Як навчити дитину легко пристосовуватись до різних умов життя

Adoption
Date
  • 4498 Переглядів
Поведінка батьків допоможе виховати дітей пристосованими до дорослого життя.

2123_12.jpg (35.69 Kb)


Ми не виховуємо дітей, щоб підготувати їх до дитинства - ми готуємо їх до дорослого життя. Ми здійснюємо певні дії для виховання наших дітей, і, виходячи з цього, діти розуміють, яка поведінка є нормальною. Вони закріплюють свої звички і моделі поведінки, які залишаються з ними і в дорослому житті.

Зрозуміло, що ми бажаємо своїм дітям тільки найкращого. Ми хочемо, щоб вони прожили щасливе життя, змогли подолати всі труднощі дорослого життя або просто краще вчилися в школі. Найчастіше ми просто хочемо, щоб вони досягли успіху в житті, і шукаємо поради, які могли б допомогти їм у цьому.

Але найкраще ми можемо допомогти нашим дітям, коли ми показуємо їм приклад, а не розповідаємо щось. За допомогою певних дій, які ви будете здійснювати в присутності вашої дитини, ви зможете виховати її успішною і добре пристосованою до дорослого життя. Нехай ваші діти бачать вас і беруть з вас приклад.

1. Долайте труднощі

Багато батьків намагаються не показувати дитині, що вони стикаються з труднощами, щоб не здатися в її очах слабкими. Але набагато важливіше показати дитині, як ви долаєте труднощі. Дозвольте дітям побачити, як ви не здаєтеся, як ретельно працюєте над тим, щоб вирішити проблему, як ви просите про допомогу тощо.

2. Плачте

Батьки сильно бентежаться, коли їм доводиться плакати в присутності своїх дітей. Але якщо ви будете це робити, ви покажете дитині, що це допомагає позбутися від почуття смутку. Дитина зрозуміє, що не потрібно приховувати почуття, які її обтяжують.

3. Цілуйтеся з чоловіком

Це може збентежити дитину, але разом з тим і буде корисним для неї. Особливо важливо виявляти прихильність до чоловіка в періоди, коли ви дуже завантажені на роботі. Навіть короткий поцілунок в щоку перед виходом з дому показує, що прихильність і сімейні відносини - це щось більше, ніж зручності, які приносить спільне проживання.

4. Проявляйте фізичну активність

Покажіть дитині, наскільки важливий здоровий спосіб життя і фізична активність. Можна навіть підкоригувати розклад, щоб сходити разом з дитиною на пробіжку або тренування. Не варто говорити дитині про те, що займатися спортом потрібно, щоб бути сильним і здоровим. Просто покажіть їй, що здоровий спосіб життя - це щось природне і само собою зрозуміле.

Головний ворог здорового способу життя - телевізор, комп'ютер і електронні гаджети. Тому звертайте увагу, скільки часу ви приділяєте їм.

5. Звертайте увагу на те, що відбувається навколо вас

Дитина не повинна думати, що всі і весь світ обертається навколо неї, і ви повинні показати їй в цьому приклад. Займайтеся волонтерською діяльністю і робіть добрі справи.

Один з найбільш ефективних способів дати дитині можливість відчути свою значимість - дозволити їй допомогти комусь або взяти участь в суспільно важливій справі. Покажіть їй приклад того, що навколишній світ важливіший, ніж егоїстичні мотиви.

6. Витрачайте гроші розумно

Добре, якщо добробут вашої сім'ї дозволяє вам не турбуватися про поточні витрати. Однак буде корисно залучати дитину до обговорення покупок. Чим раніше ви це зробите, тим швидше дитина зрозуміє, скільки коштують речі, і навчиться бути економною.

7. Вчіться новому

Деякі моделі поведінки батьків (наприклад, подолання труднощів або демонстрація складних почуттів) можуть здатися дитині нелогічними і створювати напругу. Також дитині може здатися нелогічним необхідність вчитися чомусь новому протягом усього життя.

Отриманню нових знань потрібно приділяти багато часу. Розуміння цього стане в нагоді дитині в дорослому житті. У неї повинні бути досить комфортні умови, щоб вчитися чомусь новому. Перш за все покажіть їй приклад. Наприклад, дитина проявляє більший інтерес до читання, коли бачить, що її батьки читають.

8. Будьте добрими до себе

Дослідження показують, що у дітей, самооцінка яких ґрунтується на схваленні оточуючих, частіше виникають психологічні проблеми. І навпаки, діти, самооцінка яких пов'язана з внутрішніми цінностями, краще навчаються в школі, рідше вживають алкоголь або наркотики, рідше страждають від розладів харчової поведінки тощо.

Навколишній світ таїть в собі багато загроз для дитячої самооцінки. Тому вам варто навчити її бути доброю до себе і пробачати собі дрібні слабкості. Це може виявитися важким завданням, особливо, якщо ви самі схильні ставити собі високу планку. Однак це може принести дитині величезну користь в майбутньому.

9. Аналізуйте свою поведінку і почуття

Схильність до роздумів може бути проявом духовності або просто самоаналізом. Так чи інакше, цьому варто приділяти час. Прийнято вважати, що самоаналіз - це щось протилежне рішучості і реальним діям. Хтось може сказати, що зайві роздуми завадять дитині досягти успіху в дорослому житті. Однак це не так. Роздуми допомагають їй глибше зрозуміти свою людську природу.

10. Проявляйте творчість

Люди можуть втрачати інтерес до своєї роботи з багатьох причин, але найчастіше це відбувається тоді, коли вони позбавляються можливості проявляти свою творчість, а робота перетворюється в рутину.

Привчіть дитину до творчих занять якомога раніше. Мова йде не про досягнення в мистецтві, а про самовираження.

Кращим способом навчити чогось дитину є хороший особистий приклад. Тому виконуйте дані дії в присутності дитини - і ви допоможете їй досягти успіху в житті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо ваша дитина не любить перші страви - спробуйте один з цих рецептів.

Незвичайні супи, які обожнюють діти: на замітку мамам

Дитина | 23:00, 21.10.2021

Якщо ваша дитина не любить перші страви - спробуйте один з цих рецептів.

Простежити за кожною дією непосиди практично неможливо. Маленький круть-верть ні секунди не всидить на місці, всюди суне свій цікавий носик, все пробу

Що робити, якщо дитина подавилася: 5 хвилин на порятунок

Дитина | 19:00, 21.10.2021

Простежити за кожною дією непосиди практично неможливо. Маленький круть-верть ні секунди не всидить на місці, всюди суне свій цікавий носик, все пробує на зуби, тому постійно є ризик небезпечних ситуацій. Особливо небезпечно, якщо малюк раптом подави

Якщо немовля не спить вночі, а вдень спокійно спить, це означає, що його режим «перекинувся». Для відновлення режиму дня новонародженого скористайтеся

Як не зійти з розуму, якщо немовля «переплутало» день і ніч

Дитина | 17:00, 21.10.2021

Якщо немовля не спить вночі, а вдень спокійно спить, це означає, що його режим «перекинувся». Для відновлення режиму дня новонародженого скористайтеся наступними порадами.

Оскільки нервовий апарат кишечника і синтез травних ферментів у новонародженого ще недорозвинений, то найкращим способом стимулювати моторику і поліпш

Запори у новонароджених: вчимося робити масаж

Дитина | 14:00, 21.10.2021

Оскільки нервовий апарат кишечника і синтез травних ферментів у новонародженого ще недорозвинений, то найкращим способом стимулювати моторику і поліпшити відхід газів, є прийоми масажу.

Євген Комаровський буває категоричний у своїх висловлюваннях, але завжди за здоровий глузд батьків - особливо, якщо це стосується здоров'я дітей. Тим

Як не можна лікувати кашель: 7 заборон від Євгена Комаровського

Доктор Комаровский | 09:00, 21.10.2021

Євген Комаровський буває категоричний у своїх висловлюваннях, але завжди за здоровий глузд батьків - особливо, якщо це стосується здоров'я дітей. Тим більше, якщо дитина хвора. Варто уважно прислухатися до порад лікаря і щодо лікування кашлю - точніш

Один з основних видів діяльності дітей дошкільного та молодшого шкільного віку - гра. Через гру діти пізнають світ. А дорослі можуть використовувати г

5 ігор для дітей, які допоможуть вирости емоційно сильними

Дитина | 08:30, 21.10.2021

Один з основних видів діяльності дітей дошкільного та молодшого шкільного віку - гра. Через гру діти пізнають світ. А дорослі можуть використовувати гру в навчальних і виховних цілях. Nashamama розповість вам про 5 ігор, які розвивають в дитині емоці

МОЗ та Міносвіти можуть продовжити осінні канікули в українських школах до 3-4 тижнів через пандемію коронавірусу. Про це головний санітарний лікар Іг

Коли діти повернуться до школи після осінніх канікул?

Дитина | 07:00, 21.10.2021

МОЗ та Міносвіти можуть продовжити осінні канікули в українських школах до 3-4 тижнів через пандемію коронавірусу. Про це головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив в ефірі Українського радіо.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: