Ознаки нормального розвитку нервової системи дитини до року

Adoption
Date
  • 2130 Переглядів
Всі діти – різні, з цим не посперечаєшся, але кожен етап розвитку нервової системи з погляду психології має свої особливості, а поступальні зміни у дитячому розвитку не випадкові. На що звернути увагу?

0832_rozvytok-dytyny-v-1-rik-i-3-misyatsi.jpg (31.71 Kb)


Радість, переляк, інтерес, туга, занепокоєння — це емоційна сфера розвитку нервової системи дитини. Вже на другому місяці життя малюк починає впізнавати маму, а у віці 3-4 місяців відрізняє особи інших людей, а також дізнається знайомі, раніше бачені ним предмети. Страх розставання з мамою у віці 7–11 місяців. Якщо мама відсутня, дитина лякається чи сумує. Тоді плач стає проявом негативних емоцій та показником страждань малюка.

Одночасно посилюється занепокоєння і виникають страх або сором'язливість у разі незнайомих і сторонніх людей. Також малюк хвилюється, якщо потрапляє в незвичну для себе обстановку. Ця страх зберігається до 1 року, а в деяких дітей і довше. До кінця першого року малюк відчуває і демонструє радість, тривогу, невдоволення, образу, гнів, а також відчуває прихильність до матері та інших значних дорослих.

Дуже важливі для розвитку малюка:

тактильний контакт - обійми, погладжування;
слухова і мовна взаємодія - розмови з дитиною, приємна негучна музика;
зоровий вплив - демонстрація різних іграшок;
ігри доступного для карапуза рівня.

Щоб малюк розвивався належним чином і в нього було закладено основи повноцінної особистості, з крихіткою треба говорити, посміхатися йому, розповідати казки, співати пісеньки, танцювати з ним на руках. Немовля з разючою швидкістю засвоює новий досвід, особливо коли він ситий і здоровий.

Якщо малюкові не вистачатиме уваги, любові, ласки, турботи та чуйності, то надалі він стане замкненим, полохливим, відчуженим, нерішучим
Перевірити стан та дозрівання нервової системи може лише фахівець – дитячий невролог.

Щоб зрозуміти, чи все з вашим малюком гаразд, спостерігайте за дитиною — як вона поводиться, як контактує з вами. Дитина в цей момент має бути сита, суха і бадьора і взагалі задоволена життям. Інакше оцінка буде неправильною.

Один із важливих показників у будь-якому віці дитини – розвиток моторики.

З 2 до 4,5 місяця кроха фіксує погляд на предметі та стежить за його переміщеннями у полі свого зору. Покажіть малюкові іграшку (яскраву, розміром 7-10 см) на відстані 30 см від його очей. Зачекайте, поки дитина зупинить на ній увагу, а потім неквапливо переміщуйте її праворуч наліво, вгору та вниз, по колу та трохи віддаляйте. Крихітка повертає очі і голову слідом за об'єктом.

Старший 4 місяців карапуз утримує невелике брязкальце.

З 6 місяців малюк уже із задоволенням маніпулює предметом: бере протягнуту йому річ, розглядає та обмацує її, розмахує нею, стукає, кидає, перекладає з місця на місце та з руки в руку.

З 8 місяців дитина повинна диференціювати знайомих та незнайомих. Важливим є також навичка захоплення. Проведіть тест із двома брязкальцями. Дайте карапузу спочатку одну, а потім іншу. Як малюк поведеться? Чи зможе взяти в кожну ручку по іграшці та тримати їх? Відмінний результат, якщо він мінятиме ручки при захопленні об'єктів.

З 10 місяців дитина маніпулює з двома та більше предметами. Дуже добре, якщо під час годування він веде себе активно і намагається опанувати ложку, чашку, пляшку.

До 12 місяців у дитини вже сформовано алгоритм спілкування з оточуючими. Це характер і виразність голосових реакцій і посмішки, модуляції крику, в залежності від негативних емоцій, що відчуваються ним, переключення на якусь діяльність як заспокоєння при плачі, міміка і жести. Може показати пальчиком те що, що треба. Користуйтеся тим, що, починаючи з 9-10 місяців, малюк із задоволенням наслідує батьків. Саме так він вчиться використовувати предмети за призначенням, їсти самостійно і говорити, повторюючи за вами склади та слова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: розвиток, любов, навички та вміння дитини, розвиток уяви, розвиток душі, розвиток зору у дитини, ігри на розвиток дрібної моторики, ігри на вивчення кольору, що повинна вміти дитина по місяцях, ігри на розвиток комунікабельності, що повинна вміти дитина в


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на

Скоро літо: як уникнути утоплення дитини?

Дитина | 06:20, 15.04.2024

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на воді. Статистика показує, що 47% дітей у віці 10−17 років, які потонули, вміли плавати.

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: