Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Adoption
Date
  • 351 Переглядів
Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

1860_2.jpg (37.97 Kb)


За останні кілька десятиліть ожиріння стало вкрай поширеним серед неповнолітніх. За прогнозами, 60% дітей страждатимуть на ожиріння до 35 років.

Проблема чоловічого безпліддя
Попри це, вплив надмірно зайвої ваги та пов'язаних з ним метаболічних порушень на розвиток яєчок у хлопчиків та їх розмір досі не був точно відомий. Але наслідки для репродуктивної функції безперечно є. Які саме розповіли медики з Університету Катанії (Італія).

Безпліддя є важливою суспільною проблемою, яка також негативно позначається на психічному здоров'ї потенційних батьків та їхній ролі у соціумі. За підрахунками ВООЗ, у 2010 році від нездатності зачати дитину страждали 48 мільйонів пар. При цьому, згідно з дослідженням, опублікованим у 1980-х, у 20% випадків "винуватцем" виявився саме чоловік, у 38% – жінка, 27% – обидва партнери.

Проблема ще й в тому, що, попри всебічні обстеження, діагноз залишається незрозумілим у чверті пацієнтів із безпліддям – такі випадки називають ідіопатичними. Наприклад, за даними німецьких фахівців, які вивчали етіологію безпліддя більш ніж 20 тисяч чоловіків, приблизно 70% пацієнтів не вдалося поставити діагноз. Тому дуже важливо продовжувати виявляти фактори, відповідальні за розвиток цього стану.

Італійські дослідження показали наявність гіпотрофії яєчок (менше 12 мілілітрів) у 14 – 23% чоловіків віком 18 – 19 років, їхня майбутня фертильність перебуває під загрозою. Це свідчить про схильність тестикулярної функції до пошкоджень, починаючи з перших років життя.

Тому метою нового дослідження було визначити, чи можуть надмірна вага, ожиріння та пов'язані з ними супутні захворювання, такі як гіперінсулінемія, резистентність до інсуліну та цукровий діабет другого типу, впливати на розмір яєчок у препубертатному періоді (до дев'яти років), перипубертатному (9 – 14 років) та постпубертатному (14 – 16 років).

У вибірку включили три групи дітей та підлітків (всього – 268 осіб) віком від двох до 17 років. Контрольною групою стали здорові діти та підлітки з нормальною вагою. Пацієнтів із порушеннями у статевому дозріванні з дослідження виключили.

Як показали результати, у групі хлопчиків до дев'яти років розмір яєчок суттєво не відрізнявся в учасників із нормальною масою тіла, надмірною вагою, ожирінням чи важким ожирінням.

Але у хлопчиків 9 – 14 років із нормальною вагою розмір яєчок був значно вищим, ніж у тих, хто мав надмірну вагу або ожиріння. Крім того, діти/підлітки з нормальним рівнем інсуліну як у препубертатному, так і постпубертатному періоді мали значно вищі показники розміру яєчок, ніж діти з гіперінсулінемією.

Навпаки, у хлопчиків перипубертатного віку з гіперінсулінемією розмір яєчок був значно більшим, ніж у хлопчиків з нормальним рівнем інсуліну. У постпубертатному періоді підлітки з резистентністю до інсуліну мали нижчий розмір яєчок, ніж підлітки без інсулінорезистентності, тоді як в інших вікових групах ми не виявили відмінностей.

Таким чином, діти та підлітки з порушеннями обміну речовин, що характеризуються надмірною масою тіла або ожирінням, мають нижчий розмір яєчок, ніж їхні однолітки з нормальною вагою. Коли дані проаналізували за шкалою Таннера, різниця не досягла статистичної значущості, але показники розміру яєчок все одно були вищими в підгрупі з нормальною вагою, ніж у підгрупі з надмірною масою тіла та ожирінням.

Однак, оскільки низький обсяг яєчок може бути провісником порушень вироблення сперматозоїдів, більш ретельний контроль за масою тіла хлопчика є гарною метою для профілактики безпліддя в пізнішому віці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: зайва вага, зайва вага у дитини, безпліддя, безпліддя у чоловіків


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми мож

Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Безпліддя | 07:00, 15.07.2023

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається к

5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Плануємо дитину | 10:00, 16.05.2023

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валері

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоро

Як не допустити чоловіче безпліддя ще з дитячого віку?

Безпліддя | 05:00, 26.04.2023

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоров’ї чоловіка. Що впливає на чоловіче безпліддя? Які обстеження потрібно пройти, щоб встановити діагн

Вітаміни і добавки, які допоможуть при чоловічому безплідді

Безпліддя | 12:00, 13.04.2023

"Чоловічі пренатальні вітаміни, також відомі як добавки для чоловічої фертильності, можуть допомогти поліпшити кількість сперматозоїдів", - говорить Хуан Альварес, доктор медицини, репродуктивний ендокринолог в Центрах фертильності Іллінойсу.

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту мо

Вчені заявили, що виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 07:00, 23.12.2022

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту молекулярної біології і генетики на сторінці у Facebook. Вони вважають, що мутації гену DCL3 (STARD8)

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: