Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Adoption
Date
  • 1710 Переглядів
Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

0771_7.jpg (33.22 Kb)

У школі дитина проводить більшу частину свого дня, контактує з іншими дітьми. Тому, якщо у шкільній спільноті немає сформованого колективного імунітету, це створює високий ризик зараження інфекційними хворобами і для учнів, і для працівників.

Безліч інфекційних захворювань передаються найчастіше повітряно-крапельним шляхом (грип, дифтерія, туберкульоз, кір).

Тому, навіть якщо дитина часто миє руки, знаходиться у приміщенні, яке провітрюється, вживає достатньо вітамінів тощо – це не гарантує надійний захист від таких інфекцій. Лише щеплення – це найнадійніший спосіб захистити дитину від небезпечних інфекційних захворювань.

"Важливо враховувати, що вакцинація, хоча іі суттєво зменшує ризик інфікування, не може стовідсотково гарантувати захист від зараження. Але абсолютно точно – набагато зменшує ризик ускладнень і полегшує перетікання хвороби", – каже дитячий лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

Але зараз існує низька довіра до вакцин. Так, в Україні, на жаль, лише трохи більше 30% людей впевнені у безпечності вакцин.

На яких законних підставах школа має право не допустити не щеплену дитину
Для відповідального керівника закладу освіти створення та підтримка безпечного освітнього середовища є абсолютним пріоритетом.

Тому цілком виправдано, справедливо і законно, коли директор обмежує доступ до школи для дитини, батьки якої без медичних показань, не забезпечили отримання нею необхідних щеплень.

До того ж, заборона відвідувати заклади освіти нещепленим дітям визначається нормами чинного законодавства. Згідно з законом, прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки.

Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення, і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Натомість дітям, які не отримали вчасних профілактичних щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Проте дитину можуть допустити до навчання, якщо щеплення не зробили через медичні протипоказання за рішенням лікарів.

"Якщо батьки відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження. При цьому право дитини на здобуття освіти не порушується, дитина може навчатися іншим способом", – сказав експерт.

Як може навчатися дитина, яка не має щеплень
За словами омбудсмена, є різні альтернативні форми здобуття повної загальної середньої освіти.

Зокрема, у такому випадку дитина може здобувати освіту на індивідуальній формі навчання (це може бути екстернатна чи сімейна форма здобуття освіти, педагогічний патронаж чи дистанційна форма навчання).

Екстернатна форма здобуття освіти (екстернат) – це спосіб організації навчання учнів, за яким освітня програма повністю засвоюється дитиною самостійно, а оцінювання результатів навчання здійснюються відповідно до законодавства.

Сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації навчання дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. Відповідальність за здобуття освіти дітьми несуть батьки.

Педагогічний патронаж – це спосіб організації навчання вчителями, що передбачає забезпечення ними засвоєння освітньої програми учнем.

Дистанційна форма здобуття освіти – це індивідуалізований процес навчання, який відбувається в основному за допомогою онлайн-середовища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, школа, садок, навчання, щеплення, невакциновані діти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Як зробити перекус у школу для дитини корисним?

Дитяче харчування | 14:50, 25.05.2024

Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізнят

Дослідження показують, що немовлята сприймають ритм музики від народження

Немовля | 01:20, 25.05.2024

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізняти її голос з-поміж інших. А тепер ще й виявилося, що вони вміють вловлювати ритм музики.

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: