Вагітність прискорює старіння жінки, а грудне вигодовування – омолоджує її

Adoption
Date
  • 198 Переглядів
Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто, вони прискорюють старіння. Зате є й позитивна новина: годуючи грудьми, жінка омолоджується.

6245_4.jpg (25.64 Kb)


Про це розповідають у Єльській школі медицини (YSM) з посиланням на дослідження своїх учених, опублікуване в журналі Cell Metabolism.

Щоб зробити це відкриття, асистент професора Єльського дитячого центру (YCSC) Кіран О’Доннелл та його команда використали унікальну когорту вагітних. Усі вони під час вагітності надали свої епігенетичні дані.

Це дозволило науковцям розрахувати показники біологічного віку за допомогою "епігенетичних годинників" – біомаркерів старіння, які розраховуються на основі даних про рівень метилювання (модифікації) ДНК.

Вчені з’ясували, що впродовж 20 тижнів від початку вагітності біологічний або епігенетичний вік жінки збільшується приблизно на два роки. Це свідчить про те, що вагітність справді прискорює старіння.

Однак коли О'Доннелл і його команда досліджували біологічний вік тих самих жінок через три місяці після пологів, вони дивувалися.

"Ми спостерігали значне зниження біологічного віку – на цілих вісім років для деяких людей. У післяпологовому періоді спостерігається явне (і виражене) відновлення", – прокоментував О'Доннелл.

У дослідженні команда також виявила, що грудне вигодовування призводить до більш різкого зниження біологічного віку матері через три місяці після пологів, порівняно з показниками під час вагітності.

О'Доннелл вважає, що ці висновки відкривають цікавий новий напрям для досліджень старіння.

"По-перше, ми не знаємо, чи є ефект відновлення після пологів актуальним для короткострокових чи довгострокових результатів здоров’я матері, і чи ці ефекти накопичуються протягом послідовних вагітностей. Так само ми не знаємо, чи є післяпологове зниження біологічного віку просто відновленням системи до біологічного віку до вагітності, чи, що більш цікаво, вагітність може мати ефект омолодження", – розповідає вчений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, старіння, мама, грудне вигодовування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Для затримки місячних існує багато причин. І далеко не завжди вона пов'язана з вагітністю. Це може бути гормональний збій, стреси, або результат перен

Причини затримки місячних при негативному тесті на вагітність

Мама | 06:20, 23.06.2024

Для затримки місячних існує багато причин. І далеко не завжди вона пов'язана з вагітністю. Це може бути гормональний збій, стреси, або результат перенесення вірусних інфекцій. Давайте дізнаватися більш детально.

Потрібно бути дуже сміливою людиною.

Україна має рекорд. Найбільша висота акробатичного номера

Мама | 23:00, 22.06.2024

Потрібно бути дуже сміливою людиною.

Здуття живота є частим симптомом наближення дня Х. І жінки вже звикли до цього неприємного відчуття. Однак в окремих випадках цей симптом буває дуже н

5 способів позбутися здуття живота перед місячними

Мама | 14:50, 22.06.2024

Здуття живота є частим симптомом наближення дня Х. І жінки вже звикли до цього неприємного відчуття. Однак в окремих випадках цей симптом буває дуже неприємним і навіть болючим. Що тоді з цим робити? Розповідаємо.

З цією проблемою стикається кожна друга мама. І часто новопечені батьки не знають, як зарадити цій проблеми. Самі по собі тріщини - це дуже болючий мо

Чому з'являються тріщини на сосках під час годування грудьми?

Післяпологовий період | 01:20, 22.06.2024

З цією проблемою стикається кожна друга мама. І часто новопечені батьки не знають, як зарадити цій проблеми. Самі по собі тріщини - це дуже болючий момент, а якщо не правильно доглядати і обробляти їх, може піти зараження і тоді все стане ще гірше.


Дай Боже нам взагалі дожити до таких років.

Україна має рекорд. Найповажніший вік учасниці марафонського забігу

Мама | 23:00, 20.06.2024

Дай Боже нам взагалі дожити до таких років.


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: