Як говорити з дітьми про розлучення?

Adoption
Date
  • 514 Переглядів
Якщо ви вважаєте себе усвідомленими батьками і перебуваєте на межі розірвання шлюбу, почитайте цей матеріал. У ньому ми намагаємося розібратися у тому, як батькам поводитися з дитиною під час процесу розлучення.

5200_adobestock_253956032.jpeg (27.1 Kb)

Насамперед ви повинні пояснити дитині, що з нею все буде гаразд, ви продовжите про неї дбати, незважаючи на розлучення і всю ситуацію.

Діти
Якщо дитина ще зовсім маленька, поки не говорить і навіть не ходить, пояснення того, що сталося, краще відкласти на період, коли вона зможе сприймати інформацію в доступному вигляді та обсязі.

Але тоддлеру, який вже розуміє, з ким він живе і бачить, як влаштовані стосунки в батьківській парі, необхідно розповісти про те, що відбувається насправді. Психологи рекомендують дотримуватися такого правила: ваше пояснення має бути простим, заснованим на фактах та нейтральним.

Будьте готові, що з першого разу дитина не зрозуміє. І дуже часто ставитиме питання — доти, доки не вкладе у свою картину світу зміни, що відбулися.

Змиріться з тим, що повторювати те саме доведеться багато разів — так само, як казку, яку ви прочитали вже сто тисяч разів. Дитині важлива стабільність і повторюваність, а розлучення порушує звичну рутину, тому якнайшвидше почніть вибудовувати нову.

Дошкільнята
У цьому віці діти стають більш чутливими до великих змін, тому вам потрібно буде приділити емоціям дитини особливу увагу.

Як і у випадку з тоддлерами, повторювати те саме доведеться багато разів. Обов'язково проговоріть, що розлучення це те, що відбувається між дорослими, а дитина в ньому ніяк не винна.

Повторюйте: ми любимо тебе і продовжимо дбати про тебе, просто скоро ми житимемо трохи інакше — батько/мама виховуватиме тебе в цьому будинку, а іноді — в іншому. Обов'язково дайте відповідь на запитання дитини, які вона поставить після вашої розмови.

Молодші школярі
Діти у віці шести-восьми років вже добре бачать, що відбувається в їхній сім'ї. Вони можуть нічого вам не говорити і не питати, але будьте впевнені: вони знають, що щось не так, навіть якщо ви лаєтеся пошепки і за зачиненими дверима.

Краще почати розмову з дитиною зі слів на кшталт: «Ти напевно помітив, що в нас вдома щось змінилося», і неважливо, про що йдеться — про часті сварки чи від'їзди одного з батьків.

Дитина це помітила, але просто не знала, як поговорити про це.

Вибираючи слова для опису ситуації, орієнтуйтеся на свою дитину: комусь буде простіше сприйняти новини сказані найпростішою мовою, а хтось упорається і з складнішими описами та тонкими поясненнями.

Головний індикатор стресу для дитини молодших класів — це мовчання. Оскільки ці діти вже складніше влаштовані, вони, можливо, збудували в голові власну теорію про розлучення батьків і цілком могли помістити себе в її центр — як головного винуватця. Щоб уникнути цього, обов'язково проговоріть і регулярно повторюйте, що дитина в тому, що відбувається, ніяк не винна.

Школярі середньої ланки
Це майбутні підлітки, але вони ще дуже близькі з батьками і хочуть не сепаруватися, а бути разом. І при цьому вони вже розуміють, що життя дорослих відрізняється від життя дітей — у ньому більше складнощів, відповідальності, рішень.

Тому розмову можна побудувати навколо того, що ваші наступні вибори спрямовані на те, щоб вирішити проблеми, що виникли. Поясніть дитині, що ви розходитеся не для того, щоб позбавити сім'ю щастя і комфорту, зовсім навпаки.

«Ми вирішили, що краще ми житимемо окремо і щасливо, ніж разом і нещасливо. А благополуччя дітей безпосередньо залежить від благополуччя батьків: чим ми спокійніше і врівноваження, тим краще», — приблизно так можна пояснити бажання розлучитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, розлучення, батьків, відбувається, дитині, просто, можуть, рекомендує, язково, навіть


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Афти бувають не тільки у дорослих. Якщо ваша дитина скаржиться на біль у роті або їй важко їсти, варто заглянути у її рот. Якщо ви помітили невелике б

Афта у малюка: причини, симптоми, лікування

Дитина | 14:00, 18.03.2023

Афти бувають не тільки у дорослих. Якщо ваша дитина скаржиться на біль у роті або їй важко їсти, варто заглянути у її рот. Якщо ви помітили невелике біле або червонувате кільце на внутрішній стороні її губ або на яснах, у вашої дитини може бути афта.

Пухирі з лихоманкою — герпес — у 2-річної дитини не рідкість. Маленькі діти особливо чутливі до вірусу, який викликає ці хворобливі ураження. Немає лі

Пухирі з лихоманкою у 2-річної дитини

Дитина | 08:30, 18.03.2023

Пухирі з лихоманкою — герпес — у 2-річної дитини не рідкість. Маленькі діти особливо чутливі до вірусу, який викликає ці хворобливі ураження. Немає ліків від вірусу, який викликає гарячкові пухирі, однак існують пероральні та місцеві ліки, які можуть

Ротавірус, поширена причина вірусної діареї, викликає запалення шлунка та кишечника, відоме як гастроентерит. Крім сильної водянистої діареї, ротавіру

Продукти, яких слід уникати, якщо дитина має ротавірус

Дитина | 00:30, 18.03.2023

Ротавірус, поширена причина вірусної діареї, викликає запалення шлунка та кишечника, відоме як гастроентерит. Крім сильної водянистої діареї, ротавірус викликає блювоту і може призвести до зневоднення і навіть смерті. Цей вірус спричиняє понад півміл

Сніданок є найважливішим прийомом їжі протягом дня. Тому важливо подавати на сніданок правильні продукти, особливо дітей. Адже є деякі продукти, яких

Продукти, які не можна давати дитині на сніданок

Дитяче харчування | 10:00, 17.03.2023

Сніданок є найважливішим прийомом їжі протягом дня. Тому важливо подавати на сніданок правильні продукти, особливо дітей. Адже є деякі продукти, яких краще уникати, якщо хочете щоб ваші діти росли сильними і здоровими.

У кожного з нас різні темперамент, тип мислення та характер, тому впоратися з роллю школяра може бути важко навіть дитині, яка досягла 7-річного віку.

5 ознак того, що дитина готова до школи

Дитина | 05:00, 17.03.2023

У кожного з нас різні темперамент, тип мислення та характер, тому впоратися з роллю школяра може бути важко навіть дитині, яка досягла 7-річного віку. Перевіряючи готовність дитини до школи, фахівці приділяють особливу увагу навичкам малюка, його пси

У ранньому віці думки про зовнішність нас мало турбують. Але чим старше ми стаємо, тим частіше замислюємося над своїм виглядом, розглядаємо себе в дзе

4 фрази батьків, які породжують комплекси у дітей з дитинства

Сімейні справи | 10:00, 16.03.2023

У ранньому віці думки про зовнішність нас мало турбують. Але чим старше ми стаємо, тим частіше замислюємося над своїм виглядом, розглядаємо себе в дзеркалі, замислюємося над тим, як виглядаємо збоку та порівнюємо себе з еталоном краси. І якщо в дитин

Під час сварки важко стримати емоції. Особливо коли справа стосується відносин з дитиною, яка ще не сформувала світогляду і якій важко донести свої ду

5 речей, які не варто робити під час сварок з дітьми

Сімейні справи | 08:00, 16.03.2023

Під час сварки важко стримати емоції. Особливо коли справа стосується відносин з дитиною, яка ще не сформувала світогляду і якій важко донести свої думки. Але саме тому психологи рекомендують сформувати свою модель поведінки у конфліктних ситуаціях т

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: