Новий календар профілактичних щеплень від МОЗ

Adoption
Date
  • 327 Переглядів
В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та інших хвороб, які зміни ввели й для чого вони потрібні, детально розповіли у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

0789_4.jpg (21.29 Kb)

Зміни в календарі щеплень ґрунтуються на міжнародному досвіді проведення імунізації. Завдяки змінам Україна відповідатиме досвіду країн Європи. Ба більше, зміни допоможуть збільшити частку своєчасно вакцинованих дітей.

Єдине щеплення БЦЖ від туберкульозу діти отримуватимуть на 3-5 добу життя. Зміни відповідають рекомендаціям ВООЗ та визнані світовою медичною спільнотою.

Другу дозу вакцини проти гепатиту B дитина отримуватиме у другий місяць життя. В майбутньому це значно зменшить кількість візитів на вакцинацію у перший місяць життя малюка.

Це можливо завдяки використанню комбінованої багатокомпонентної вакцини, яка захищатиме одразу від кількох хвороб одночасно.

А також через те, що вакцинація від гепатиту збігатиметься з іншими щепленнями імунізації.

Повний календар обов’язкових вакцинацій

Гепатит В. Щеплення відбувається в три етапи. Першу дозу малюку дають в перший день життя. Другу та третю у два і шість місяців відповідно.
Туберкульоз. Щеплення відбувається на 3-5 добу життя.
Поліомієліт. У два, чотири та шість місяців малюк отримує перші три дози. Наступні три — у 18 місяців, шість та 14 років.
Дифтерія та правець. Перші три дози будуть у два, чотири та шість місяців. У 18 місяців, шість та 16 років треба зробити ще по одному щепленню.
Кашлюк. Малюк має отримати чотири щеплення: у два, чотири, шість та вісімнадцять місяців.
Гемофільна інфекція, або ХІБ-інфекція. Від неї треба проходити вакцинацію у два, чотири та 12 місяців.
Кір, краснуха, епідемічний паротит. Від цих хвороб треба щеплюватися двічі: у 12 місяців та шість років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: календар профілактичних щеплень


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Дитина | 08:30, 19.03.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та

Новий календар профілактичних щеплень від МОЗ

Щеплення | 11:20, 16.03.2024

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та інших хвороб, які зміни ввели й для чого вони потрібні, детально розповіли у Центрі громадського зд

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

Які щеплення слід оновити у дорослому віці?

Щеплення | 11:30, 12.03.2024

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: