Як веганство впливає на дитячий метаболізм?

Adoption
Date
  • 17 Переглядів
У Фінляндії провели цікавий експеримент.


Веганство та дитячий метаболізмОсобливо це стосується вітамінів D і A, а також холестерину і незамінних амінокислот. Всі ці показники у дітей, яких годували відповідно до веганським меню, виявилися значно нижче, ніж у малюків, які дотримувалися звичайної дієти.

Вегансство стає популярним в Європі та США. Дослідження впливу такої дієти на дорослих вже були, а ось даних щодо дітей інформації мало. Вчені з університетів Гельсінкі, Тампере (Фінляндія) та Інституту молекулярної системної біології (Швейцарія) провели дослідження, присвячене впливу веганської дієти на дітей.

У ньому брали участь 40 малюків, які відвідують дитячі садки в Гельсінкі (середній вік - 3,5 року). Вони народилися в сім'ях, які харчувалисяяк вегани. Всі учасники-вегани дотримувалися такої дієти з народження і протягом 13-50 місяців після, а також знаходилися на грудному вигодовуванні матерів-веганок.

У дитячому садку вони отримували меню відповідно до своїх харчових традицій. Повний раціон фахівці аналізували за допомогою анкет про харчування. Діти не мали хронічних захворювань.

В учасників дослідження брали аналізи крові, жовчних кислот і інші, щоб вивчити різні показники. Результати показали, що у всіх дітей-веганів спостерігався брак вітаміну А і прикордонний рівень вітаміну D. Помітно низькими виявилися і показники холестерину, ліпопротеїнів високої і низької щільності, незамінних амінокислот і докозагексаєнової кислоти - поліненасичені жирні кислоти класу Омега-3. Відомо, що вона відповідає за нормальний розвиток і довголіття.

Нестача її може призвести до багатьох патологій (особливо до проблем із зором) і меншої тривалості життя. У дітей-веганів відрізнявся і рівень первинного біосинтезу жовчних кислот, а також баланс фосфоліпідів. А ось рівень фолієвої кислоти у них виявився значно вище, ніж у тих, хто харчувався відповідно до звичайного меню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, веганство, харчування, дослідження


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ти – сильнийСила – це не про приховування емоцій та не про поведінку

Які слова син має почути від мами?

Мама | 12:00, 26.02.2021

Ти – сильнийСила – це не про приховування емоцій та не про поведінку "крутого" хлопця. Така фраза у майбутньому допоможе вистояти проти важких життєвих ситуацій та стати душевно стійкою дорослою людиною.

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Вчені розповіли, кого з дітей батьки вважають улюбленцями

Сімейні справи | 10:00, 26.02.2021

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Звичка, яка руйнує наш імунітет

Мама | 08:30, 26.02.2021

Вагома причина є менше солодкого. Детальніше - читайте у матеріалі.

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам пер

У грудному молоці мам, які перехворіли на ковід-19, знайшли сильні антитіла

Профілактика і лікування | 08:00, 26.02.2021

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам передається імунітет. Біологи з Каліфорнійського університету в США дослідили зразки молока 15 породіль

Ніколи не квапитиЯкщо дитина бавиться чи дивиться мультфільм, то не варто різко відривати та повідомляти, що вже час спати. Важливо намагатися поступо

4 хитрощі, як вкласти дитину спати

Дитина | 07:00, 26.02.2021

Ніколи не квапитиЯкщо дитина бавиться чи дивиться мультфільм, то не варто різко відривати та повідомляти, що вже час спати. Важливо намагатися поступово та повільно готувати дитину до сну. Наприклад, батьки можуть доєднатися до гри малечі та сказати,

Як пасивне куріння шкодить дитині?

Дитина | 06:20, 26.02.2021

Діти змушені бути пасивними курцями, якщо їхні батьки курять.

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у сло

Що заборонено робити татові і мамі у виховному процесі?

Сімейні справи | 05:00, 26.02.2021

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у словах: "от бовдур", "негідник" чи в узагальненнях "вічно ти все псуєш", порівняння з "нормальними діть

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: