Порушення сну у дітей: причини

Adoption
Date
  • 202 Переглядів
Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

0074_6.jpg (25.66 Kb)


Дослідження показують, що безсонням страждають майже 50% дітей. Однак медичний діагноз “порушення сну” встановлено у 4% дітей.

Здоровий сон забезпечує правильне функціонування організму людини. У дітей та підлітків він повинен тривати приблизно 8-10 годин на добу. Однак, бувають випадки, коли дитини не хоче чи не може спати. Такі ситуації непокоять батьків, адже безсоння негативно відображається на біхевіоральних патернах дитини і часто є потреба звернутися до невропатолога чи лора.

Найпоширеніша поведінка під час безсоння у дітей дошкільного віку та немовлят виражається відмовою вкладатися спати. Це може бути спричинено як відсутністю дисципліни та правильного режиму дня, так і певними захворюваннями. Таке безсоння характеризується труднощами із засинанням ввечері або вночі, після пробудження.

У підлітків часто діагностують затримку сну (DSPT). При цьому синдромі звичайні години сну та неспання зміщуються приблизно на 2 години порівняно з прийнятим часом.

Варто звернути увагу, що не кожна дитина, яка бореться з порушеннями сну, приходить до батьків і розповідає їм про них ㅡ деякі діти просто не сплять вночі і взагалі не розповідають дорослим про свої проблеми. Однак той факт, що у вашої дитині можуть бути труднощі зі сном вночі, можна спостерігати і вдень.

Така дитина зазвичай стає дратівливою, її настрій часто змінюється, також можуть виникнути труднощі з концентрацією уваги.

Порушення сну може бути симптомом певної хвороби або ж наслідком неправильної поведінки дорослих. До найчастіших причин розладів зі сном належать:

Стрес
Дитяча психіка надзвичайно легко піддається впливам стресу. В результаті, мозок перестає функціонувати правильно та дає команди організму виділяти гормони, які провокують безсоння. Наприклад, якщо батьки б’ють чи кричать на дитину, у неї “вмикається” інстинкт самозбереження ㅡ дитина не може дозволити собі заснути, бо у сні не зможе захистити себе. В результаті, організм не відпочиватиме, дитина буде роздратованою то розсіяною.

Схожою є ситуація із дітьми у підлітковому віці. Якщо у них проблеми в школі, конфлікти з однолітками чи вчителями, вони отримують негативні емоції вдома, то ці фактори однозначно матимуть вплив на сон. Такі переживання викликають надмірне збудження організму.

Нічні жахи
Нічні жахи ㅡ це поширений нападоподібний, періодичний розлад глибокого сну у дітей, що виникає з 12 місяців (хоча деякі джерела вказують на початок навіть у 6-місячному віці) до 5-річного віку.

Які причини нічних жахів? Найчастіше стресові події в житті дитини відповідають за їх появу. Вони також можуть бути спричинені температурою, недосипанням та прийомом ліків, що впливають на центральну нервову систему.

Найхарактерніший симптом нічних жахів ㅡ це сильний плач, страх уві сні і труднощі з пробудженням дитини. Однак можливі й інші симптоми, такі як часте серцебиття та прискорене дихання, а також пітливість.

Вживання медичних препаратів
Вживання деяких ліків провокує поганий сон у дитини. Серед цих ліків знаходяться, наприклад, антибіотики. Препарати виводять із організму корисні речовини, а також руйнують мікрофлору кишківника, що заважає повному засвоєнню вітамінів та мінералів. Таким чином, відбувається порушення певних процесів в організмів, і як наслідок отримуємо порушення сну. Уважно читайте інструкції від лікарських препаратів, які приймає дитина. В розділі “побічні дії” може бути вказане безсоння. В такому випадку варто пошукати аналог препарату або ж звернутися до лікаря-невролога за новим рецептом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: порушення сну у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

У дітей з народження можуть з'являтися задирки та запалюватися кутикула. Зазвичай, у немовляти акуратно прибирають ножицями довжину нігтів і шкірку, щ

Чи можна видаляти кутикулу у дитини?

Дитина | 07:40, 18.07.2024

У дітей з народження можуть з'являтися задирки та запалюватися кутикула. Зазвичай, у немовляти акуратно прибирають ножицями довжину нігтів і шкірку, що задерлася біля них, а почервоніння лікують знезаражуючою маззю. Але діти ростуть, і манікюр стає с

Від того, в якому настрої дитина зустріне ранок, залежить її поведінка протягом дня.

3 ритуали, які зроблять ранок немовляти по-справжньому добрим

Немовля | 06:20, 18.07.2024

Від того, в якому настрої дитина зустріне ранок, залежить її поведінка протягом дня.

На які навички варто звернути увагу батькам майбутніх першокласників? Розповідаємо.

5 важливих ознак готовності дитини до школи

Дошкільнята | 00:30, 18.07.2024

На які навички варто звернути увагу батькам майбутніх першокласників? Розповідаємо.

Ситуації, коли діти застуджуються, щойно встигнувши приїхати на море, — зовсім не рідкість, а причина цього ось у чому. Щоб пристосуватися до нових ум

Чому діти часто хворіють у перші дні відпустки?

Дитина | 17:00, 17.07.2024

Ситуації, коли діти застуджуються, щойно встигнувши приїхати на море, — зовсім не рідкість, а причина цього ось у чому. Щоб пристосуватися до нових умов (у тому числі і до незнайомих мікробів та вірусів), організму малюка потрібно 7-10 днів.

Австралійські вчені провели дослідження та з'ясували, як батьки ставляться до ризикованих ігор дітей та як такі ігри впливають на розвиток підростаючо

Батькам потрібно дозволяти дітям ризикувати під час ігор

Ігри та іграшки | 08:30, 17.07.2024

Австралійські вчені провели дослідження та з'ясували, як батьки ставляться до ризикованих ігор дітей та як такі ігри впливають на розвиток підростаючого покоління. І чому дітям життєво необхідно лазити по деревах, кататися на велосипеді і навіть бити

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: