Як говорити з дітьми про розлучення?

Adoption
Date
  • 714 Переглядів
Якщо ви вважаєте себе усвідомленими батьками і перебуваєте на межі розірвання шлюбу, почитайте цей матеріал. У ньому ми намагаємося розібратися у тому, як батькам поводитися з дитиною під час процесу розлучення.

5200_adobestock_253956032.jpeg (27.1 Kb)


Насамперед ви повинні пояснити дитині, що з нею все буде гаразд, ви продовжите про неї дбати, незважаючи на розлучення і всю ситуацію.

Діти
Якщо дитина ще зовсім маленька, поки не говорить і навіть не ходить, пояснення того, що сталося, краще відкласти на період, коли вона зможе сприймати інформацію в доступному вигляді та обсязі.

Але тоддлеру, який вже розуміє, з ким він живе і бачить, як влаштовані стосунки в батьківській парі, необхідно розповісти про те, що відбувається насправді. Психологи рекомендують дотримуватися такого правила: ваше пояснення має бути простим, заснованим на фактах та нейтральним.

Будьте готові, що з першого разу дитина не зрозуміє. І дуже часто ставитиме питання — доти, доки не вкладе у свою картину світу зміни, що відбулися.

Змиріться з тим, що повторювати те саме доведеться багато разів — так само, як казку, яку ви прочитали вже сто тисяч разів. Дитині важлива стабільність і повторюваність, а розлучення порушує звичну рутину, тому якнайшвидше почніть вибудовувати нову.

Дошкільнята
У цьому віці діти стають більш чутливими до великих змін, тому вам потрібно буде приділити емоціям дитини особливу увагу.

Як і у випадку з тоддлерами, повторювати те саме доведеться багато разів. Обов'язково проговоріть, що розлучення це те, що відбувається між дорослими, а дитина в ньому ніяк не винна.

Повторюйте: ми любимо тебе і продовжимо дбати про тебе, просто скоро ми житимемо трохи інакше — батько/мама виховуватиме тебе в цьому будинку, а іноді — в іншому. Обов'язково дайте відповідь на запитання дитини, які вона поставить після вашої розмови.

Молодші школярі
Діти у віці шести-восьми років вже добре бачать, що відбувається в їхній сім'ї. Вони можуть нічого вам не говорити і не питати, але будьте впевнені: вони знають, що щось не так, навіть якщо ви лаєтеся пошепки і за зачиненими дверима.

Краще почати розмову з дитиною зі слів на кшталт: «Ти напевно помітив, що в нас вдома щось змінилося», і неважливо, про що йдеться — про часті сварки чи від'їзди одного з батьків.

Дитина це помітила, але просто не знала, як поговорити про це.

Вибираючи слова для опису ситуації, орієнтуйтеся на свою дитину: комусь буде простіше сприйняти новини сказані найпростішою мовою, а хтось упорається і з складнішими описами та тонкими поясненнями.

Головний індикатор стресу для дитини молодших класів — це мовчання. Оскільки ці діти вже складніше влаштовані, вони, можливо, збудували в голові власну теорію про розлучення батьків і цілком могли помістити себе в її центр — як головного винуватця. Щоб уникнути цього, обов'язково проговоріть і регулярно повторюйте, що дитина в тому, що відбувається, ніяк не винна.

Школярі середньої ланки
Це майбутні підлітки, але вони ще дуже близькі з батьками і хочуть не сепаруватися, а бути разом. І при цьому вони вже розуміють, що життя дорослих відрізняється від життя дітей — у ньому більше складнощів, відповідальності, рішень.

Тому розмову можна побудувати навколо того, що ваші наступні вибори спрямовані на те, щоб вирішити проблеми, що виникли. Поясніть дитині, що ви розходитеся не для того, щоб позбавити сім'ю щастя і комфорту, зовсім навпаки.

«Ми вирішили, що краще ми житимемо окремо і щасливо, ніж разом і нещасливо. А благополуччя дітей безпосередньо залежить від благополуччя батьків: чим ми спокійніше і врівноваження, тим краще», — приблизно так можна пояснити бажання розлучитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, розлучення, батьків, відбувається, дитині, просто, можуть, рекомендує, язково, навіть


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що суч

Чи не може нашкодити апельсиновий сік в дитячому меню?

Дитяче харчування | 09:30, 21.04.2024

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що сучасні діти не завжди сприймають за позитивні якості. Тож ми вирішили вияснити, чи може апельсиновий с

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи

Чому здорова дитина відмовляється їсти?

Дитяче харчування | 06:20, 21.04.2024

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи варто через це хвилюватися? Що може бути причиною такої поведінки? Розбираємося разом.

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме

Ерез що у дітей до року виникає діатез?

Алергія | 01:20, 21.04.2024

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме реагує дитячий організм.

За статистикою, від енурезу страждають до 33% дітей у віці до 10 років. Ця проблема має багато причин і розбиратися з нею потрібно як через фізичне, т

Як допомогти дитині при енурезі?

Хвороби | 00:30, 21.04.2024

За статистикою, від енурезу страждають до 33% дітей у віці до 10 років. Ця проблема має багато причин і розбиратися з нею потрібно як через фізичне, так і через психологічне здоров'я. І батьки тут відіграють важливу роль. А точніше - їхня реакція на

Коли батькам варто насторожитися? Що робити, коли виявили розлади у дитини? Читайте у нашому матеріалі.

Порушення нейророзвитку дітей: що потрібно знати?

Розвиток дитини | 11:20, 18.04.2024

Коли батькам варто насторожитися? Що робити, коли виявили розлади у дитини? Читайте у нашому матеріалі.

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й

Як батькам підготуватися до школи: дитина йде в перший клас

Сімейні справи | 09:30, 18.04.2024

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й мамі з татом дається важко.

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, я

Як батькам пережити кризові періоди у дитини?

Сімейні справи | 07:40, 18.04.2024

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, як виглядає на перший погляд. Особливо для батьків.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: