Якщо дитині потрапила вода в вухо: що робити?

Adoption
Date
  • 455 Переглядів
Діти обожнюють водойми і влітку для них водні процедури - це ще та забава. Проте, на жаль, трапляється, що вода може потрапити в вухо і не вийти з нього самостійно. Це не рідко викликає дискомфорт і навіть біль. Що робити у такому випадку?

3707_4.jpg (51.72 Kb)


Рекомендації, наведені нижче, можна використовувати для позбавлення від води у вусі і дорослим, і дітям. Причому абсолютно не важливо, де це сталося – вдома після купання у ванні або на пляжі біля водойми. Що можна зробити в якості першої допомоги:

- Пострибати на одній або двох ногах, нахиливши голову в бік закладеного вуха. Зазвичай однієї хвилини активних стрибків достатньо.
- Як прибрати воду з вуха дитини, якщо вона ще не вміє стрибати або не розуміє, як це потрібно робити? Необхідно прикласти свою долоню до закладеного вуха малюка, притиснути із силою, а потім різко прибрати. Під впливом повітряного потоку водяний корок руйнується.
- Можна використовувати спосіб професійних нирців і плавців. Потрібно набрати в легені повітря, потім, затиснувши ніс пальцями, з силою дмухнути, зімітувавши глибокий і потужний видих.

Що робити, якщо заклало вухо від води і болить
Нерідко трапляється так, що відчуття присутності води у вусі болюче, а вищевказані способи надання першої допомоги не допомагають. Тоді оптимальний варіант – звернення за кваліфікованою медичною допомогою. Але якщо вухо заклало від води і болить, а можливості відвідування лікаря немає, рекомендуємо вжити таких заходів:

- Зробити з вати джгутик і почистити їм вухо. Ватяна паличка для цієї процедури не підійде, бо не зможе ввібрати в себе воду, що є першочерговим завданням.
- Можна лягти на рівну поверхню (без подушки) на бік закладеного вуха. Під вагою голови вода самостійно вийде.
- Якщо морська вода потрапила до вуха і не виходить, спробуйте закрапати 1-2 краплі спирту і почекати 3-5 хвилин. Спирт змішується з водою і випаровується. Цей спосіб можна застосовувати не тільки дорослим, але і дітям.
- У разі потрапляння води у вухо після купання допускається використання перекису водню. 1-2 краплі розчину закрапують у вухо, після чого відтягують мочки трохи вниз і назад до потилиці. При цьому вода пройде трохи далі по слуховому проходу (зазвичай це відчувається), але турбуватися не варто, оскільки в суміші з перекисом водню вода швидко випарується.

Якщо при купанні новонародженому потрапила до вуха вода, забрати її можливо лише ватним джгутиком. За відсутності результату доцільно звернутися за допомогою до лікаря. В багатьох випадках батьки не можуть зрозуміти, в яке саме вухо потрапила вода і чи взагалі є проблема. Для контролю після купання малюка треба спочатку покласти на один бік, а потім (за декілька секунд) на інший. Так вода витече самостійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитині потрапила вода в вухо


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кожен підйом у дитячий садок чи школу перетворюється на тортури? Давайте дізнаємося, як легко розбудити дитину вранці і перетворити початок нового дня

Як легко розбудити дитину вранці?

Дитина | 09:30, 19.07.2024

Кожен підйом у дитячий садок чи школу перетворюється на тортури? Давайте дізнаємося, як легко розбудити дитину вранці і перетворити початок нового дня на заряд позитивних емоцій.

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: