Що треба знати про пупкову грижу у дітей?

Adoption
Date
  • 141 Переглядів
Пупкова грижа — це випинання внутрішніх органів через фіброзне кільце пупка. Найчастіше назовні виходять петлі кишківника, стінка шлунка або великий сальник. У дітей ця проблема виникає переважно в перші місяці життя, що пов'язано з анатомічними особливостями м'язів живота й інтранатальними ускладненнями. Хворіють здебільшого дівчатка. Сумарно близько 12% новонароджених мають пупкову грижу. При цьому хірургічне лікування необхідне для 30-40% таких дітей.

5972_6.jpg (23.01 Kb)

Зазвичай, діагностика пупкової грижі не викликає складнощів. Під час огляду лікар акцентує увагу на наявності опуклості в області пупкового кільця, її щільності та здатності до вправляння під час рухів. Пальпація грижі дає хірургові достатньо інформації. У сумнівних випадках вдаються до інструментальних методів дослідження.

Ультразвукове дослідження (УЗД) – найбільш швидкий і зручний метод, який не має негативного впливу на дитину. За його допомогою досліджують органи черевної порожнини та грижу.

Методи лікування пупкової грижі
У дітей до 1-3 років існує висока ймовірність самостійного регресування пупкової грижі, тому в деяких випадках лікарі рекомендують відкласти проведення оперативної корекції. Самоліквідація патологічного випинання відбувається в результаті зміцнення м'язів черевної стінки та звуження фіброзного кільця. Консервативні методи допомагають прискорити цей процес. До них належать:

- Укладання на живіт. Проводиться 3-4 рази на день, за двадцять хвилин до годування. Дитину кладуть на тверду поверхню животом униз, при цьому всі її рухи контролюються. Можна злегка погладжувати по спині або кінцівках, щоб заспокоїти.
- Масаж. Допомагає підвищити тонус м'язів живота та зміцнити пупкове кільце. Перед їдою дитина лягає на спинку, а масажист виконує легкі кругові рухи за годинниковою стрілкою в області пупка. Для цього він використовує пальці або поверхню долоні.
- Пластир. Батьки можуть застосовувати лейкопластир для фіксації випинання. Він клеїться на пупок і залишається там десять днів. Існують й інші варіації такого суспензорія, які можна знімати під час купання. Вони зручніші та виготовлені з гіпоалергенних матеріалів.

Якщо на тлі консервативного лікування грижа не зникла, помітно збільшилася в розмірах або має ризик защемлення, необхідно вдаватися до герніотоміїта герніопластики. Операція починається з розсічення грижового мішка, перевірки його вмісту та вправлення в черевну порожнину. Потім шийку мішка зашивають, а тіло відсікають. Наступний крок – пошарове з'єднання рани та шкіри. Маніпуляція нескладна і триває до години. Потім проводяться регулярні перев'язування й обробка післяопераційної рани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пупкова грижа у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є

Якщо дитина розбила ртутний термометр

Здоров'я | 00:30, 19.06.2024

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є найбільш точним і багато дорослих досі його використовують і дають їх своїм чадам. І якщо раптом тра

Якщо дитина надто активна (більше, ніж інші діти), а ще постійно вимагає уваги від старших, можливо, є сенс зврнутися до фахівців, щоб з'ясувати, чи є

Що треба знати про дефіцит уваги і гіперактивність у дітей?

Дитина | 10:30, 18.06.2024

Якщо дитина надто активна (більше, ніж інші діти), а ще постійно вимагає уваги від старших, можливо, є сенс зврнутися до фахівців, щоб з'ясувати, чи є у неї РДУГ.

Є така наука - астрологія - якщо вірити їй, знак зодіаку, під яким народжується дитина, впливає не лише на її характер, а й на розвиток.

Знаки зодіаку, діти яких часто стають справжніми геніями

Дитина | 20:19, 17.06.2024

Є така наука - астрологія - якщо вірити їй, знак зодіаку, під яким народжується дитина, впливає не лише на її характер, а й на розвиток.

Юні дівчатка мріють якомога швидше стати дорослими. Тож мамині косметичні засоби - т, чим вони можуть таємно користуватися. Та варто заздалегідь поясн

Чому дівчаткам-школяркам не можна користуватися маминими кремами?

Косметологія | 12:10, 16.06.2024

Юні дівчатка мріють якомога швидше стати дорослими. Тож мамині косметичні засоби - т, чим вони можуть таємно користуватися. Та варто заздалегідь пояснити донечці, чому так робити не варто.

Психологи впевнені, що колір одягу впливає на самопочуття і самооцінку дитини, більше того, і на її здоров'я. Вчені стверджують, що «колір - це незамі

Як колір одягу впливає на характер дитини?

Дитина | 06:20, 16.06.2024

Психологи впевнені, що колір одягу впливає на самопочуття і самооцінку дитини, більше того, і на її здоров'я. Вчені стверджують, що «колір - це незамінний засіб для управління дітьми».

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти

7 речей, які не можна забороняти дітям

Дитина | 01:20, 16.06.2024

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти дитині з метою захисту її життя і здоров'я. Та є те, що ніколи не варто забороняти сину чи доньці.

Усі люблячі батьки хвилюються за своїх дітей і прагнуть, щоб у них все склалося якнайкраще. Та ми не можемо прожити життя замість них, не можемо вклас

Перші стосунки підлітка: Як поводитись батькам?

Дитина | 00:30, 16.06.2024

Усі люблячі батьки хвилюються за своїх дітей і прагнуть, щоб у них все склалося якнайкраще. Та ми не можемо прожити життя замість них, не можемо вкласти свій досвід у їхні голови, тож дуже важливо зрозуміти, що у кожного з нас повинен бути свій шлях

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: