3 причини, чому батьки не повинні виконувати домашні завдання разом з дитиною

Adoption
Date
  • 6120 Переглядів
Багато батьків вважають, якщо не контролювати виконання «домашки», дитина буде вчитися гірше. Але дослідники з університетів Остіна і Дьюка (США) довели, що це не так. Вони 30 років збирали дані про те, як співпраця мамусь і татусів в процесі навчання впливає на оцінки. Виявилося, що батьківська допомога в молодших класах непотрібна, а в середній школі взагалі негативно впливає на результати екзаменаційних тестів.

26_11.jpg (34.46 Kb)

1. Дитина втрачає мотивацію до навчання
За результатами дослідження, чим більше батьки залучені до виконання домашніх завдань, тим менше дитині хочеться вчитися. Найнижча мотивація у тих дітей, батьки яких сидять поруч з ними, підказують, контролюють або навіть самі роблять за них уроки. А от школярі, на яких не «тиснуть» батьки, вчаться більш охоче.

Спробуйте послабити контроль і допомагайте, тільки якщо дитина сама попросить вас про це. В такому випадку поясніть їй те, що незрозуміло, але не робіть завдання замість неї. Якщо дитина не любить домашніх завдань, психолог Людмила Петрановська радить не змушувати, а «приєднатися» до неї в її емоціях: визнати її право не хотіти переказувати параграф з нудного підручника або писати одну і ту ж букву 10 рядків підряд. А потім навчити «ковтати жабу» (давати лад важким і неприємним справам) – наприклад, розповісти, як робите це ви самі.

2. Дитина не вчиться відповідальності
Змушуючи дитину виконувати завдання, контролюючи їх виконання і караючи за погані оцінки, ви берете відповідальність за навчання на себе, а отже, знімаєте її з дитини. І поки ви стоїте біля неї над душею, вона не захоче взяти цю відповідальність сама.

На думку Людмили Петрановської, виховуючи дитину методом батога і пряника ми робимо їй ведмежу послугу, адже в дорослому житті замість нагород і покарань – природні наслідки наших дій. Якщо ми будемо погано працювати, нас звільнять, а якщо будемо їсти одні чіпси, наше здоров’я зіпсується. Дозвольте наслідкам статися. Забув, що дали намалювати малюнок? Отже, доведеться зробити це замість ігор на комп’ютері. Не зробив домашнього завдання? Сам будеш це пояснювати вчителеві. Вміння відповідати за свої вчинки і розподіляти свої сили і час для майбутнього точно важливіше, ніж вміння чітко виконувати чужі команди.

3. Погіршуються стосунки між батьками і дітьми
«Домашнє завдання виконали. Мама захрипла. Донька оглухла. Сусіди вивчили напам’ять. Собака переказала» – всі пам’ятають цей жарт, але коли справа доходить до домашніх завдань, стає не до сміху. Замість того, щоб контролювати виконання кожного завдання, психологи радять вибудовувати довірливі стосунки зі своїм школярем і проводити більше якісного часу разом: читати вголос, обговорювати те, що відбувається в науці і в світі, знаходити нові цікаві заняття.

Якщо для вас неприйнятні жодні інші оцінки, крім п’ятірок, запитайте себе, в чому причина такого категоричного ставлення. У сім’ї, де двійка може стати причиною скандалу, діти не відчувають, що їх люблять незалежно від їх успіхів і провалів. Психолог Михайло Лабковський стверджує, що навчання – особиста справа дитини, а справа батьків – безумовна любов. А любов важливіша, ніж оцінки, чи не так?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, домашнє завдання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Як зробити перекус у школу для дитини корисним?

Дитяче харчування | 14:50, 25.05.2024

Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізнят

Дослідження показують, що немовлята сприймають ритм музики від народження

Немовля | 01:20, 25.05.2024

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізняти її голос з-поміж інших. А тепер ще й виявилося, що вони вміють вловлювати ритм музики.

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: