МенінгітМенінгіт
Менінгіт - це запалення м'якої мозкової оболонки, що покриває головний мозок людини і спинний мозок. Запалення можуть спричинити віруси, бактерії або інші мікроорганізми, й, у більш рідкісних випадках, деякі лікарські препарати. Менінгіт може становити небезпеку для життя людини; тому це захворювання класифікується, як невідкладний стан.

Найбільш поширеними симптомами менінгіту є головний біль і ригідність потиличних м'язів, інші менінгіальні симптоми одночасно з гарячкою, сплутаністю свідомості або зміненим станом свідомості, блюванням і чутливістю до світла (фотофобія) або гучного шуму (фонофобія або акузофобія). У дітей іноді (на початковій стадії) виявляють тільки неспецифічні симптоми, такі як дратівливість і сонливість. Якщо є висип, це може вказувати на конкретну причину менінгіту; наприклад, комбінована генералізована форма менінгококової інфекції супроводжується характерним висипанням.

Для діагностики або виключення менінгіту використовують люмбальну пункцію. У спинномозковий канал вводиться голка для взяття спинномозкової рідини (СМР). СМР досліджують у медичній лабораторії.

Лікування при менінгіті полягає в невідкладному застосуванні антибіотиків та, іноді при серозних вірусних менінгітах, противірусних препаратів. Крім того, можна використовувати глюкокортикоїди для лікування набряку-набухання головного мозку. Менінгіт, особливо при затримці з лікуванням, може призвести до серйозних довготривалих ускладнень: глухоти, епілепсії, гідроцефалії і когнітивних розладів. Деяким видам менінгіту (наприклад, менінгококовому, пневмококовому, спричиненому вірусом епідемічного паротиту), можна запобігти через вакцинацію.
Оцінка і коментарі відвідувачів

Всі новини про: Менінгіт
Помилка:
Помилка запису у файл настройок /var/www/nashamama/data/www/nashamama.com/engine/conf/plugdata.php