто не слухав.

Для того, щоб дитина не ігнорувала прохання, варто дотримуватись наступних рекомендацій:

Враховувати стан дитини. Стан дітей буває абсолютно різним. Коли дитина спокійна і дивиться на батьків, вона точно їх почує і зробить те, про що її просять. Якщо просити дитину про щось тоді, коли вона балується і кривляється, це не призведе ні до чого доброго. Тому, перш ніж просити дитини про що-небудь, потрібно, щоб він був спокійним і дивився на батька. Іноді необхідно його попросити мережу або стати спокійно ще до головного прохання, часто допомагає пауза і уважний погляд. Дивитися в очі вкрай важливо, таким чином можна налагодити зворотний зоровий зв'язок.

Просити спокійно та конкретно. Прохання повинні бути в м'якій формі, але по суті бути розпорядженням і чіткими інструкціями. Також варто вказувати рядки та запитувати коли можна перевірити результат виконаної роботи. Також можна заздалегідь обумовити встановлені правила.

Уникати довгих моралі. Діти до них зазвичай звикають та не слухають. Варто говорити чітко та лаконічно.

Розповідати прохання вагомо. Не можна щось просити дитину на ходу і наступної секунди самому відволікатися. Для того, щоб дитина почула, батькам так само треба серйозно ставитись до прохання. Організувати діалог необхідно так, щоб дитина дивилася в очі і не відволікалася на щось стороннє. При розмові з маленькою дитиною краще сісти навпроти, говорити, дивлячись прямо в очі і притримувати за плечі. Коли дитина знаходиться за комп'ютером, в першу чергу необхідно попросити її повернутися і лише тоді звертатися з проханням.

Правильна інтонація. Правильні слова, сказані з правильною інтонацією, сприятиме тому, що дитина виконає прохання. Ті ж слова, сказані з повсякденною інтонацією, дитина, швидше за все, проігнорує і нічого робити не стане. Інтонація має бути чіткою, спокійною та впевненою, але наказних ноток звучати в тоні голосу не повинно. Слова прохання мають бути значущими та вагомими для самих батьків, тоді і для дитини вони матимуть значення.

Послідовність у вихованні. Якщо батьки одного дня забороняють дитині щось робити, а наступного безкарно дозволяють, то таке виховання ні до чого доброго не приведе. Дитина почне розуміти, що будь-які заборони не мають значення та їх можна обійти. У разі, коли є якісь чіткі заборони, кожен дорослий член сім'ї повинен про них весь час нагадувати. Також батькам необхідно намагатися завжди виконувати те, що вони говорять.

Наявність посильних обов'язків для дитини. Діти повинні розуміти, що є певні обов'язки. Поняття формується при виконанні навіть маленьких доручень, таких як збирання іграшок за собою або складання своїх речей. Навіть, якщо у дитини все буде виходити не дуже добре і за нею доведеться переробляти, вона все одно навчиться обов'язків і відповідальності. За кожну спробу допомогти необхідно дякувати дитині і говорити про те, що така допомогти була дуже потрібна.

Відсутність зайвої суворості. Батькам необхідно контролювати свої емоції. Якщо прохання буде закінчуватися криками та наказом, то незабаром можна буде те саме почути у відповідь. Дитині треба спокійно пояснювати. Навіть, якщо дитина щось накоїла, батькам необхідно повторювати, що вони люблять її все рівно, але в неї погана поведінка і їй необхідно виправитися. Всім членам сім'ї необхідно разом обговорювати виховання дітей і діяти за однаковою методикою, інакше дитина може зрозуміти, що те, що, наприклад, забороняє тато, можна робити у бабусі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина не слухає батьків, дитина ігнорує прохання батьків


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: