Шлюбний контракт: зрада чи раціональне рішення?

Adoption
Date
  • 77 Переглядів
Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом життя, а також врегулювати певні питання.

3006_4.jpg (32.17 Kb)

Юристка Марина Тетерук пояснює: шлюбний договір — це юридична угода, яку укладають за власним бажанням осіб, що вступають або перебувають у шлюбі. Договором подружжя може врегулювати:

- майнові відносини;
- визначити свої майнові права та обов’язки;
- свої обов’язки як батьків;
- порядок утримання одного з подружжя;
- сплату аліментів тощо.

Пара може укласти шлюбний договір не тільки перед весіллям, а й під час перебування у шлюбі. Це передбачено ст. 93 Сімейному кодексі України.

Тобто партнери, які проживають у так званому цивільному шлюбі, не можуть укласти цю угоду. За бажанням сторін, шлюбний договір можна укласти на певний термін, в іншому разі він вважається безстроковим. Крім цього, партнери можуть зазначити чинність окремих умов договору навіть після припинення шлюбу.

"Під час укладення шлюбного договору сторони можуть відступити від рівності прав на майно, визначених Сімейним кодексом України, а також від рівності часток у майні", — каже Марина Тетерук.

Шлюбний договір може регулювати:

- правовий режим майна;
- порядок поділу майна у разі розірвання шлюбу;
- порядок користування майном та житлом;
- право на утримання одного з подружжя, його строки та розмір;
- інші умови, що регулюють майнові відносини між подружжям.

"Тобто подружжя або особи, які бажають взяти шлюб, можуть включити до шлюбного договору будь-які умови щодо правового режиму майна, якщо вони не суперечать моральним засадам суспільства", — пояснює юристка.

Як шлюбний договір може допомогти під час розлучення
На жаль, деякі шлюби закінчуються розлученням. Юристка каже, що за укладеного шлюбного договору є менша ймовірність потрапити у тривалі та дорогі судові процеси щодо поділу майна.

Вона додає, що публічні люди за допомогою шлюбного договору намагаються уникнути публічних судових процесів з цього приводу.

Але якщо в шлюбному договорі одного з подружжя поставлено у надзвичайно невигідне матеріальне становище, то це навпаки може призвести до додаткових судових процесів.

"Оскільки спочатку один з подружжя може в судовому порядку домагатися визнання договору недійсним", — наголошує Марина Тетерук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: шлюбний договір, шлюбний контракт, шлюбна угода


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою д

З яким представником Знаків зодіаку краще створити сім'ю?

Сімейні справи | 12:10, 18.06.2024

Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою долю.

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, як

Справа не в зраді: Що жінка ніколи не пробачить чоловікові?

Сімейні справи | 06:20, 18.06.2024

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, якщо спитати жінку, що вона ніколи не пробачить коханому, мова піде не про зраду. А про що ж?

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Джерела щастя для різних Знаків зодіаку

Сімейні справи | 01:20, 18.06.2024

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Україна має рекорд. Найдовший комплімент дівчині

Сімейні справи | 23:00, 17.06.2024

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які маю

5 найпоширеніших причин жіночих зрад

Секс | 07:40, 17.06.2024

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які мають одного партнера тривалий час), набагато рідше зважуються на зраду, ніж чоловіки, які перебувають

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, прот

5 причин, чому ваш чоловік спілкується з колишньою

Мама | 00:30, 17.06.2024

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, проте, якщо таке відбувається, варто знати причину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: