Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Adoption
Date
  • 1115 Переглядів
Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

0771_7.jpg (33.22 Kb)

У школі дитина проводить більшу частину свого дня, контактує з іншими дітьми. Тому, якщо у шкільній спільноті немає сформованого колективного імунітету, це створює високий ризик зараження інфекційними хворобами і для учнів, і для працівників.

Безліч інфекційних захворювань передаються найчастіше повітряно-крапельним шляхом (грип, дифтерія, туберкульоз, кір).

Тому, навіть якщо дитина часто миє руки, знаходиться у приміщенні, яке провітрюється, вживає достатньо вітамінів тощо – це не гарантує надійний захист від таких інфекцій. Лише щеплення – це найнадійніший спосіб захистити дитину від небезпечних інфекційних захворювань.

"Важливо враховувати, що вакцинація, хоча іі суттєво зменшує ризик інфікування, не може стовідсотково гарантувати захист від зараження. Але абсолютно точно – набагато зменшує ризик ускладнень і полегшує перетікання хвороби", – каже дитячий лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

Але зараз існує низька довіра до вакцин. Так, в Україні, на жаль, лише трохи більше 30% людей впевнені у безпечності вакцин.

На яких законних підставах школа має право не допустити не щеплену дитину
Для відповідального керівника закладу освіти створення та підтримка безпечного освітнього середовища є абсолютним пріоритетом.

Тому цілком виправдано, справедливо і законно, коли директор обмежує доступ до школи для дитини, батьки якої без медичних показань, не забезпечили отримання нею необхідних щеплень.

До того ж, заборона відвідувати заклади освіти нещепленим дітям визначається нормами чинного законодавства. Згідно з законом, прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки.

Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення, і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Натомість дітям, які не отримали вчасних профілактичних щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Проте дитину можуть допустити до навчання, якщо щеплення не зробили через медичні протипоказання за рішенням лікарів.

"Якщо батьки відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження. При цьому право дитини на здобуття освіти не порушується, дитина може навчатися іншим способом", – сказав експерт.

Як може навчатися дитина, яка не має щеплень
За словами омбудсмена, є різні альтернативні форми здобуття повної загальної середньої освіти.

Зокрема, у такому випадку дитина може здобувати освіту на індивідуальній формі навчання (це може бути екстернатна чи сімейна форма здобуття освіти, педагогічний патронаж чи дистанційна форма навчання).

Екстернатна форма здобуття освіти (екстернат) – це спосіб організації навчання учнів, за яким освітня програма повністю засвоюється дитиною самостійно, а оцінювання результатів навчання здійснюються відповідно до законодавства.

Сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації навчання дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. Відповідальність за здобуття освіти дітьми несуть батьки.

Педагогічний патронаж – це спосіб організації навчання вчителями, що передбачає забезпечення ними засвоєння освітньої програми учнем.

Дистанційна форма здобуття освіти – це індивідуалізований процес навчання, який відбувається в основному за допомогою онлайн-середовища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, школа, садок, навчання, щеплення, невакциновані діти


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

На які речі звернути увагу при виборі няні для дитини?

Дитина | 08:00, 05.12.2021

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

Помилки у вихованні дітей, яких найчастіше припускаються мачухи і прийомні батьки

Дитина | 07:00, 05.12.2021

"Бути прийомними батьками схоже на балансування на дроті у цирку: один невірний рух і на вас чекає падіння", — вважає американський доктор психології Рамані Дурвасула. "Це тонка матерія — спілкування і взаєморозуміння, яке змішані родини отримують у

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким.

Лайфхаки для зимового взуття, щоб не ковзати та не падати

Консультації | 00:30, 05.12.2021

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким. Ми пропонуємо сам прості, але досить ефективні лайфхаки для зимового взуття, аби не падати та вбере

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довги

Чому діти штовхаються в утробі матері?

Дитина | 17:00, 04.12.2021

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довгих спостережень вони з'ясували, навіщо діти штовхають матку?

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей.

Батьки, які курять, значно знижують шанси сина стати батьком

Здоров'я | 14:00, 04.12.2021

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей. І їхні результати дуже вражаючі.

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашо

Секрети щастя, які варто запозичити у дітей

Дитина | 10:00, 04.12.2021

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашому матеріалі.

Все частіше у дітей молодшого віку можна зустріти таку недугу як вальгусна деформація стопи. Що це за захворювання, чи лікується воно і як полегшити с

Вальгусна деформація стопи у дітей

Дитина | 08:30, 04.12.2021

Все частіше у дітей молодшого віку можна зустріти таку недугу як вальгусна деформація стопи. Що це за захворювання, чи лікується воно і як полегшити стан дискомфорту та болю у малюка?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: