Контактна інформація: Що про себе має знати дитина?

Adoption
Date
  • 59 Переглядів
Звичайно, багатьом дітям вже з трьох років на шию вішають мобільний телефон, щоб у разі чого мати можливість зв’язатися. Але телефон – річ не надто надійна: легко втрачається, та й вкрасти його нескладно. Тому буде краще, якщо ви заздалегідь навчите малюка говорити про себе, допоможете йому запам’ятати свою адресу або хоча б номер телефону.

4324_2.jpg (18.13 Kb)

До тих пір, поки дитина не почне впевнено розмовляти, навчити його розповідати про себе, природно, не вийде. У цьому віці єдине, що ви можете зробити, – це пришити на підкладку з внутрішньої сторони куртки кишеньку і вкласти в нього картонку (бажано ламіновану, щоб вона не попсувати від вологості) з усіма контактними даними. Продаються і відразу курточки зі вставками, на яких можна записати необхідну інформацію.

Заучувати необхідні відомості
З розмовляючими дітьми заучування домашньої адреси і телефону має бути доведено до автоматизму. Відразу все малюк не запам’ятає, але за деякий час йому це вдасться. Для кращого запам’ятовування залучайте в роботу зорову пам’ять. Знайдіть на вашому будинку таблички з номером і назвою вулиці, показуйте їх дитині періодично, виходячи на прогулянку. Постарайтеся придумати якусь асоціацію до адреси. Вулиці, в більшості своїй, мають значущі назви, розкажіть історію її виникнення, цікаве про людину, ім’я якої носить вулиця.

Якщо номер будинку перегукується з якою-небудь казкою, то обов’язково повідомте про це малюкові. Приміром, № 3 – казка про «Трьох ведмедів», № 7 – про «Білосніжку і сімох гномів» і так далі. Цей прийом використовуйте і для запам’ятовування номера квартири.

Вивчити телефон буде складніше. Тут допоможе тільки постійне повторення. Можна малювати його на папері, писати при кожному зручному випадку. Почніть виводити всю послідовність цифр і просіть дитину продовжити ряд. У перший раз нехай він допише одну останню цифру, а потім дві, три і так по зростаючій.

Повторення – мати навчання
Коли всі контактні дані будуть вивчені, влаштовуйте маляті регулярні перевірки знань. Можна проводити їх у формі короткої гри-іспиту, заздалегідь попередивши про це карапуза. Або несподівано питати його в будь-якому місці: у черзі, в транспорті або десь ще. Так, ви зрозумієте, чи зможе він зорієнтуватися в незвичній ситуації і не забути свою адресу.

Звичайно, в стресовій обстановці, діти можуть повести себе зовсім інакше. Від страху потрібні знання випадають з пам’яті, а цифри переплутуються. Але якщо дитина хоча б знала свою домашню адресу, то у неї є шанс згадати її. А якщо вона і не чула ніколи про те, що вона проживає на якійсь вулиці, то й згадувати буде нічого. Тому вкладайте в дитячу голову ці знання, щоб були. І нехай в екстреній ситуації вони ніколи не знадобляться!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, контакти


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці

Перероблені продукти руйнують дитячий скелет

Сімейні справи | 11:00, 20.04.2021

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці продукти завдають дітям молодшого віку. Дослідження було опубліковане в журналі Bone Research.

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Як допомогти дитині при тривожності і заїканні

Дитина | 10:00, 20.04.2021

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися

Поради психологів: Як не виливати свою злість на дитину

Сімейні справи | 08:00, 20.04.2021

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися з гнівом?

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Дитина | 05:00, 20.04.2021

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Принципи правильного дитячого харчування

Дитяче харчування | 00:40, 20.04.2021

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Татуювання у підлітковому віці не завжди доречні

Дитина | 00:20, 20.04.2021

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: