9 помилок у вихованні дівчаток

Adoption
Date
  • 732 Переглядів
Вважається, що дівчинка повинна бути милою, господарською та слухняною, так як ці якості допоможуть їй стати гарною дружиною. Але в сучасному світі немає обмежень, домашні обов’язки все частіше розподіляються порівну, а жінка може запросто стати пілотом або космонавтом. Тому батькам варто переглянути свій погляд на усталені традиції і більше довіряти дитині.

19_13.jpg (61.81 Kb)


1. Бути подругою для своєї дочки
З одного боку, це чудово, тому що дівчинка довіряє мамі і охоче розповідає про свої почуття і переживання. З іншого – якщо ви постійно говорите про свої проблеми і просите у дочки поради, то вона не буде відчувати себе захищеною поруч з вами. Можливо, вона стане приховувати свої переживання, щоб не турбувати і без того схвильованого дорослого. Крім того, мами часто розповідають дітям про стосунки з батьком або іншими чоловіками. Для психіки дитини це непосильна ноша.

До чого це призводить:

Дівчинка рано стає дорослою і відповідальною, намагається стати психологічною опорою для мами, захищати її від життєвих негараздів. У дорослому житті дочці буде складно відокремитися і створити свою сім’ю. Їй буде здаватися, що мати одна просто не впорається.
Шукає когось сильного, хто може замінити їй батька.
Що робити: дружнє спілкування з дитиною – це добре, але краще нехай воно буде побудовано на переживаннях дочки, а не на ваших.

2. Виховувати дочку, намагаючись реалізувати в ній свою мрію про сина
Так часто трапляється, якщо батьки хотіли хлопчика, а народилася дівчинка.

Рідні одягають дочку як сина, заохочують її захоплення спортом і рухливими іграми. У той же час припиняють інтерес до ляльок, прикрас, мистецтва. Батько може брати дочку з собою на полювання, риболовлю. Зайва емоційність, сльози вважаються неприпустимими.

До чого це призводить:

Проблеми з самоідентифікацією. Дівчинка не може зрозуміти, хто вона.
Почуття провини перед батьками і прагнення заслужити їх любов.
Можливі проблеми в особистому житті. Жінка може бути успішна в кар’єрі, але не мати сім’ї.
Що робити:

Підтримуйте її прагнення розвиватися. Не забороняйте грати в ті ігри, які цікаві дівчинці.
Частіше цікавтеся, як би вона хотіла проводити час з батьками. Можливо, похід в ліс з наметами не викличе захоплення, бо дівчинка мріяла відправитися в парк розваг.
3. Говорити їй: «Ти ж дівчинка!»
Таким чином ми намагаємося нав’язати дочці певні стандарти поведінки. Як це сприймає дитина? Те, що вона дівчинка, накладає на неї певні обмеження.

До чого це призводить: щоб стати вільною від запропонованих рамок, дочка вибирає чоловічу лінію поведінки. На її думку, хлопчики не дотримуються таких умовностей.

Що робити: якщо ви хочете змінити поведінку дочки, побачте в ній не дівчинку, а особистість. Наведіть аргументи, які стосуються конкретно її або ваших почуттів. Корисними будуть я-повідомлення. Замість «Ти така нечупара» скажіть: «Я засмучуюсь, коли мені доводиться занадто часто прати».

4. Змушувати старшу дочку сидіти з молодшою ​​дитиною
В першу чергу це відповідальність батьків. Крім того, якщо різниця у віці становить менше 12 років, старші діти фізично не можуть впоратися з поставленим завданням. Вони не відповідають за безпеку молодших ще й тому, що самі є дітьми. І їм хочеться пригод. Діти не розуміють, що лізти на дах по пожежній драбині, сидіти на підвіконні, звісивши ноги вниз, або грати на будівництві – небезпечно.

Якщо різниця у віці більше 12 років, ви можете користуватися допомогою старшої дочки. При цьому важливо розуміти, що у підлітків досить напружений графік: навчання, гуртки, спілкування з друзями, заняття спортом. Її допомога не повинна бути на шкоду всього вищепереліченого. Інша справа, якщо це приносить їй задоволення.

До чого це призводить:

У старшої дочки в подальшому може виникнути небажання ставати мамою.
Натягнуті стосунки між дітьми.
Що робити:

Якщо вам потрібно залишити молодшу дитину надовго, ви повинні компенсувати витрати старшої дочки. Це можуть бути гроші, додаткові задоволення (наприклад квитки в кіно або на концерт).

Інший варіант – це прописати нагляд за молодшими в якості домашніх обов’язків. Тут важливо домовитися про те, за якими днями і скільки годин старша дочка буде цим зайнята.

Відповідальність за те, що молодші діти забруднилися, погано поводяться, лежить на дорослих. Не звинувачуйте в цьому старшу дочку.

5. Карати за бійки і хлопчачі ігри
Батьки бояться, що дочка виросте грубою, агресивною і нежіночною.

До чого це призводить: заборона може дати зворотний ефект. Дівчинка проявить ще більше інтересу до хлоп’ячих захоплень. Чи стане грубою і агресивною, тому що ви вважаєте її такою.

Що робити: немає нічого поганого в тому, щоб цікавитися умовно хлоп’ячими іграми. Але, якщо ваша дочка зовсім не контактує з дівчатками, задумайтеся. Можливо, ви несвідомо її заохочуєте? Наприклад, тато, який хотів сина, може захоплюватися, яка у нього росте «пацанка». А дівчинка, навіть переросла такі захоплення, буде продовжувати, щоб відповідати очікуванням батька.

6. Вимагати, щоб дочка була тихою і слухняною
Це дуже зручно для батьків. Така дитина завжди робить, що говорять, поводиться тихо і не висловлює свої бажання.

До чого це призводить: дівчинка так і не навчиться вибудовувати власні кордони. У дорослому житті вона буде терпіти фізичні і психологічні незручності замість того, щоб вирішити проблему.

Що робити: ставитися уважно до бажань вашої дочки, не знецінювати їх. Навчіть дівчинку відстоювати свою думку.

7. Батько приділяє дочки недостатньо уваги
Тато рідко гладить доньку по голові, обіймає, хвалить.

До чого це призводить:

Дівчинка вважає себе непривабливою для протилежної статі, раз навіть батько так рідко обіймає її.
Намагається заслужити любов холодних і відсторонених чоловіків, може йти на приниження. Від представників протилежної статі їй потрібна похвала і визнання чеснот.
Що робити:

Виділіть хоча б 15 хвилин в день, які ви будете проводити тільки з дитиною. Це повинен бути не перегляд мультиків або перевірка домашнього завдання, а тепле якісне спілкування.

Вважається, що діти, яких часто обіймають, легше справляються зі стресом. Не втрачайте тактильний контакт з дочкою. На думку психолога Вірджинії Сатир, 4 обійми в день необхідні людині, щоб вижити.

8. Вчити дочку розраховувати тільки на себе
До чого це призводить:

Радячи дочці розраховувати тільки на свої сили, ми закладаємо фундамент для внутрішнього конфлікту дівчинки. Можуть виникнути проблеми з довірою до людей, а також невміння працювати в команді.
Якщо в майбутньому ваша дочка захоче завести сім’ю і народити дитину, їй буде дуже важко покластися на чоловіка.
Що робити: скажіть дівчинці , що вона завжди може розраховувати на батьківську допомогу і підтримку.

9. Вимагати занадто багато чого
До чого це призводить: дочка буде прагнути заслужити любов вчинками. Якщо ви рідко проявляєте тепло і ласку, хвалите дитину тільки у виняткових випадках, то не дивуйтеся, коли в підлітковому віці дівчинка довіриться першому зустрічному, якщо він буде добрий і уважний. Крім того, є ймовірність, що навіть в зрілому віці вона не буде усвідомлювати власну цінність.

Що робити: хваліть дочку за те, що вона робить. Не варто бурчати, що в школі сьогодні поставили четвірку, а не п’ятірку. Якщо вона вимила підлогк, але зробила це неідеально, попросіть виправити помилку в наступний раз, а не накидайтеся з докорами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, виховання дочки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Згідно з  дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими д

Вчені: Вплив анестетиків у підлітків може спричинити розлади, пов’язані з вживанням алкоголю

Дитина | 09:00, 06.08.2022

Згідно з дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими до розвитку розладу вживання алкоголю.

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обл

Парвовірусна інфекція у дитини: причини, симптоми

Хвороби | 08:30, 06.08.2022

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обличчі, який розвивається. Парвовірусна інфекція також відома як п’ята хвороба, оскільки історично вон

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим

Які ризики затримки вакцинації, поки дитина трохи не підросте?

Щеплення | 01:30, 06.08.2022

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим МОЗ.

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у пі

Хлопчики з неуважністю-гіперактивністю стикаються з підвищеним ризиком черепно-мозкових травм

Дитина | 23:00, 05.08.2022

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у підлітковому та дорослому віці. Лікування для зменшення цієї поведінки може знизити ризик ЧМТ.

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному

Вчені: Акцент на соціальні ігри в дитячому садку покращує навчання, зменшує виснаження вчителів

Дитина | 09:00, 05.08.2022

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному в дитячому садку покращує академічні результати, самоконтроль і регуляцію уваги.

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може

Норма температури у дітей до 1 року

Дитина | 07:00, 05.08.2022

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може коливатися від 36,5 до 36,9 градусів. Незначне підвищення температури може бути в вечірні години пі

Менструація зазвичай починається приблизно у 12 років, але місячні можливі вже у 8 років. Ось чому важливо обговорити цю тему на ранньому етапі. Менст

Як підготувати дитину до менструації?

Дитина | 17:00, 04.08.2022

Менструація зазвичай починається приблизно у 12 років, але місячні можливі вже у 8 років. Ось чому важливо обговорити цю тему на ранньому етапі. Менструація, однак, може бути незручною темою для пояснення. Тож як найкраще підготувати дитину?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: