Чому у дітей та дорослих виникає алергія на холод: Як її лікувати?

Adoption
Date
  • 3317 Переглядів
Червона висипка на руках та обличчі в холодну погоду — явище, на яке з наближенням зими все частіше скаржаться дорослі люди, з медичної точки зору не до кінця вивчено. Що ж таке “алергія на холод”, як вона проявляється, чим її лікувати й що рекомендують лікарі для профілактики холодової алергії.

2813_10.jpg (60.92 Kb)

“Алергія – хронічне захворювання, викликане неадекватною, небажаною та несподіваною реакцією імунної системи на вплив речовин та фізичних факторів, які зазвичай не шкодять людині, наприклад на харчові продукти, ліки, пилок рослин, отруту комах, холод тощо”, – пояснює Катерина. Сьоміна.

За її словами, до хронічних це захворювання відносять тому, що якщо у людини хоча б раз була щось алергічна реакція, це означає: протягом життя вона може повторитися як на цей подразник, так і на щось інше.

У випадку з алергією на холод або холодовою кропивницею людина має справу з реакцією організму на низьку температуру повітря або холодний предмет, з яким був контакт. Проте на відміну від інших видів алергії, холодова немає прямого алергену, як, наприклад, пилок. Якщо раніше було заведено вважати, що алергію можуть викликати лише хімічні речовини, то на сьогодні доведено, що фізичні фактори, такі як холод, також здатні спровокувати алергічну реакцію.

ОСОБЛИВОСТІ

Унікальність алергії на холод полягає в тому, що вона може виникнути не лише взимку, а й улітку, наприклад, якщо людина потрапила під холодний потік повітря з кондиціонера або викупалася у воді низької температури. Але при цьому кропив’янка може не висипати від одних контактів і яскраво виявлятися при інших, хоч і в тому іншому випадку є взаємодія з холодом.

ПРИЧИНИ

На сьогодні точні причини алергії на холод незрозумілі. Але відомо, що причиною розвитку кропив’янки може бути підвищений рівень стресу, знижений імунітет, тривала робота на відкритому холодному повітрі, а також куріння, носіння одягу не по сезону та неправильне харчування. До причин виникнення також можуть належати захворювання печінки, нещодавно перенесені інфекції, аутоімунні захворювання, вірус герпесу та спадкова схильність.

СИМПТОМИ

“Симптоми виникають при зниженні температури повітря або при контакті з холодними предметами, причому це необов’язково мінусові значення, можлива поява симптомів і за плюсових показників температури навколишнього середовища”, – стверджує лікар алерголог-імунолог Ірина Возжева. При цьому експерт зазначає, що умови, за яких виникають проблеми, можуть бути різними. Наприклад, у когось холодова алергія виникає лише за мінусової температури, а комусь для появи активної симптоматики досить легкого похолодання на вулиці.

Найчастішим симптомом, як правило, вважається кропив’янка, через яку якраз і пішла назва “холодова кропив’янка”. Вона характеризується проявом на шкірі у формі висипань (пухирі різного розміру), відмінністю яких є короткочасність життя одного елемента (не більше 24 годин).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: алергія, алергія на холод


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Відколи прийшла весна і хоч трішечки потеплішало - почали розпускатися бруньки, цвісти дерева... Це все дуже красиво і романтично. Але не для тих, хто

Лікарі порадили, що робити, якщо ваша дитина - алергік

Алергія | 05:00, 16.04.2022

Відколи прийшла весна і хоч трішечки потеплішало - почали розпускатися бруньки, цвісти дерева... Це все дуже красиво і романтично. Але не для тих, хто має алергію. З приходом весни житт алергіків значно ускладнюється. Особливо якщо це - дитина.

Якщо у дитини з’являється швидкопрогресуючий висип, свербіж, набряк тканин - це кропив'янка – досить рідкісний, але небезпечний стан.

Кропив'янка у дитини: що робити?

Алергія | 10:00, 15.04.2022

Якщо у дитини з’являється швидкопрогресуючий висип, свербіж, набряк тканин - це кропив'янка – досить рідкісний, але небезпечний стан.

Як зрозуміти, з чим пов’язана поява білих плям на шкірі дитини і які дослідження допоможуть поставити точний діагноз?

Що можуть означати білі плями на шкірі дитини?

Хвороби | 12:00, 13.04.2022

Як зрозуміти, з чим пов’язана поява білих плям на шкірі дитини і які дослідження допоможуть поставити точний діагноз?

Як правило, батьки помічають, що на певну їжу, цвітіння чи тварин у дитини є алергічна реакція, вживають заходів, щоб полегшити стан дитини. Але буваю

Як допомогти дитині при гострій алергічній реакції?

Алергія | 07:00, 12.04.2022

Як правило, батьки помічають, що на певну їжу, цвітіння чи тварин у дитини є алергічна реакція, вживають заходів, щоб полегшити стан дитини. Але бувають непередбачувані ситуації: коли дитина з'їла продукт вперше і алергія почалась миттєво, або ж дити

З приходом весни алергіки знову починають страждати: розквітають перші квіти, розпускаються бруньки... Все це може стати причиною сльозотечі, нежитю,

Як полегшити симптоми алергії без ліків?

Хвороби | 07:00, 08.04.2022

З приходом весни алергіки знову починають страждати: розквітають перші квіти, розпускаються бруньки... Все це може стати причиною сльозотечі, нежитю, чхання. Як допомогти алергіку без медикаментів?

Проблема полягає в тому, що не завжди з першого разу вдається визначити, на що у малюка може бути алергія, навіть якщо Ви прийшли на прийом до досить

Як і коли робити алергопроби у дітей?

Профілактика і лікування | 12:00, 10.03.2022

Проблема полягає в тому, що не завжди з першого разу вдається визначити, на що у малюка може бути алергія, навіть якщо Ви прийшли на прийом до досить досвідченого лікаря – алерголога.

Місія імунної сис­те­ми - знай­ти і знеш­ко­ди­ти вірус, бактерію, паразитів. Але іноді во­ро­гом здається аб­со­лют­но без­печ­на субстанція: квітков

Як відрізнити напади алергії від астми в дитини?

Профілактика і лікування | 05:00, 10.03.2022

Місія імунної сис­те­ми - знай­ти і знеш­ко­ди­ти вірус, бактерію, паразитів. Але іноді во­ро­гом здається аб­со­лют­но без­печ­на субстанція: квітковий пи­лок, тва­рин­ний білок, рослинні во­лок­на. Наш організм піднімає по­мил­ко­ву три­во­гу і пус

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: