Як легко мотивувати дитину до навчання

Adoption
Date
  • 1403 Переглядів
Кожен батько, напевно, стикався з тим, що діти не хочуть робити те, що їм не до душі. Але деякі завдання бувають дуже важливі, і виконувати їх необхідно обов'язково. Як мотивувати дитину?
7850.jpg (198.37 Kb)

Спробуйте перетворити завдання, які треба дитині виконати, в гру. Для цього вам буде потрібно перекидний календар з великими клітинами, в яких можна робити записи поточних справ. Такий календар можна зробити і самостійно, це буде навіть ще цікавіше. А причепити його для видимості варто, наприклад, на холодильник.
 
Обов'язково треба придумати якусь мету, наприклад, поїздка на море до дати «Х» або покупка смартфона / планшета, якого дитина вже давно просить.
 
Весь цей час до зазначеної дати дитина повинна заробляти бали за виконані справи (домовтеся заздалегідь, у скільки балів оцінюється кожна справа і якої суми балів він повинен в підсумку досягти). А справи повинні бути записані в клітинах календаря, наприклад, контрольна по математика - оцінка 11, значить, пишемо 5 балів, оцінка 8 - пишемо 3 бали, похід в басейн або в музичну школу - 3 бали і т.д.
 
Бали, зрозуміло, виставляються після виконання кожної з цих справ. Можна і віднімати бали, наприклад, за непослух або погані оцінки.
 
За підсумками отриманої суми до певної дати ви можете давати дитині обумовлену винагороду. Тільки завжди виконуйте свої обіцянки, інакше дитина швидко втратить інтерес і довіру до вас.
 
Крім того, малюк не тільки буде мотивований в процесі такої гри, він ще й навчиться планувати свої справи, розуміти, де потрібно більше докласти зусиль, а де можна і розслабитися. Йому корисно буде вчитися розраховувати свої сили, і він буде розуміти, що і навіщо він робить.
 
Також батьки зможуть з боку оцінити справжні інтереси і бажання дитини, адже деякі справи він буде робити з великим задоволенням, в той час як інші навіть за бали може не захотіти виконувати. Нічого страшного в цьому немає, адже всі ми люди, і щось нам подобається більше, а щось - менше. Але при цьому вийде досягти великих результатів, якщо ви допоможете правильно вибудувати таку мотиваційну систему і зацікавите в ній дитину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, школярі, навчання, мотивація


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дуже важко стати самостійним підлітком, якщо з самого дитинства за тебе вирішували кожен твій крок. Тому батькам варто з ранніх років вводити практику

Вчимо дитину бути самостійною

Виховання | 23:55, 02.12.2020

Дуже важко стати самостійним підлітком, якщо з самого дитинства за тебе вирішували кожен твій крок. Тому батькам варто з ранніх років вводити практику прийняття власних рішень дитиною (звісно, якщо вони не шкодять її життю і здоров'ю).

Дуже важливоз раннього віку пояснити дитині, що гроші - не фетиш, але без них жити

Як навчити дитину заробляти гроші у дорослому житті?

Виховання | 22:20, 02.12.2020

Дуже важливоз раннього віку пояснити дитині, що гроші - не фетиш, але без них жити "якісно" і комфортно просто неможливо.

Усі наші психологічні проблеми родом з дитинства: образи батьків, друзів, недругів і навіть чужих людей. Травми, які ми не змогли пережити і забути,

Як поводитись батькам, щоб дитина не виросла травмованою особистістю?

Сімейні справи | 19:55, 02.12.2020

Усі наші психологічні проблеми родом з дитинства: образи батьків, друзів, недругів і навіть чужих людей. Травми, які ми не змогли пережити і забути, "переслідують" нас у дорослому житті. Не рідко в цьому вина самих батьків. Як то кажуть, якими б хоро

Як вкласти дитину спати?

Дитина | 18:00, 02.12.2020

Іноді дуже важко вкладати дитину до сну.

Основні помилки молодих татусів

Тато | 15:30, 02.12.2020

Про помилки молодих батьків - читайте у матеріалі.

Як каже Євген Комаровський, діти не влаштовують істерик перед шкафом, а перед мамою і татом, знаючи, що вони на неї відреагують. Це вже маленька маніп

Чому дитина вами керує?

Сімейні справи | 20:20, 01.12.2020

Як каже Євген Комаровський, діти не влаштовують істерик перед шкафом, а перед мамою і татом, знаючи, що вони на неї відреагують. Це вже маленька маніпуляція і якщо ви на неї піддаєтесь, це ваш шлях до провалу виховання. Результат тут лише один - ви б

Правильна реакція на дитячі нічні жахіття

Дитина | 19:45, 01.12.2020

Фахівці рекомендують "лікувати" нічні жахіття денним сном. Адже через сильну перевтому і стреси заспокоїти нервову систему допоможе глибокий сон.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: