Харчування вагітної може попереити вроджені пороки малюка

Adoption
Date
  • 92 Переглядів
Як урізноманітнити раціон з користю?

9146_000099.jpeg (23.11 Kb)


Вроджені вади - це структурні або функціональні порушення, які присутні при народженні і призводять до фізичної або розумової неповноцінності. Цікаво, що при правильному харчуванні матері або вживанні харчових добавок як до, так і під час вагітності, можна уникнути тисячі відомих вроджених дефектів.

Брак вітаміну В9, також відомого як фолат, в харчуванні матері призводить до дефектів нервової трубки у новонароджених, таких як спинномозкова грижа і аненцефалія. Отримання необхідної кількості фолієвої кислоти до і під час вагітності, особливо в перший триместр, допомагає запобігти виникненню більшості дефектів нервової трубки.

Вітамін В12 також грає важливу роль в запобіганні дефектів нервової трубки. Для жінок денна норма споживання вітаміну В12 становить 2, 4 мкг, під час вагітності вона збільшується до 2, 6 мкг. Його джерела - молочні продукти, м'ясо і яйця.

Вагітні жінки, які не одержують достатньо рибофлавіну (вітаміну В2) і ніацину (вітаміну В3), ризикують народити дитину з пороком серця, особливо якщо в їх харчуванні рясніють насичені жири. Молочні продукти (маложирні або знежирені), печінку, овочі - відмінні джерела вітаміну В2. Вітамін В3 міститься в курці, рибі, печінці, горіхах і цільних зернах.

Погане харчування під час вагітності впливає на розвиток гастрошизис - вроджений дефект, що характеризується незрощенням стінки шлунка. Жінки зі зниженим індексом маси тіла, які не одержують достатньо білків або цинку, ризикують народити малюка, хворого гастрошизисом.

Якщо у жінки в харчуванні низький вміст вітаміну В12, Е, кальцію, ретинолу і селену, ризик розвитку діафрагмальної грижі істотно зростає. Це захворювання характеризується переміщенням органів черевної порожнини в грудну через вроджений дефект діафрагми. Прийом вітамінів може значно знизити цей ризик.

Вовча паща - вроджений дефект, який характеризується незростанням верхньої щелепи і твердого піднебіння, в результаті чого виходить ущелина, що з'єднує порожнини рота. У жінок, що дотримуються строгої дієти або які не отримують належну кількість поживних речовин, ймовірність народження дитини з вовчою пащею істотно зростає.

Вагітним жінкам краще не вживати алкоголь, щоб не допустити розвитку алкогольного синдрому у дитини. Діти, народжені з цим захворюванням, маленькі, недорозвинені і отримують безліч проблем на все життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, харчування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: