Як навчити дитину читати по складах

Adoption
Date
  • 115 Переглядів
Дуже важливо усвідомити, що навчатись читати - доволі складно особливо дитині віком 4-5 років, тому батькам варто запастись терпінням у цій справі.

5998_5.jpg (29.84 Kb)

Корисні поради:

Спочатку потрібно познайомити дитину з основними голосними звуками і буквами, якими вони позначаються: "а", "о", "у". Кожній букві потрібно приділити по 2-3 заняття.

Заняття необхідно починати з ігрового моменту, який викличе у дитини інтерес до того, що буде відбуватися. Можна зробити тематичним.

Начитати виділяти в словах звуки. Для цього проговори слово і простягни перший звук, вимови його голосніше і чіткіше інших. Запропонуй дитині повторити за тобою. Він повинен визначити і назвати, який перший звук в слові почув.

Тепер можна вчити букви. Запропонуй дитині знайти серед кубиків або на абетці потрібну картинку (наприклад, апельсин). Потрібно пояснити, що оскільки назва цього предмета починається зі звуку [а], то поруч з ним написала букву, яка цей звук позначає.

Запропонуй дитині уважно розглянути букву, визначити з яких частин вона складається. Разом з ним обговоріть, на що схожа буква. Якщо вийде, можна картинки створювати самостійно безпосередньо під час заняття.

Коли дитина вивчить перші три голосних звуку, кожний наступний звук (після ознайомлення з буквою) відразу ж включається до складу складів.
Головне пояснити це так, щоб дитина зрозуміла сам механізм злиття двох звуків в один єдиний склад. Ти повинна показати дві букви і сказати, що зараз він скаже їх разом, без зупинки і поділу.

Крім навчання читання прямих складів (приголосний + голосний) потрібно пропонувати малюкові читати зворотні (гласний + приголосний) і складні (2-3 приголосних + голосний) склади.

Коли дитина складе перші склади "ма", "му", пора показати, що поєднавши деякі склади разом, можна отримати ціле слово.

Якщо ти не знаєш, як навчити дитину читати якщо він не хоче, то пробуй проводити заняття у вигляді гри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчитись читати, читати по складах


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці

Перероблені продукти руйнують дитячий скелет

Сімейні справи | 11:00, 20.04.2021

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці продукти завдають дітям молодшого віку. Дослідження було опубліковане в журналі Bone Research.

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Як допомогти дитині при тривожності і заїканні

Дитина | 10:00, 20.04.2021

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися

Поради психологів: Як не виливати свою злість на дитину

Сімейні справи | 08:00, 20.04.2021

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися з гнівом?

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Дитина | 05:00, 20.04.2021

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Принципи правильного дитячого харчування

Дитяче харчування | 00:40, 20.04.2021

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Татуювання у підлітковому віці не завжди доречні

Дитина | 00:20, 20.04.2021

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: