Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Adoption
Date
  • 178 Переглядів
Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини людства рідше проходять відповідні обстеження і менше піклуються про фертильне здоров’я. І, як виявилося, абсолютно марно.

1887_3.jpg (22.56 Kb)


В останні роки для Україні характерний природний спад населення: смертність перевищує народжуваність. Найбільшою ця різниця була в 2000 році (тоді "вибули" майже 500 тис. осіб), потім ситуація почала вирівнюватися. У 2018 році, однак, цей показник знову став збільшуватися: смертність перевищила народжуваність на 148 619 осіб.

Чоловіки не готові дізнатися про діагноз "безпліддя"

Давно помічено, що, якщо вагітність не настає, то жінки першими йдуть на обстеження, щоб з’ясувати причини. Чоловіки ж, здається, не допускають і думки про те, що вони можуть бути здатні до зачаття. Дослідники з університету Каліфорнії (США) спільно з провідним фахівцем в області чоловічого здоров’я доктором Полом Туреком провели спеціальне опитування. В результаті з’ясувалося, що чоловіки з діагнозом "безпліддя" мають серйозні статеві, особисті та соціальні проблеми. Такі, які зазвичай зустрічаються у пацієнтів з онкологією.

Види безпліддя

Чоловіче безпліддя розділяється на первинне і вторинне. Первинне – це випадки, коли конкретний чоловік ніколи не мав дітей. Вторинне – це ті випадки, коли чоловік вже ставав батьком, причому останній випадок зачаття стався не більше 3 років тому.

Фізіологічні причини безпліддя теж можуть бути самими різними: від порушення процесів дозрівання сперматозоїдів (їх мало, вони малорухливі і т. д.) до імунологічної реакції, коли організм сприймає сперматозоїди як чужорідні клітини і знищує їх.

Основні причини безпліддя у чоловіків

До основних причин, що викликають у чоловіків безпліддя, відносяться:

- вроджені особливості розвитку статевої системи
- генетичні захворювання
- ендокринні порушення
- інфекційні захворювання
- варикоцеле (варикозне розширення вен мошонки)
- прийом ряду препаратів (в тому числі антибіотиків і аспірину), а також хіміотерапія
- шкідливі звички
- еректильна дисфункція та інші

Діагностика чоловічого безпліддя

Багато хто вважає, що для обстеження чоловікові досить здати спермограмму. Але цей аналіз може тільки виявити наявність проблеми. Причини чоловічого безпліддя встановлюються після комплексного обстеження, яке включає:

- спермограмму
- аналіз на виявлення захворювань, що передаються статевим шляхом
- УЗД органів малого тазу
- гормональне обстеження

Це та "програма мінімум", яку чоловік повинен пройти для того, щоб лікар визначив причину безпліддя і міг скласти програму лікування.

Лікування чоловічого безпліддя проводиться за результатами проведених обстежень. Найчастіше призначаються гормональні препарати, антибіотики (в разі запальних захворювань, інфекцій), хірургічне лікування (при варикоцеле). Не лікуються тільки досить рідкісні випадки захворювань, при яких у чоловіка відсутні сперматозоїди.

Допоміжні репродуктивні технології при чоловічому безплідді

Найчастіше ми звикли говорити про ЕКЗ та інших допоміжних репродуктивних технологіях стосовно жінок. Однак показанням для їх застосування служить і чоловіче безпліддя. Наприклад, якщо в насіннєвій рідині чоловіки відсутні сперматозоїди (азооспермія), то зачаття можливе за допомогою ЕКЗ або ІКСІ (інсемінації яйцеклітини). В цьому випадку сперматозоїди отримують безпосередньо при біопсії яєчка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіче безпліддя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається к

5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Плануємо дитину | 10:00, 16.05.2023

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валері

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоро

Як не допустити чоловіче безпліддя ще з дитячого віку?

Безпліддя | 05:00, 26.04.2023

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоров’ї чоловіка. Що впливає на чоловіче безпліддя? Які обстеження потрібно пройти, щоб встановити діагн

Вітаміни і добавки, які допоможуть при чоловічому безплідді

Безпліддя | 12:00, 13.04.2023

"Чоловічі пренатальні вітаміни, також відомі як добавки для чоловічої фертильності, можуть допомогти поліпшити кількість сперматозоїдів", - говорить Хуан Альварес, доктор медицини, репродуктивний ендокринолог в Центрах фертильності Іллінойсу.

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту мо

Вчені заявили, що виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 07:00, 23.12.2022

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту молекулярної біології і генетики на сторінці у Facebook. Вони вважають, що мутації гену DCL3 (STARD8)

Кілька мільйонів людей страждають від безпліддя. Воно може виникнути з багатьох причин, але певні поживні речовини можуть збільшити ваші шанси на зача

Користь вітаміну Е при безплідді

Безпліддя | 19:00, 22.11.2022

Кілька мільйонів людей страждають від безпліддя. Воно може виникнути з багатьох причин, але певні поживні речовини можуть збільшити ваші шанси на зачаття. Вітамін Е є однією з таких поживних речовин.

Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони

Яка частина безпліддя є генетичною проблемою?

Безпліддя | 01:30, 10.09.2022

Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що за оцінками, безпліддя впливає на 15% пар репродуктивного віку в усьому світі.Проб

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Вчені: Недіагностований ендометріоз ускладнює лікування безпліддя

Безпліддя | 14:00, 20.08.2022

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: