Медики розповіли, чим небезпечне веганство для дітей

Adoption
Date
  • 130 Переглядів
Мотиви вибору такої дієти можуть бути різними: екологічні, етичні, пов'язані зі здоров'ям і т. д. Однак якими б не були мотиви дорослих, для дітей веганська дієта — не найкращий вибір. Це показало нове дослідження вчених з Гельсінського університету (Фінляндія).

4758_4.jpg (41.04 Kb)

Фахівці встановили, що веганська дієта має великий вплив на метаболізм дітей. В них значно знижується рівень незамінних амінокислот, вітамінів D і A, а також "хорошого" холестерину.

Крім того, у веганській дієті відсутня докозагексаєнова кислота, яка дуже важлива для розвитку гормональної, імунної та нервової систем дитини.

Щоб з'ясувати, як дієта впливає на здоров'я дитини, дослідники вивчили раціон і метаболізм 40 здорових дітей (середній вік 3,5 роки) з дитячих садків Гельсінкі.

Маленькі учасники дотримувалися веганської, вегетаріанської або всеїдної дієти залежно від вибору їх сімей. Всі учасники — вегани дотримувалися веганської дієти з народження і протягом 13-50 місяців перебували на грудному вигодовуванні від матерів-веганів.

Вченими були ретельно розглянуті їх рівень харчового споживання, метаболічні біомаркери і статус мікронутрієнтів.

Результати дослідження показали, що в порівнянні з дітьми, які їли все, у дітей на веганській дієті істотно знижений рівень вітамінів D і A, попри те, що вони регулярно отримували добавки вітаміну D.

Також в них було менше ліпопротеїдів високої щільності ("хорошого" холестерину), незамінних амінокислот і докозагексаєнової кислоти.

"Наші результати показують, що вплив суворої дієти на здоров'я дітей не можна екстраполювати з досліджень на дорослих. Крім приймання вітаміну D, необхідно приділяти увагу адекватному споживанню вітаміну A і білка з різних джерел", — каже доктор Топі Ховінен, один з авторів дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: веганство для дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування мо

Коров'яче молоко зменшує ймовірність розвитку алергії у дітей

Дитина | 06:20, 21.02.2024

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування може знизити ризик розвитку харчової алергії у дітей.

Багатьом батькам не вистачає часу і сил, щоб красиво сервірувати їжу для дитини або умовити її з'їсти овочі. Тіктокерша Софі @sophier97x поділилася до

Турботлива мама придумала, як умовити дитину їсти овочі - і стала відомою на весь світ

Дитяче харчування | 06:20, 18.02.2024

Багатьом батькам не вистачає часу і сил, щоб красиво сервірувати їжу для дитини або умовити її з'їсти овочі. Тіктокерша Софі @sophier97x поділилася досить простим, але ефектним способом вбити двох зайців одним пострілом у своєму ролику.

Незбиране молоко настільки ж корисне для дітлахів, як і з меншим відсотком жирності.

Вчені вияснили, який вид молока є більш корисним для дітей

Харчування | 12:10, 17.02.2024

Незбиране молоко настільки ж корисне для дітлахів, як і з меншим відсотком жирності.

Відмова дитини від їжі часто викликає у батьків занепокоєння.

Що робити, якщо дитина погано їсть — поради батькам

Дитяче харчування | 08:30, 15.02.2024

Відмова дитини від їжі часто викликає у батьків занепокоєння.

Для дітей, які вже їдять різноманітну їжу і не дуже розбірливі в ній, може бути корисно стимулювати вашу дитину пробувати продукти, які її не подобают

Помилки батьків у режимі харчування дітей

Дитяче харчування | 07:40, 15.02.2024

Для дітей, які вже їдять різноманітну їжу і не дуже розбірливі в ній, може бути корисно стимулювати вашу дитину пробувати продукти, які її не подобаються на вигляд наступним способом.

Багато дорослих забороняють дітям їсти цукерки або самі встановлюють норму, що обмежує їх вживання. Однак виявилося, що це не вірно.

Дієтологи назвали точну добову норму цукерок для дітей

Дитяче харчування | 08:30, 14.02.2024

Багато дорослих забороняють дітям їсти цукерки або самі встановлюють норму, що обмежує їх вживання. Однак виявилося, що це не вірно.

Хоча локшина швидкого приготування не найкорисніший на світі продукт, її головна небезпека для маленьких дітей в тому, що вона є частою причиною серйо

Вчені пояснили, чому не можна давати дітям локшину швидкого приготування

Харчування | 11:20, 13.02.2024

Хоча локшина швидкого приготування не найкорисніший на світі продукт, її головна небезпека для маленьких дітей в тому, що вона є частою причиною серйозних опіків, які можуть зажадати госпіталізації і навіть пересадки шкіри.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: